Probijanje ulja iz motora na traktoru 5711c ( merač ulja )

gm80

Član
Učlanjen(a)
22 Sep 2011
Poruka
494
Vec duze vreme mi na ova dva mesta probija ulje iz motora, majstor je zavrtao sarafe ali i dalje izlazi. Odlucio sam da tu zavrnem 'davace' kojima je tu i mesto ali ne znam koji tu idu (da li za pritisak ulja,temperaturu ulja...) . Svaka informacija bi mi pomogla, a moze i kako se krecu cene tih delova. Pozdrav i hvala
[/URL][/IMG]
traktor je 5711c

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.728
Vec duze vreme mi na ova dva mesta probija ulje iz motora, majstor je zavrtao sarafe ali i dalje izlazi. Odlucio sam da tu zavrnem 'davace' kojima je tu i mesto ali ne znam koji tu idu (da li za pritisak ulja,temperaturu ulja...) . Svaka informacija bi mi pomogla, a moze i kako se krecu cene tih delova. Pozdrav i hvala
[/URL][/IMG]
traktor je 5711c
to je davač od pritiska ulja

petarHR

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
651
pidikanac, davač od pritiska ulja je postavljen ali nije spojen. A curi na čepu uljnog kanala, taj čep izvadi jer se vidi da je pokidana glava, kupi drugi, podloška, i ima da dihta ko kad je bio u Brnu..

Ova 77-ica je od bašića.

gm80

Član
Učlanjen(a)
22 Sep 2011
Poruka
494
samo da javim da je ovaj sllucaj saniran tj. umesto davaca pritiska ulja sam uvrnuo saraf a na cepu uljnog kanala sam promenio podlosku i stavio silikona i drzi , nigde ni traga od ulja...

telnett

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2009
Poruka
1.795
Zemljak kada si ovoliko sredio zeku daj namesti mu bar taj davac jer bez vode i ulja masina ne ide a ti ne vidis koliki je pritisak ...

gm80

Član
Učlanjen(a)
22 Sep 2011
Poruka
494
nisam ga bas skroz 'utegao' ali kakav je bio, danas je extra! Ugradio sam danas pokazivac temperature od rusa i sada mogu da kontrolisem temperaturu u radu, a meni je temperatura najbolji pokazatelj da li je sve u redu (podmazivanje,voda...).
pozdrav

Učlanjen(a)
17 Avg 2012
Poruka
291
nisam ga bas skroz 'utegao' ali kakav je bio, danas je extra! Ugradio sam danas pokazivac temperature od rusa i sada mogu da kontrolisem temperaturu u radu, a meni je temperatura najbolji pokazatelj da li je sve u redu (podmazivanje,voda...).
pozdrav
Komšija moj dragi , poslušaj savet što ti je čovek dao : kad zbog gubljenja pritiska motor ostane bez dovoljnog podmazivanja i digne temperaturu na tvom pokazivaču pa ti to očitaš , on je već zaribao i eto majstorima posla ili nakupcima jeftinog Zetora . . .

spasoje

Član
Učlanjen(a)
15 Mar 2010
Poruka
3.542
Kabal, lampica,a davač je možda i ispravan.Da pusti gorivo u ulje i razredi lampica će reći a temp neće.

Vrh