Proizvodnja rasada u plastenicima

Rasada 2m široka svaki red kotajnera poprijeko idu 2 letve po 2m na metar 4 letve x 50m = 200 x 2m = 400m letve.
 
5wSkDwx.jpg
 
Lep rasad Lakan. Kad si zasadio semnenke? I pitanje za sve vazi Kada vrsite prvo prskanje u kojoj fazi biljaka . Dakle po zalivanju previkur pa po nicanju dva lista ili pak cetiri ?
 
Posejan je 24 Januara a pikiran 16 i 17 Februara.Ja ga zalijem posle pikiranja Previkurom i pre rasadjivanja folijarno previkur.
Dobar rasad,samo mi reci koju mu trenutno držiš temperaturu i koliko ga često zaljevaš starterom,odnosno koliko ga gnjojiš,jer rasad je idealno nabijen.
 
Dnevna temperatura zavisi od toga kakav je dan.Kad je suncan bude oko 25 a nocu ga drzim od 10 do 12 stepeni.Kod pikiranja sam mesao pregoreo stajnjak sa supstratom nicim ne prihranjujem tek posle rasadjivanja.
 
Pocetkom februara je bio los vremenski period.Krastavac je jos bio u kotiledonu kada se izduzio.Jednostavno je bilo prepoplo u tom delu plastenika i to se desilo na nekih 15% biljaka.Uspeo sam da ga zaustavim i da ispravim delimicno.Mada ima debljinu i starost.Od srede i on ide u sadnju.
 
''Spremni smo za sadnju.Paradajz je formirao cvetnu granu, sutra da se odradi jos jedna zastita'' Jura
Sa cim ces ga tretirati ? Vidim da je ovaj na caši vec tretiran.Kada ga ispikiras koliko saksija stavljas na jedan kvadrat vidim da je dobro razredjen ?Ako je saksija jedna do druge onda se puno izduzi biljka a ako je mnogo razredjeno onda zauzima vise prostora.'' Srecno sa sadnjom''
 
Biljke su zdrave.Prskanje je ssada najlakse obaviti, a i najjevtinije je.Sta nadjem malo pakovanje, za 10l vode time cu i prskati.
Kod mene je trenutno 64 biljaka po m2.
 
Nazad
Vrh