Prodaja Rakovica za izvoz u Egipat

Rakovica je laksa od 560, pre prokliza, jeste zivahnija ali nije isti motor, 560 je stabilniji traktor, bolja hidraulika, kada se kocnice urade kako treba koci kao Rakovica... A tek o kabini da ne pricam, tu je 560 u povecoj prednosti...

Kada se kocnice urade koci kao rakovica dva dana ako ne koristis kocnice posle opet jedna pre hvata a jedna mozda nikako,krila vislja od vozaca o preglednosti da ne pricamo.. Necu dalje rekao sam vec nemora da priznaju vlasnici 560..
 
a sta se moze da se malo potrude mogli su ih usavrsit malo pojacat udobnost ubacit nesto elektronike izmjenit izgled dodat i kvaliteta a to su sve mogucnosti koje mi mozemo ispunit samo nemamo takvu politiku i sigurno bi drzali 30.% evropskog trzista ovako jedva prezivljaju.
 
Sasa

Sta ti vidis na rakovici bolje od 560?
sem okretnosti sta to ima bolje?[/QUOTE

Prva stavka mnogo lepsi i sklesniji traktor sa mnogo manje buke u kabini. E sad ukusi su razliciti svako ima razliciti ukus. Kao traktor u radu rakovica je skroz OK ganjam tastovu kad mu zatreba pomoc jeste da je izmazana od ulja 95-to godiste ali sve radi ide kao oluja.
 
Janosh,moram da te demantujem sto se tice pumpe,jeste da nije ni rakovica 65 ni imt 560,ali jeste imt 542,radim zajdno ponesto sa covekom koji ima isto 542,moj je sa rotacionom pumpom,njegov sa linijskom,moj je dosta ostriji i manje trosi nego njegov. Pumpe remontovane u isti dan,motor remontovan takodje isti dan,s tim sto moj sad ima 1100 rh,a njegov 500 rh,i ja i dalje manje trosim od njega u svim poslovima i za dlaku brze idem.
 
Nebih rekao da su rotacione pumpe veći potrošači kod imt 560 a imao sam ih dva i to stari tip iz 82-ge i manje troše i oštriji su od linijskih pumpi, jedino rotacione pumpe traže više nege oko goriva(bez trunja i vode).
 
a sta se moze da se malo potrude mogli su ih usavrsit malo pojacat udobnost ubacit nesto elektronike izmjenit izgled dodat i kvaliteta a to su sve mogucnosti koje mi mozemo ispunit samo nemamo takvu politiku i sigurno bi drzali 30.% evropskog trzista ovako jedva prezivljaju.

Koliko sam ja upoznat u materiju Rakovica radi u tri smene a IMT je pod stecajem godinama dok ga ne zatvore jednog dana. Ko je napredovao i usavrsavao ja gledam iz ovog ugla. Sad ima nas raznih..
 
Sta konkretno ne valja na njoj a sto je savrsenije kod 560?
svi mi uzimamo traktor prema mogucnostima finacickim i planoma za poso a taj poso je da uradi kvalitetno prvenstveno oranje ako to ne uradis onda je sve ostalo teze radit da ne nabrajam sve cinjence imas u zadnjih nekoliko postova a ja nisam reko da nevalja rakovca vec usporedijo da je losija od imt konkretno 560
 
da rade u tri smjene ali samo jedna je traktorsko odeljenje oni se bave i proizvodnjom motora to ih drzi u zivotu kod mene koja je god dosla crko joj je mjenjac ili je procurila cak ima jedna da je i zaribala ja sam ljubitelj rakovce i htijo sam uzet novu radi hidro volana ali sam odusto iz ovih razloga sta su promijenili zadnjih 30.g osim stavili hidro volan
 
Kada se kocnice urade koci kao rakovica dva dana ako ne koristis kocnice posle opet jedna pre hvata a jedna mozda nikako,krila vislja od vozaca o preglednosti da ne pricamo.. Necu dalje rekao sam vec nemora da priznaju vlasnici 560..
Kocnice se vrlo lako preprave, Mirko 015 moze da potvrdi... Mozda su kod starog 560 krila vislja od vozaca ali kod novog ne bih bas rekao.... Ai mislim da je moja kabina na 560 mnogo udobnija, preglednija i prostranija nego kabina na Rakovici, siguran sam u to....
 
A koliko Rakovica proizvede za te 3 smene?Jer realno radnici mogu da dolaze na poso i za 3 smene naprave 3 traktora,a to je nista.
Sad su zadnjoj seriji izvezli 70 traktora u afriku ,ja kad sam bio u fabrici bilo je oko 13h i ispred su stajala 6 traktora koji su sklopljeni to jutro i cekali su vlasnike da ih podignu a moj je bio 7mi
 
Pa nemogu da pregreju ni IMT a imaju isti motor.Kupuju zato sto su ranije kupovali i sad to trziste zahteva isti traktor zbog delova itd.I tamo je nesto tipa:kupio komsija pa moram i ja:osmeh:
Naprimer jos kupuju Univerzala 65 ks duplaka,onaj sto je ruzan do ludila,ja ga nebih u dvoriste uterao kakva je to sklepotina a kupuju ga kao ludi.

- - - - - - - - - -

Kocnice se vrlo lako preprave, Mirko 015 moze da potvrdi... Mozda su kod starog 560 krila vislja od vozaca ali kod novog ne bih bas rekao.... Ai mislim da je moja kabina na 560 mnogo udobnija, preglednija i prostranija nego kabina na Rakovici, siguran sam u to....
Tacno 100%,da su ovako uradili kocnice u fabrici odmah bio bi kao i Rakovica,mi 585 vrtimo na kocnici kao rakovicu.

I opet poredite dva traktora koji nisu u istom rangu,poredite 565 i Rajku 65.
 
Nazad
Vrh