Proizvodnja rasada u plastenicima

Bravo jura skolski nema sta...
Kod mene tek pocetak prvog para pravih listova setva 23.01 2016.
A sto su ti kontejneri spavali sa misevima ..
 
Sadnju planiram oko 8-og marta kao poklon supruzi.
@Ljubek
Ne obracam bas mnogo paznju na kontejnere.Konkretno nisam bio tu kada su deca punila kontejnere a, oni su uzeli prvo sto im je palo pod ruku.
 
Amati posle nepuna četiri dana od sadnje... 5-6 komada od 100 se pojavilo.

349ar80.jpg
 
Danas malo radili sterilizaciju supstrata na primitivan ali najbolji nacin.Sace jos malo pikiranje pa da se obezbedimo.[IMG
][/IMG]

- - - - - - - - - -

A paradajz je otprilike ovakav.
Setva 24.01 hibrid amerigo..
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Ljubek, kako izgleda ta sprava za sterilizaciju? Jel duplo dno, pa kroz supstrat ide para ili kuvas celu masu?
Dobri ti ti kontejneri :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
ja ni sam ne znam kako i sta bi sa svojim kompostom,ostavit ga jos godinu ili upotrebljavati..
negdje u knjigi sam procitao da pola kile supstrata,komposta,zemljista...mikrovalna na najvecoj temperaturi rjesava u 90 sekundi.
 
Nocas mi se kotao zaleteo, slao je 110 stepeni.Gotov da prokuva.
Sin me je probudio oko 4 sata ujutru.Dok smo sredjivali situaciju pitam ga kako je znao posto je i on spavao.
Kaze Bole (nas pas) je cvileo i grebao mu na vrata.Kada ga je probudio odveo ga je u kotlarnicu i video je propast u najavi.
Inace pre nekoliko godina je bio prokuvao i popustila je bila cev od glavnog odvoda sto salje vodu.To je sistalo i pistalo samo tako.Sve komsije su bile izasle na ulicu koliko se culo.Ulica je bila puna pare.Vrlo zajebana situacija.
Isto pre nekoliko godina drugaru je prokuvao kotao......nasao ga je 15-ak metara dalje od kotlarnice.
 
Ljubek, kako izgleda ta sprava za sterilizaciju? Jel duplo dno, pa kroz supstrat ide para ili kuvas celu masu?
Dobri ti ti kontejneri :)

Duplo dno zemlja odvojena od vode oko 10-tak cm.kada prvo bure prokuva tj para izlazi na vrh bureta vadi se supstrat i stavlja drugi.Vode bude za 3 bureta.Supstrat je vruc przi po rukama samo tako.
Dobri kontejneri a sta kazes.....

- - - - - - - - - -

Nocas mi se kotao zaleteo, slao je 110 stepeni.Gotov da prokuva.
Sin me je probudio oko 4 sata ujutru.Dok smo sredjivali situaciju pitam ga kako je znao posto je i on spavao.
Kaze Bole (nas pas) je cvileo i grebao mu na vrata.Kada ga je probudio odveo ga je u kotlarnicu i video je propast u najavi.
Inace pre nekoliko godina je bio prokuvao i popustila je bila cev od glavnog odvoda sto salje vodu.To je sistalo i pistalo samo tako.Sve komsije su bile izasle na ulicu koliko se culo.Ulica je bila puna pare.Vrlo zajebana situacija.
Isto pre nekoliko godina drugaru je prokuvao kotao......nasao ga je 15-ak metara dalje od kotlarnice.

Jel kod tebe zatvoren ili otvoren sistem...
 
Okiten creva sto se vise zagrevaju postaju sve meksa, a i voda se siri i pritisak se ne moze povecati u crevima.Ali zato u kotlu moze da se poveca.
Na hladno kada punim sistem dizem pritisak na 1,2 bara.Kada kotao salje u kucu toplu vodu na termometru se pritisak poveca na 1,5 bara a u plasteniku ostane 1,2.U kuci su bakarne cevi i radijatori, a u plasteniku su okiten creva.Jedino objasnjenje koje ima smisla je da se creva malo rasire.Voda se nije pretvorila u paru (verovatno zbog pritiska) i pumpa je normalno radila.
Nisam bas siguran ali mislim da je siguronosni ventil namesten na 2 bara i normalno da ne odreaguje.Ja u tom slucaju ispustam toplu vodu iz kotla, a ubacujem hladnu sve dok ne spustim temperaturu na zeljenu vrednost.Sva zajebancija je nastala zbog toga sto je klapna vila prebacena na lozenje a ne na rad.Direktno iz lozista umesto kroz komore vuklo je direktno u dimnjak.
 
Okiten creva sto se vise zagrevaju postaju sve meksa, a i voda se siri i pritisak se ne moze povecati u crevima.Ali zato u kotlu moze da se poveca.
Na hladno kada punim sistem dizem pritisak na 1,2 bara.Kada kotao salje u kucu toplu vodu na termometru se pritisak poveca na 1,5 bara a u plasteniku ostane 1,2.U kuci su bakarne cevi i radijatori, a u plasteniku su okiten creva.Jedino objasnjenje koje ima smisla je da se creva malo rasire.Voda se nije pretvorila u paru (verovatno zbog pritiska) i pumpa je normalno radila.
Nisam bas siguran ali mislim da je siguronosni ventil namesten na 2 bara i normalno da ne odreaguje.Ja u tom slucaju ispustam toplu vodu iz kotla, a ubacujem hladnu sve dok ne spustim temperaturu na zeljenu vrednost.Sva zajebancija je nastala zbog toga sto je klapna vila prebacena na lozenje a ne na rad.Direktno iz lozista umesto kroz komore vuklo je direktno u dimnjak.
Zato sam te pitao da li imas otvoren ili zatvoren sistem-onaj sa ekspanzionom posudom.
U slucaju da imas otvoren sistem -posuda tipa bojlera od 80 l iznad peci voda bi izasla napolje kroz preliv na posudi i ostecenja zbog nedaj boze pucanja instalacije ili kotla su prakticno svedena na minimum.Sistem bi samo ostao bez vode i ti prispes i teraj opet.Ovako ako je zatvoren sistem e onda sigurnosni odradjuje sve ali on mora biti ispravan 100 %.Kod mene je otvoren sistem i okiteni u plasteniku ali samo na zemlji tj u pesku.Lozim soju..

Sreca tvoja nisi imao ozbiljnije stete..
 
Jedno pitanje. Do sad sam koristio Previcur i isao sam ga 250ml/100l vode(zaliv za koren i to posle sperem cistom vodom), danas sam prvi put koristio Previcur Energy u istoj koncentraciji i na isti nacin(zaliv za koren i sprao ga cistom vodom). Da li ide ista kolicina klasinog Previcura i Previcura Energy i da li ce nesto biti rasadu paprike? Paprika ima kotiledone i par stalnih listova?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh