Priplodni bikovi

I ja imam muško tele od Vansa,rođeno je veoma sitno(navedeno je da se preporučuje za junice),ali je to veoma brzo nadoknadilo.Znači jede sve živo i napreduje "kao iz vode".
Nego, ima li ko kakvog iskustva sa Krnjačinim bikom WIESEL koji je uvezen iz Austrije,imam 4 njegove junice.
 
Imam ja prvotelku od njega ,dobra krava, startna mlecnost oko 23 lit, odlican izgled vimena ,lako se muze jedino sto mi se ne svidja su pokratke sise.
 
Imam i ja od WIESEL-a jednu prvotelku i dve junice visoke gravidnosti.Ova prvotelka mi je od uvezene krave iz Austrije koja mi je najmlecnija.Sada na prvom teljenju je dala 22 litra,ja prezadovoljan.Lepa forma,lepo vime,brzo se muze,nema pasisa...Sada cekamo na ove dve junice da se tele i da vidimo sta smo tu dobili od ovog bika.
Nego,usput i ja da priupitam,prekjuce osemenio HATKE-om jednu kravu.Znam da je dobar bik u pitanju,ali me interesuju i vasa iskustva,ovde su neki pominjali da imaju njegovo potomstvo.
 
Ivane, imam ja junicu od Hatke 20 meseci stara sa kojom muku mucim da ostane steona. Junica je kao avion dugacka siroka crvena skroz samo joj je glava bela. Inace mozes je videti u galeriji ovde na forumu ali nisam siguran u kojoj galeriji, ako te ne mrzi potrazi. Toliko od mene.
 
Nazad
Vrh