Prikupljanje pesticidne ambalaže

Jbg ja bacam u kontejner.Opet racunam da je tako najmanja steta.Po ataru sto prskam vracam ambalazu u kutije i u prvi kontejner ubacim.
 
Ima firma,pošaljete email kažete im svoje potrebe ,pošalju vam ugovor i nose cam iz avlije kakos e dogovorite.Narqvno idnošenje je gratis jel recikliraju vaš otpad.
Nije loše pogotovo za one koji idu na IPARD,SCAP... i takve konkurse koje zahtevaju neki stepen savesti kod upravljanja ambalažom.
Dolaze kod mene jednom godišnje (svake jeseni) za pesticidni otpad.
 
Jeste al opet ima stoke koja baca gde stigne
Njih ne mozes promeniti..

Igram fudbal jos uvek, pre par godina idemo na neku utakmicu i naravno nadje se neko ko pije pivo i pre utakmice, i idemo sa par automobila i kod nas u kolima suvozac pije pivo, zavrsi, izguzva limenku i baci je kroz prozor.. Rekoh jbt sto je baci tu neko ce ici pored puta kroz tu travu nagazice, moze da se isece ako je u papucama.. Kaze ko ga jebe sto ne gleda gde ide. Rekoh dobro ali ta limenka ce tu da ostane vise od 100 godina kad bi svako ko prodje bacio po nesto bilo bi brdo smeca pored ulice.. Kaze u pravu si ne treba da se baca..
Zavrsi se utakmica vracamo se kuci, naravno stane se u prodavnicu negde, opet limenka piva, opet popije i baci kroz prozor.. 😂 Rekoh "baci je ti opet, a?", kaze: "jebes ga nemam sta drugo da radim nego da gledam gde bacam limenku" 😂

Tjt, nema dalje.. Sedis i cutis..
 
Kad zakoni i kazne budu ko u Italiji,gde se hemija kupuje uz licnu kartu i obrazlozenje za sta ti treba.Postoji zakonski rok u kom vremenu moras vratitis ambalazu iskoristio ti hemiju ili ne, inace ti stize kazna na kucnu adresu.Da vidis kako bi svi bili odgovorni.Slicna je situacija i sa drugim otpadom,Probaj u Ch da tako bacas kroz prozor otpad pa da vidis kako ces proci.Kazne drakonske te uce redu!Jedan nas Gastabajter tu iz sela pre jedno 30-ak godina, bavio se autoprevozom i imao svoja 2 autobusa u Ch.Te tako njemu bilo skupo da servis radi u ovlascenom servisu pa mu palo na pamet da protera autobus na saht i tu ispusti ulje.Neko od komsija ga prijavio i nastao je karambol.Ceh je bio u vidu kazne od 20 i kusur hiljada chf + platio sve troskove sluzbi koje su bile zaduzene za ciscenje.Msm da mu u zivotu nebi vise palo napamet da to uradi.
 
Ja prijavim sekpi da imam, pa dodju, al dosta kasno, tipa septembar, oktobar. Al ne nose svu ambalazu, samo od odredenih proizvodjaca.
A Flase i kanistri su mi kao novi, otvorim, sipam, isperem, i vratim u kutiju, kutiju zalepim selotejpom, steta sto proizvodjaci nemaju neku akciju da im se vraca ambalaza.
 
Kod nas je bila pre par godina akcija prikupljanja ambalaze od hemije.Od tad nista.Mi smo ogromno selo koje se prostire na 67 km2. S toga je nemoguce u jednom danu organizovati sve mestane da donesu i odloze ambalazu.Treba to drugacije resiti,tipa neki specijalizovani kontejner za tu namenu koji bi se praznili s vremena na vreme.Inace prosle godine odem coveku da oberem kukuruz,skoro 3h u komadu radimo,saradjujemo po prvi put.Pita me sta da ponese od pica,rekoh vode obavezno,posto je bila vrucina ostalo i nemora.Covek ladno poneo vodu u 4-5 flasi od hemije tipa terbis ili sta vec.Srecom poneo neki sok i par piva,koje inace izbegavam kad radim.Na moje pitanje gde je voda covek mi pruzi flasu od hemije i kaze evo i vode. Kaze u tim flasama mnogo duze drzi hladno jer je debela plastika i on uvek njih koristi kad ide na njivu.Ne mogoh coveku da objasnim da nije normalan!Ma kaze ne brini nista ja sam to lepo isprao nista to ne smeta.Cega sve nema u Bozijoj basti...
Ovo jos nisam cuo nigde niti sam mogao da verujem da cu cuti....Je l to neki stariji covek?
 
Jeste ima covek 60 i kusur godina.Jos kaze da su nekad i njegove komsije koristile tako flase od hemije pre 40-50 godina kad su se pojavili prvi herbicidi pa bili pakovani u nekakve metalne alminijumske flase.E kaze to su bile flase, koristili su ih za sve i svasta.Vidim covek se sa setom se seca lepih vremena.Kaze da je on dugo cuvao par tih flasa al mu ih neko na kraju zdipio te sad koristi ove plasticne i kaze dobre su i one jake izdrzljive mnogo bolje od ovih u koje pakuju sok vodu itd..Kako kaze mi mladji smo se mnogo pogospodili i sve nam nesto smeta.Skoro se covek uvredio sto ja necu da pijem iz istih.Eto on tako godinama i nista mu ne fali.Covek je ubedjen da je 100% u pravu i s takvima se ne vredi raspravljati.
 
Envipack nosi sve. Dolaze 2 puta godisnje. Meni je odneo pre 2 nedelje sve. Samo potrpali u dzambo vrecu i to je to.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh