Priplodni bikovi

Nicyolas

Član
Učlanjen(a)
10 Jan 2010
Poruka
651
Lokacija
Pozarevac
Kod mene ima najvise Zastrada,Ponsa,Porto,Herstreit,Romer,Astromen,Henri........
2qcf7nc.jpg

Htrstreit1409

30i983p.jpg

Zastrada

Post je spojen: [time]1286891284[/time]
_________________________________________________
NA internetu nema vise kataloga velike plane za ovu godinu sajt kao da je hakovan !
 
Odg: Priplodni bikovi koji se koriste kod vas ?

Kod nas barem ono što je dosad bilo standardno jeste Marnold, Zastrada, Zeukor. Ja sam sad za moje krave naručio Malruda i Realista. Oba su jako kvalitetni bikovi pa ćemo videti kakva će telad biti!
 
Odg: Priplodni bikovi koji se koriste kod vas ?

Romer ima odlicnu telad, izuzetno crcenu sa velikim rogovima ,sa crnim vrhovima, dve razlicite krave mi je vet. oplodio oba teleta zenska crvena siroke glave rogovi za kakoridu sa crnim vrhovima ! Mogu da zamislim kako izgleda bik !?
Ponsa ima lepu kvalitetnu telad ali imaju jednu manu siroke sise izmuzuju se ako ne muzes na vreme , ali mleko do 30l !
 
Molim za pomoc ! Da li je neko cuo za bika Balbosa ???

Molim za pomoc imamo problem ! Po ko zna koji put ne mozemo da umaticimo kravu jer kazu da bik Balbos ne postoji a moj otac je lico uzeo priznanicu oplodnje 2003 i pise oplodjena krava Milka sa BALBOSEM ! Krava je prvoklasna Zuta 30l zove se Maja !
Ako je neko cuo znacilo bi mi da kazem onima u maticnoj sluzbi jer kazu da neaju podataka !
 
Odg: Molim za pomoc ! Da li je neko cuo za bika Balbosa ???

Pregledao sam Krnjacine i Planine nove i stare kataloge ali tog bika nema nigde. Verovatno da je Temerin.
 
Odg: Molim za pomoc ! Da li je neko cuo za bika Balbosa ???

Najbolje ti je da lepo odes kod veterinara koji ti je osemenio kravu i da ga pitas odakle je taj bik. Mozda i neje nas, nego uvezeno seme, pa onda je sve jedno preko koje kuce je kupljen (TEMERIN, PLANA, SEMEX). To ti je jedino resenje. I NE YABORAVI DA IM TRAZIS HB BROJ BIKA
 
Odg: Molim za pomoc ! Da li je neko cuo za bika Balbosa ???

pa ja sam tu kravu kupio kao junicu !
A njena majka je osemenjena sa Balbosem ! Nije u katalozima taj bik vise nije ziv !
Post je spojen: [time]субота, 16. октобар 2010. 05:25:20 CDT[/time]
_________________________________________________
@Zoran Kostovic koje strane kataloge si pogledao :haha:??
 
Odg: Molim za pomoc ! Da li je neko cuo za bika Balbosa ???

Možda se i ne zove tako? Recimo Deann je sve, samo nije "Din"!
 
Odg: Molim za pomoc ! Da li je neko cuo za bika Balbosa ???

UFFFF. Ne znam šta da ti kažem.Ustvari kako god da okreneš moraš da odeš kod onog što je osemenio njenu majku. ZX je tu da potvrdi, svako od osemenitelja mora da vodi KNJIGU OSEMENJAVANJA, lepo vrati se 3 godine unazad i to je to, a mozda se i seti kako se zaista zvao bik. Što se tiče onog - NIJE VIŠE ŽIV, to nije merodavno. Veštačko osemenjvanje i ima za cilj prenošenje semena na daljinu, ali i čuvanje za duže vreme. Pitanje je koliko je i od ovih uvoznih bikova koje koristimo još uvek u životu...
 
Odg: Molim za pomoc ! Da li je neko cuo za bika Balbosa ???

ivanm je napisao(la):
UFFFF. Ne znam šta da ti kažem.Ustvari kako god da okreneš moraš da odeš kod onog što je osemenio njenu majku. ZX je tu da potvrdi, svako od osemenitelja mora da vodi KNJIGU OSEMENJAVANJA, lepo vrati se 3 godine unazad i to je to, a mozda se i seti kako se zaista zvao bik. Što se tiče onog - NIJE VIŠE ŽIV, to nije merodavno. Veštačko osemenjvanje i ima za cilj prenošenje semena na daljinu, ali i čuvanje za duže vreme. Pitanje je koliko je i od ovih uvoznih bikova koje koristimo još uvek u životu...

Većina i nije u životu, dok se istestiju prođe im vek.
 
Da li ste imali iskustva o cuvenim bikovima Rad 923 i Morwal 1206 u stali od Rada nemam nazalost vise nista od Morwala samo kravu Donku !
 
To su fantastični bikovi i po sadašnjim standardima a tek u njihovo vreme su bili vanserijski. Pogledajte samo šampionke sa izložbi u zadnih par godina veliki broj njih negde ima u pedigreu ova dva bika. Ali stigla nova generacija bikova, a oni u zasluženu penziju, tj ko zna gde li su sad oni!
 
Cuo sam da bik rad nije poslan u klanicu nego je ostavljan da umre prorodnom smrcu bas zbog njegove vrednosti !
 
Nazad
Vrh