Prodaja Rakovica za izvoz u Egipat

pa ako cemo da poredjenje bude fer onda uzmemo imt 565 i imr 65 motori identicni oba imaju po tri brzine,buka je ista kod oba udobnost bolja kod imt ajnslang bolji rakovica,kocnice su dobre na oba (imt mokro kocenje) hidraulika bolja na imt dodajte nesto ako sam zaboravio
 
pa vjerovatno covjek posjeduje r.65 a nije imo priliku da potera 560 u njivi da usporedi
 
Ne posedujem ni jedan ni drugi traktor, deda iz familije zivi blizu mene kupio je 90tih godina novu rakovicu 65 stariji covek mrzelo ga da vozi pa sam dosta radnih sati napravio sa tom rakovicom. Imam pozitivno misljenje o r65. 560 je sporiji i tromiji traktor preslab je taj motor za njega nije zivahan kao rakovica. Kad smo orali zet i ja on sa 560 ja sa rakovicom 65 gde sam isao 1 on je trecom sporom stizao sam ga za krug.Potrosnja na strani rakovice. Bolje kocnice jer na 560 nikad nije imao. To je neko moje misljenje koje ne mora da se dopada vlasnicima IMT-a 560....
 
Tacno,poredite 565 i Rakovicu 65,ili 560 i Rakovicu 60.

U oba slucaja IMT je bolji,vozio sam sve i prednost dajem IMT-u,a i Rakovica je dobra za mnoge stvari,jedino ubija sto oce da zapali lamelu lako,hidraulik i tvrd menjac.

- - - - - - - - - -

58,5ks protiv africke azdaje 65ks
http://www.youtube.com/watch?v=dOW6OS7kV-4
 
Rakovica je laksa od 560, pre prokliza, jeste zivahnija ali nije isti motor, 560 je stabilniji traktor, bolja hidraulika, kada se kocnice urade kako treba koci kao Rakovica... A tek o kabini da ne pricam, tu je 560 u povecoj prednosti...
 
ali si radijo sa rakovicom ja posjedujem r.65 i imam i 560 oranje na strani 560 100% za berac 560 za teze poslove po mekanom terenu 560 za transport tu su negdje ,sijanje, prskanje,spartanje , kosenje, i lakse poslove je rakovca a sto se tice brzine tu su negdje ipak mislim da je rakovca za lakse poslove
a sto se tice kilaze ja sam se smijo okladit da je tezi 560 bar 200-300.kg kad ustvari samo 40.kg oba sam ih vago
 
Rakovica 65 u brazdi nema šta da traži sa imt-eom 560 ponaročito sa rotacionom pumpom (manja potrošnja a oštriji) a rakovici 60 (stare iz 80-tih) skidam kapu.
 
Tacno,poredite 565 i Rakovicu 65,ili 560 i Rakovicu 60.

U oba slucaja IMT je bolji,vozio sam sve i prednost dajem IMT-u,a i Rakovica je dobra za mnoge stvari,jedino ubija sto oce da zapali lamelu lako,hidraulik i tvrd menjac.

- - - - - - - - - -

58,5ks protiv africke azdaje 65ks
http://www.youtube.com/watch?v=dOW6OS7kV-4

Mirko jeste tvrd menjac ali nikad se nije desilo nikome da Rakovica izbaci iz brzine, sto je po ovim brdima jako bitno. Jednom kad smo orali jednu njivu u brdu od rakovice uz brdo bolje je orao stari 558 sto me je iznenadilo. Kad smo iz iste njive vukli kukuruz 558 se zaglavio u blatu dok je rakovica kroz isto blato sa istom prikolicom prosla ladno bez problema, cak smo se vratili da izvucemo 588.
Sa 565 nisam imao prilike da radim tako da ne mogu da dam bilo kakav komentar nekako je slabo zastupljen u ovom kraju ali zato rakovica 65 ima mnogo. Cak i one stare r60 ima mnogo jesu umazane uljem ali decenijama rade bez problema.
 
Kod 560,565 je veoma bitno koje su gume pozadi,sa 16 mnogo bolja masina.Proverio u praksi.

Volim ja i 560 i Rakovicu 65(ne 60-ku),na 65-ci sam naucio soferiranje,ali radije teram IMT,hidraulik je tu bitna stavka a to priznacemo najvise koristimo svi mi ovde.

Sasa da ne brkamo pojmove,558 je lak pozadi jer nema tegove i sa 14 gumama prokliza kao lud,zato je i smisljen 560.Zatim problem iskakanja menjaca na 560 nema jer to je drugacija transmisija u odnosu na 558 koji ima transmisiju od rode,pa zato na njima hoce da zeza menjac.Sto se tice okretnosti to meni nije bitno kad ima hidraulicni volan.

I da dodam probao sa 565(1996) kod burazera u sremu,Rakovica mu nije ni prici.Po meni odlican traktor.
 
Za sumu znam da se ljudi kunu u 558,560 i 577,a Rakovicu znam samo jednu 65 DV da sljaka u sumi.Za u njivu opet se kunu u 558,560 i 577,mada kod mene ima slabo njiva.A jos je Rakovica u startu jeftinija i do pre par godina je bila i polovna jeftinija od ova 3 IMT traktora.Zakljucak je da su joj arapi digli cene pa po oglasima 4500-5000e,a nekad su bile dosta jeftinije.
 
rakovca je ne usavrsen traktor inace imr se bavi samo proizvodnjom motora a imt sve radi
 
Ma nije ni IMT usavrsen,ali je IMT uzeo bolju licencu i to je to.Rakovica da je resila hidraulik a mogla je imala bi mnogo vecu cenu na trzistu,a cena nove bi bila ista.Ali politika je takva kakva jeste.
 
Za lakse radove imr 65, za teze imt 560.
Jaci je 560 sa linijskom i 16 gumama od rakovice.
Dzabe joj motor sa 65 ks kada je laksa.
Upamtite da su traktori sa rotacionim pumpama startniji, slabiji i veci potrosaci.
Ipak je prednost na linijskim pumpama.
 
Sasa

Sta ti vidis na rakovici bolje od 560?
sem okretnosti sta to ima bolje?
 
Nazad
Vrh