Priprema senaze i njeno koriscenje u ishrani koza i ovaca

goranue

Član
Učlanjen(a)
20 Jun 2011
Poruka
268
tako sam i ja nesto planirao,u principu bih im uvece davao livadsko seno,a ujutro detelinu,granule su na raspolaganju tokom celog dana,jedini uslov koji tesko mogu da ispostujem je da stoji dva dana u otkosu,zbog vremenskih prilika,tesko moze duze od jednog dana,ali onda je rasporedim na plocu koja je pokrivena i otvorim vrata na suprotnim stranama,tako da vazduh struji i nece da se pokvari.u subotu uvece sam pokosio par otkosa i trojke i lucerke,pa sam ih sinoc uneo na plocu rastresao u tankom sloju i pomesao.jutros su imali dorucak,prvo se uplasili nisu znali sta je,a onda su smazali sve za pet minuta,mada je bilo malo.sutra cu im povecati za trecinu obrok.normalno se za sada ponasaju,mada mi se cini da su malo vise raspolozeni i spremni za igru nego obicno:sjasi:

slavis

Član
Učlanjen(a)
28 Okt 2011
Poruka
708
gorane je bih ih odmah prodao jer sa promenom ishrane doci ce do kaliranje pa dok se naviknu na promene proci ce 10-15 dana a sad je uskrs i najbolja sansa za prodaju

Matkee

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
2.820
nemam neka iskustva sa inokulantima,jer si radio sa njima,kako si ih nanosio ako jesi?
Nisam radio sa njima mada sam razgovarao sa covekom iz Pionira koji je na mom području, mogu da se koriste na razne načine, uglavnom se rastvore u većoj količini vode i što je ravnomernije moguće raspoređuju po masi. Moj najveći problem je u tome što trenutne potrebe nisu tako velike. Pravim senažu od lucerke, dodajem kukuruznu prekrupu i pokazalo se dobro za sada, ovce vrlo rado jedu. Ako želite slikaću sutra pa mogu postaviti neku sliku.

Poslednja izmena:

milossoumi

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Jan 2012
Poruka
878
Nemoj mi persiras,upoznali smo se na sajmu prosle godine,mladji si od mene. . .pusti neku sliku,senirao sam prosle godine drugi otkos vestacke,pojele ovce ko lude,lucerku nisam nikad radio tek ove godine,kazu ima visok PH pa mora inokulati ili prekrupa,ja sam u travu isao sa stocnim brasnom,ispalo fenomenalno. . .

Matkee

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
2.820
Ок Милоше. :ppozdrav: Ево две слике, на брзину направљене, у питању је последње кошење 2013 године, било је у једној траци на њиви и траве што се види на слици, али поједу овце готово све. Пре две недеље смо силирали први откос, чиста луцерка + кукурузна прекрупа, видећемо за неколико недеља како ће изгледати.

Vrh