PRESTANAK VAKCINACIJE PROTIV KUGE

BANE IVANOV

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2010
Poruka
199
Lokacija
Lacarak
Svima je jako dobro poznato da od nove godine prestaje vakcinacija protiv klasične kuge svinja.ljudi da li ste svesni posledica svega toga?pobiće nam svinje i više nećemo moći da se bavimo njihovom proizvodnjom.Navodno,formiran je fond od strane države za nadoknadu ukoliko do prinudnog ubijanja dođe.Pa čak i da ljudima isplate štetu svinje se ne mogu zapatiti u naredne dve godine.Da ne pominjem ljude koji imaju krmače i sami proizvode presad,pa njima treba četiri godine da se vrate na ono gde su bili. ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Ako bude urađeno kako treba biće dobro, treba samo novaca ::namigivanje::, pošto trenutno se svinje ne mogu nigde izvesti. A taj podatak za dve godine nije tačan, uzima se uvek dvostruki maksimalni period inkubacije a to je 2x21 dan. :cao:
 
mims je napisao(la):
Ako bude urađeno kako treba biće dobro, treba samo novaca ::namigivanje::, pošto trenutno se svinje ne mogu nigde izvesti. A taj podatak za dve godine nije tačan, uzima se uvek dvostruki maksimalni period inkubacije a to je 2x21 dan. :cao:
ja sam bio na sastanku sa glavnim veterinarskim inspektorom iz minstarstva i asocijacije poljoprivrednika Srbije gde je rečeno baš onako kako sam i napisao,zabrana držanja dve godine,ukoliko dođe do prinudnog ubijanja.Na moje pitanje "koga ste pitali ili konsultovali od poljoprivrednih proizvođača o prestanku vakcinacije?da li se neko sa tim složio?"Odgovor je bio "Ništa se vi ne brinite sve će vam biti isplaćeno ukoliko do toga dođe"Da se ne brinem pa ja samo od toga živim :udri: :udri: :udri:zamolio bih kolege iz Hrvatske da nam prenesu njihova iskustva sa prestankom vakcinacije.Neka kažu kako su njima pobili svinje i da li im je ikad plaćeno.ako sam dobro informisan zbog velikog broja žarišta kod njih je vakcinacija ponovo vraćena.A to da ćemo mi kao pojedinci moći da izvozimo velika je zabluda.izvoziće samo velike kompanjie, na kraju krajeva pogledajte šta se dešava sa mlekom,ko ga uvozi?prvo su primorali ljude da pokolju krave pa sad oni na uvozu zarađuju a to pravdaju nedostatkom mleka u prodavnicama.Šta je sa izvozom govedine?dobili smo kvote koje ne možemo ni da ispunimo.Isto će biti i sa svinjama,mi nemamo dovoljno ni za naše tržište a kamoli za izvoz.ponovo se dešava pomor krmača,kod mene pre četiri dana natovareno 100.komada na klanje.bavim se otkupom tovnih svinje četiri godine i znam dobro kakvo je stanje po sremu.
 
Nisam ni mislio da će neko od individualnih proizvođača izvoziti sam, ali jednog dana što da ne. A ovo za dve godine ako je tako je potpuna budalaština, toliko vreme se ne ostavlja ni posle eksplozije atomske bombe. U veterinarskom zakonodavstvu toliki period ne postoji ali je kod nas sve moguće.
 
i sam se čudim i besan sam kao i svi ljudi kod mene koji se bave svinjarstvom.kad pogledam do sada sve šta su uradili ništa me ne iznenađuje.cilj je da mi sitni po svaku cenu budemo uništeni.ne znam ni kako bi izvozili ni gde.u EU svinje su skoro jeftinije nego kod nas,a o razlici u inputima u proizvodnji i subvencijama da ne pričam.druge stvar je kvalitet polutki.kod nas maksimum dostignut sa procentom mesa je nešto preko 61%.i to je ekstra farmska roba iz uvoza.sve ostalo ide u rasponu od 48% do nekih 58% na individualnim gazdinstvima.prosek u sremu je oko 54%-55%.
statistika iz klanice đurđević u pećincima.kome mi to da izvezemo kada se u danskoj elitni nerastovi približavaju i 70% u polutci?
 
Ovaj podatak za dve godine zabrane držanja svinja u zaraženim objektima nije tačan iz prostog razloga.
Kod nas na Petrović salašu, velikoj farmi, pre nego što je uzela Delta pod svoje, skoro svake godine je pronalaženo žarište, pa ipak ta farma nikada nije zatvorena, već je i dalje nastavila isporuku svinja...
 
Evo sveze informacije sa radinačke farme gde je danas pobijeno preko hiljadu svinja,neće moći da rade tri godine.informaciju dobio od glavnog veterinara.šta na ovo reći? ::lose::
 
Ne znam...
Ja samo kažem šta se ovde dešavalo.

Delta je tome pristupila mnogo profesionalnije - farmu je srušila i rasterala milione pacova...
 
radi 100 miliona dinara koje mafija stavi u dzep od vakcina, drzava gubi preko 14 milijardi dinara izvoza, da li to znate?
Ja ne vakcinisem svinje protiv sv.kuge, samo protiv crv.vetra.
 
francuz je napisao(la):
radi 100 miliona dinara koje mafija stavi u dzep od vakcina, drzava gubi preko 14 milijardi dinara izvoza, da li to znate?
Ja ne vakcinisem svinje protiv sv.kuge, samo protiv crv.vetra.
kako uspeš da ih prodaš, ovde ne možemo bez pasoša i potvrde o vakcinaciji kao i ušnih markica.
 
Ok, da razjasnim, kod mene je druga situacija, zivim na KiM severni deo i prodajem lokalnom stanovnistvu i lokalnoj klanici, nama to nije potrebno.
A to sto je vama potrebna potvrda o vakc. to je stvar dana, odn.kad ce neko da nadje interes da predlozi izmenu zakona, i taj isti da od toga profitira.... mislim da ce to biti isti oni sto danas klepaju na vakcine, isti ti ljudi ce sprovoditi kampanju protiv vakcinacije.
Pozdrav
 
Danas su kod mene po selu isli iz veterinarske stanice i bilo je obavezno vaksinisanje svinja posto je na 20-ak km od mene Veliki Radinci gde je zariste svinjske kuge.
 
Nisam hteo da otvaram novu temu ali da vas pitam da li ste upoznati sa novim zakonom o svinjarstvu da je odgaivač obavezan da prijavi prašenje u roku od 7 dana najbližem ovlašćenoj ustanovi (veterinarskoj stanici) i da je veterinar dužan da u roku od 7 dana dođe da obeleži prasad :sta:
 
none 73 je napisao(la):
Nisam hteo da otvaram novu temu ali da vas pitam da li ste upoznati sa novim zakonom o svinjarstvu da je odgaivač obavezan da prijavi prašenje u roku od 7 dana najbližem ovlašćenoj ustanovi (veterinarskoj stanici) i da je veterinar dužan da u roku od 7 dana dođe da obeleži prasad :sta:
A sta tu ima nelogicno ili lose?
 
BANE IVANOV je napisao(la):
Evo sveze informacije sa radinačke farme gde je danas pobijeno preko hiljadu svinja,neće moći da rade tri godine.informaciju dobio od glavnog veterinara.šta na ovo reći? ::lose::
Kao prvoo raspitaj se malo i videces da kuge nije ni bilo nego je neka teska namestaljka
I danas sam cuo da se spremaju da uvezu prasice i priplodni materijal a proslo svega 3 meseca
jos kazu da farmu kupuje MK komerc Kostic
 
ta Peera je napisao(la):
BANE IVANOV je napisao(la):
Evo sveze informacije sa radinačke farme gde je danas pobijeno preko hiljadu svinja,neće moći da rade tri godine.informaciju dobio od glavnog veterinara.šta na ovo reći? ::lose::
Kao prvoo raspitaj se malo i videces da kuge nije ni bilo nego je neka teska namestaljka
I danas sam cuo da se spremaju da uvezu prasice i priplodni materijal a proslo svega 3 meseca
jos kazu da farmu kupuje MK komerc Kostic
ta pero znam ja to još pre mesec dana za uvoz a i jasno je svima koji je cilj bio barem sada kad stvari izlaze na videlo.
 
Kod nas ti je luda kuca , veterinar nece da da uverenje o vakcinisanju svinja ako u domacinstvu imas prasica koji nisu vakcinisani , i naplacuje 700 din. za klinicko uverenje o zdravstvenom stanju svinja koje prodajes mada ni ne dodje da vidi svinje ( OTIMACINA)
Stalno se prica da ce ukinuti vakcinu a nikako to da dodje , i da ce biti samo obelezavanje ali kad ce to biti .....
Tako je Bane sve izadje na videlo pre ili kasnije, 5000 svinja sa farme je odneo Matijevic u svoju klanicu a oko 3000' je pobijeno ( tako kazu , mada sumnjam) i ostalo sto su ljudima pobili po kucama i proslo 2-3 meseca kao od kuge a oni vec ubacili nove u objekte ccccccccc :zli: :zli: :zli:
 
Nazad
Vrh