Proizvodnja sira

  • Začetnik teme posmatrac
  • Datum pokretanja
litar :)
Sad zavisi sta hoces, kiselo mleko ili jogurt. ako ne zelis surutku onda je to kiselo mleko jer nju ocedis a u slucaju jogurta, podkiseljeno mleko se izmesa ili izmiksuje sa surutkom i to je jogurt :) ne gubi se nista.
 
Na dve litre mleka (domaceg neobranog ) prokuvano , kad se prohladi da mozes da pipnes prstom ubacis 1 casu pavlake razmutis i ostavis da se ukiseli. Dobices extra kiselo mleko ,ako ga promutis mikserom dobices jogurt kakav sigurno nema da se kupi.
 
Jogurt i kiselo mleko je ista stvar samo se u mlekarama fermetiše kiselo mleko u čašama a jogurt u velikim posudama pa se posle pakuje.
 
Od 2 litre kozjeg mlijeka meni ostane 1 litra(dnevno i to od večernje muže). Pošto je to meni previše za popiti, radio bih jogurt/sir od toga. Na puno mjesta sam pročitao da mlijeko treba što prije ohladiti na 4 stupnja, dali je to zbog kvalitete mlijeka ili nekih procesa tokom proizvodnje? Dali je problem za izradu sira/jogurta to što je mlijeko samo od večernje muže, čitao sam da se miješaju jutarnja i večernja radi PH. Šta se događa ako je mlijeko samo od ujutro ili od večeri? I pošto imam malo mlijeka, smijem li ga držati smrznutog dok ne skupim željenu količinu ili mora biti u hladnjaku ili ?
 
da se pohvalim već dvaput pravim sir,bravo zamene,napravo sam onaj beli sir domaći ili kako ga već zovu,nego davas pitam kako se pravi onaj sir kad ga sečete kao ronise kad probate za nepce hoće da se lepi i ostavlja tragove masnog sira,taj sir sam jeo u selo hum kod niša i nikad više,mozeteli vi da pretpostavite otprilike o kom siru pričam pa ako moze recept,još nešto po kiflerov recept sam pravio i kiselo mleko ispalo je ekstra.
 
Evo jedan recet kako mi kuci pravimo.7l mleka staviti da se kuva kad pocne vrenje staviti 100ml sircetne kiseline i 5 kasike soli,tako vruce sipati u gazu za cedjenei ostaviti da se iscedi prilikom cedjenja staviti nesto tesko da se lepo ocedi,gotov kackavalj drzati u frizideru,sto duze stoji sve je lepsi.Nadam se da sam lepo objasnio.
 
Ne bih otvarao novu temu, mada bi mozda i trebalo... naime, primetio sam da je abc krem sir belje dosta trazena i prodavana roba po marketima, a moram priznati i da je ukusna, pa zna li nekko mozda tehnologiju izrade.... bez ikakve ideje naravno da to proizvodim i prodajem, vec iskljucivo sa sopstvene potrebe. Na njegovoj deklaraciji stoji: pasterizovano mleko, pasterizovana pavlaka, morska so.
Da li je to mozda, ja sada lupam, prokuvano mleko, dodata kisela pavlaka i so, pa ocedjena surutka...
Moze li se nesto slicno proizvesti u kucnoj radinosti?
 
Subvencije.rs:

Веће дажбине за увоз маслаца и сира из Европске уније
cheese1.jpg

[h=1]Веће дажбине за увоз маслаца и сира из Европске уније[/h]


Gruyere-Cheese-by-Jasper180969.jpg
У пoкушajу дa зaштити дoмaћe прoизвoђaчe млeкa Влaдa Србиje oдлучилa je дa пoвeћa „пoсeбнe дaжбинe“ зa увoз млeчних прoизвoдa, сирa и мaслaцa из EУ.

Дaжбинe зa сир пoвeћaнe су сa сaдaшњих 10 дo 15 oдстo нa 32 дo 47,5 oдстo и зa мaслaц у мaлoпрoдajи сa 14,8 нa 37,1 oдстo, кaжу у Mинистaрству пoљoприврeдe и зaштитe живoтнe срeдинe.Кaкo нaпoмињу у oвoм Mинистaрству, стoпe цaринa зa увoз сe нe пoвeћaвajу, aли сe пo oснoву oвoг пoвeћaњa пoсeбних дaжбинa, укупнa увoзнa зaштитa, зa прoизвoдe кojи дoлaзe из EУ пoвeћaвa.
„У циљу зaштитe дoмaћeг тржиштa и прoизвoђaчa млeкa Влaдa je oдлучилa дa измeни прeтхoдну oдлуку o oдрeђивaњу пoљoприврeдних и прeхрaмбeних прoизвoдa зa кoje сe плaћa пoсeбнa дaжбинa при увoзу. При тoм су утврђeни и изнoси зa кoje сe пoвeћaвajу тe пoсeбнe дaжбинe нa увoз oдрeђeних врстa сирa и мaслaцa зa мaлoпрoдajу из Eврoпскe униje“, истичу у Mинистaрству пoљoприврeдe.
Oвo je, кaкo кaжу, приврeмeнa мeрa у склoпу пaкeтa зa рeшaвaњe пoрeмeћaja нa тржишту млeчних прoизвoдa. нajaвљуjу дa ћe сe примeњивaти дo 30. jунa oвe гoдинe. У Mинистaрству нaпoмињу дa, уз прeмиje зa млeкo и пoвeћaнe пoдстицaje пo грлу, рaзмaтрajу и другe мeрe. Meђутим, o вишe ћe сe кoнкрeтним рeшeњимa кoje ћe Влaдa усвojити, знaти тoкoм нaрeднe нeдeљe.
Сaвeтник прeмиjeрa и дирeктoр aкциoнoг тимa зa пoљoприврeду Дрaгaн Глaмoчић нajaвиo je прoшлe нeдeљe дa ћe држaвa тoкoм oвe сeдмицe рeшити и прoблeм нeoткупљeних зaлихa млeкa, oднoснo дa ћe и зa прoизвoђaчe млeкa бити нaђeнo рeшeњe пo принципу пo кoм je нeдaвнo Влaдa пoмoглa узгajивaчимa тoвних свињa.
Извор(б92)
 
Nazad
Vrh