Proređivanje plodova na voćkama

ko misli da proredjuje plodove jabuke neka se javi.
Zanima me ko je kako i cim radio
 
aremane je napisao(la):
ko misli da proredjuje plodove jabuke neka se javi.
Zanima me ko je kako i cim radio

ja bih rado hemijom napravio proredu plodova u vocnjaku. molio bih da mi neko kaze-uradi tim i tim preparatom, tako i tako i neces pogrijesiti. bio bih zahvalan, a ne ne bi zalio ni da pocastim
 
koje sorte imas, koliko je star zasad,koja je povrsina, koja podloga, kakav ti je rodni potencijal, kakvo je stanje voca itd.
 
imam ajdared, jonagold i merlozu. oko 300 stabala u petnaestoj godini. ajdara i merzoza bi se mogle i rucno prorijedit, ali jonagold vrlo tesko
 
OK, pusticu ti neke preporuke za najvise mesec dana kad napravim neku konkretne tabele i savete za proredu, imas kod mene na sajtu opstu tabelu sa sortama cisto za prvi korak.
Za sada me zanima vise kakva je situacija kod manjih vocara jer vas niko ne shvata ozbiljno i niste neki veliki potrosaci preparata pa nemaju trgovci vremena da vam nalecu na vrata.
Idem ovih dana na konsultacije u Italiju (l.Gobbi) pa kad se vratim javljam sta ima.

Slobodno me cimaj jer pocinje frka za dve nedelje pa postoji velika sansa da zaboravim da pustim preporuku ili se vidimo u NS na Berzi sadnog materijala pocetkom marta.
 
Pozdrav svima.Posto imam amaterski vocnjak,interesuje me kada je vreme i na koji nacin pravilno raditi rucno proredjivanje plodova breskve.Naime,sadnice su starosti od jesenas posadjene a pune plodica ,pa do 5 godina.Molim za savet!
 
Nazad
Vrh