Prikolica za voće

Slav

Član
Učlanjen(a)
28 Dec 2011
Poruka
230
Lokacija
Bgd
Kakve prikolice koristite za prevoz voća iz parcele do kuće?

U okolini Beograda i Smedereva se dosta prave prikolice od osovina, sa ili bez torzije, kombija. Dimenzije sanduka su u širinu 125 cm a u dužinu su različite dimenzije ali je to obično 260 cm. Na pod stane oko 4x5=20 gajbica dimenzija 50x30 cm. Ima i dužih ali su nekomforne za ulazak u red voćaka.
 
Ja imam tu pravljenu od torzije stane normalnih gajbi 114 kom ulazi u red bez problema gde prode ferda ide i ona
 
Ja koristim ovakve prikolice,* koje sam pravim .
prikolica-1.jpg

prikolica-3.jpg
 
"Juki" Možemo li da dobijemo približne mere ovih tvojih prikolica ( mislim na dužinu širinu, prepuste i na kom mestu postavljaš osovinu, i da li druga prati prvu kao u voziću koji ima gruža agrar, samo su njihove dosta manje.
 
juki
Lepo izgleda i dobro zamišljeno i urađeno,mene više interesuju dimenzije materijala i debljina "zida " cevi.Uz jednu sugestiju za one koji prave ovako nešto a iz brdskih su krajeva osovinu bi trebalo što više nazad povući.
 
Juki od čega je osovina?

Glavčine i felne naručujem a osovina je vinkli 70*70

- - - - - - - - - -

"Juki" Možemo li da dobijemo približne mere ovih tvojih prikolica ( mislim na dužinu širinu, prepuste i na kom mestu postavljaš osovinu, i da li druga prati prvu kao u voziću koji ima gruža agrar, samo su njihove dosta manje.

Mere od prikolice pravljene za standardne palete znači staje 4 palete . Visina od zemlje 650 mm širina tovarnog prostora 1250 mm dužina 4300 mm visina 1700 mm , ako razumeš osovina je na 15% iza polovine* šasije , dabih ti 15% tereta ležalo na zadnjim točkovima traktora. Širina gaza točkova zbog stabilnosti je malo šira ili za 10 cm od gaza traktora*

- - - - - - - - - -

juki
Lepo izgleda i dobro zamišljeno i urađeno,mene više interesuju dimenzije materijala i debljina "zida " cevi.Uz jednu sugestiju za one koji prave ovako nešto a iz brdskih su krajeva osovinu bi trebalo što više nazad povući.

Zbog sigurnosti sveje rađeno od debelozidnih cevi koje nisu nimalo jeftine i sveje vareno CO2 aparatom a nijedan var se nebrusi . Sve se radi provar pa glavni var, Ako osovina bude dosta pozadi gubi se upravljanje traktorom ( podizanje prednjeg kraja traktora )

- - - - - - - - - -
*
*** *
 
Kod nas svi imaj nizi prikolce malo nizi od ova na juki. Sirin 125cm duzina razlicna od 3m do 3,40m sto se tice irada prave se od u profila a osovina oda zastava kamion ili tam, a kao patos postavlja se pleh od 3mm. Veoma prakticni sto se tice rada u vocnjaku.Ja imam dve prikolice cim stignem slikacu (posto sam zauzet rezidbom) i postavicu slike.
 
marceta.b je potpuno u pravu za položaj osovine, osovina na prikolici se uvek maksimalno pomera pozadi da bi se bolje opteretila zadnja osovina traktora.
Sledeća greška koju ljudi prave je da ostavljaju previše dugu rudu, ruda treba da bude duga toliko da kad zadnji točak udari u nju da ne dokačinje do prednje strane prikolice, sve duže od toga je nepotrebno, teret je više udaljen od traktora i može manje da povuče. I ima još jedan detalj, najbolje je da točkovi prikolice prate trag traktora, e sad kad se prave niže prikolice i određene dimenzije ovo se ne može ispoštovati.

Ruda duža za 20cm i osovina pomerena za 10-20cm smanjuje za 30-40% koliko traktor može da izvuče. U ravnici ovo i nije toliko bitno, ali kad je blato i kišno vreme ima uticaja.

Što se tiče propinjanja, ako se koristi kuka nemoguće je da se propne traktor jer je kuka samo nekoliko centimetara pomerena od projekcije zadnje osovine traktora. Može jedino ako se koristi šleper i ako je dosta isturen pozadi.
 
Da, slike se ne vide više. Mene interesuje gde mogu da se poruče nove glavčine ili komplet sa osovinom, ali da nije polovno od kombija i kamiona, već da su nove, a da gume budu malo šire, pošto bih pravio prikolicu za gajbe širine 1.55 i dužine 3.4m paltforme i plus da točkovi vire sa strane, pa mi se nijedna osovina ne uklapa, a i hteo bih da može da izdrži optrećenje 3.5 do 4t.
 
Skoro isti slučaj u kod mene. Nadam se da se javi neko ko ima odgovor

Možda najbolje ako se javi kolega @Juki čiji sam post i citirao


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Idemo ispočetka .Dimenzije sami odredite zbog prohodnosti kroz voćnjak , sve štoste naveli ova prikolica ima , kratka ruda dosta niska, raspoređen teret kada je napunjena, nosivost oko 3500 kg
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Lepo odrađeno, nema šta. A jesi li uzimao nove glavčine i felne ili polovne, i ako možeš da napišeš domenziju guma, Hvala unaped
 
Lepo odrađeno, nema šta. A jesi li uzimao nove glavčine i felne ili polovne, i ako možeš da napišeš domenziju guma, Hvala unaped

Nove glavčine i felne i gume 10.0/80-12
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

Mirko 015. Uz uvažavanje majstora to nije uopšte velika cena , nadam se da on ovo neće pročitati . Ja sam najeftinije prodao za 950 e zbog polovnih guma inače sve novo , debelozidne cevi koje su danas jeftinije nego prije pet godina,nove gume 5 g garancija i 10 platana cena nemože ići ispod 1150 - 1200e . Ako na tri napravljene neostane jedna kao zarada to nije isplativ posao.
 
Nazad
Vrh