Preparati za zastitu povrca od stetocina

niko mi nije odgovorio i morao sam sam istraživati.radi se o PUŽU GOLAĆU.Naselili mi se u plastenik i bršću li bršću.Na jednu stranu ulaza u plastenik sam stavio bakarnu cev a oko paprika sam po zemlji rasporedio mokre daske i sad ih svako jutro skidam sa daske.Manje sa lišća jer zbrišu ujutro sa svetla.Tako mi se smanjio broj rupica na paprikama.

Imam manju baštu u blizini kuće,i svake godine muku mučim sa puževima.Koristio sam Pužomor,sa jako slabim efektom.
Moraću da probam ovo sa daskama,a možda i ovo sa pivom...

A možda neko zna još neki efikasan recept protiv puževa?
 
Arapadzik zaboden jesenas kad je isterao oko 3 lista protiv crva sam oprskao sa systeminom, karenca je 63 dana, pre 15-dana sam opskao sa Volley-om karenca 14 dana, e sad moje pitanje koliko oni ustvari "drze stvar pod kontrolom" da li onoliko koliko traje karenca ili duze. Mozda malo lajicko pitanje...
 
Arapadzik zaboden jesenas kad je isterao oko 3 lista protiv crva sam oprskao sa systeminom, karenca je 63 dana, pre 15-dana sam opskao sa Volley-om karenca 14 dana, e sad moje pitanje koliko oni ustvari "drze stvar pod kontrolom" da li onoliko koliko traje karenca ili duze. Mozda malo lajicko pitanje...
Karenca nema veze sa delovanjem preparata,kareca je ustvari razgradnja preparata u biljkama i posle nje je bezbedno koriscenje za ljudsku upotrebu...
 
U zastiti luka je veoma bitno obratiti paznju na okvasivac(tecnost za sudove mogu posluziti toj svrsi)Po meni poprskaj aktarom i dodaj 30-40ml ferija ; aktara ima karencu od 3 dana....
 
Poslednja izmena:
Eto to nisam znao,hvala na savetu, al' interesuje me ne znam da li Ti znas koliko ce taj Volley da drzi zastitu ako sam ga oprskao pre 14 dana, dal' bi trebao u narednih par dana opet ili nema jos potrebe. Meni luk nece jos za mesec dana sigurno
 
Zasadio sam Paradajz Papriku i Krastavce dali bi sada smio preventivno zaliti zemlju oko presadnice (u korjenov sistem) Actarom 25 wg dosad nije ničim tretiran rasad i u kojoj dozi za svaku biljku..
Hvala za odgovor.
 
Hristos Vaskrese povrtari sve najvolje i puno uspeha u nasem poslu...

Vec drugu godinu imam problem u jednom plasteniku sa tripsom u cvetu paradajza koja mi ostavlja bele fleke na plodu
{slike cu ubaciti veceras}
tretirano insekticidima kombinacija Harpun-Tonus, Aktara-Harpun i slaba vajda
ako je neko imao iskustva molio bi ga za pomoc? pozdrav

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

 
Hvala Jura
Sad sam citao Laser jeste za tripsu sutra kupujem
Reci mi molim te sa cime da ga mesam i jel ti poznat Atrakter negde sam procitao da podstice da tripsa izadje iz cveta
ali nemogu da nadjem da kupim
 
Pazi ja nisam imao tih problema i nikad nisam prskao protiv tripsa.
Laser ga ubija i solo a mozes dodati actaru i napraviti tu kombinaciju.Znam da to deluje iz prica ljudi koji su imali tih problema.
Tebe je bas briga da li ce izaci iz cveta ili ne,neka crkne gde hoce.
 
Je li neko upoznat s fungicidom star 80 wp. To je kesica necega sto mi je ostalo od lani, neka malena kesica je u pitanju na kojoj nema nikakvog uputstva a ni internet ne otkriva puno o njemu.
Inace zivim u jednoj od vukojebina srednje Bosne pa mi je mnogo tesko nabaviti kvalitetne preparate za zastitu. Vlasnici poljo apoteka su ljudi koji blago receno nemaju pojma i koji za borbu protiv insekata preporucuju fungicid. Nebitno, mnogo tesko mi je doci do kvalitetnih preparata za zastitu, tj. mnogo mi dize cijenu da se setam po okolnim gradovima ili da mi se isti postom dostavljaju.

Kako se koristi star 80 wp i je li smijem njegovim rastvorom da zalijem kontejnere rasada paprike, manji dio posijan prije 15 dana, veci dio danas.
 
Lijep pozdrav.
Imam po bocicu previcura 607 i actare 25 wg, pa me zanima smiju li se mjesati? Te mogu li ova dva preparata koristiti i na paradajzu(za papriku sam vec procitao previcur da moze ali nisam naso paradajz).

Procitao sam nesto ovako, koncentracija 0,25%, litar na kvadratni metar. Da uradim iskljucivo zaljevanje supstrata ili mogu iz prskalice preko biljaka nanijeti rastvor?
 
Mogu se mesati,a i koristiti u paradajzu.Mozes uraditi zalivanje supstrata,a kasnije i rasada.Mislim da je maksimalna primena jednom za zemljiste (supstrat),a dva puta za sami rasad.
 
Gadna napast bela leptirasta vaš. Nisam je ranije primećivao a ove godine haos. Ajd' u kupusnjačama i paradajizu al' ima je i na krompiru, malini, smokvi. Prskao Fovosom EC (bifentrin)u propisanoj dozi i slaba vajda. Zatim Cipkord 20 EC (cipemetrin) u duploj dozi, opet slabo. Ne može se uhvatiti prstima, beži.
 
Ajd' da probam. Nisam do sad koristio ovu aktivnu materiju (spirotetramat) pa neće biti rezistentnosti.
Bela leptirasta vas se nemoze ,unistiti bar ne starije jedinke posto imaju opnu ,i hemija joj nemoze nista ali joj mozes unistiti aparat za sisanje preko kojeg bela vas prenosi mednu rosu tako da ako si zakasnio sa prskanjem nemoj da te buni ako vidis da su one jos prisutne bitno je da joj unistis sisaljku,e sada najbolja opcija koja ce ih cak eliminisati i do 90% je confidor ali uzmes SL dakle confidor sl.i neces imati problema
 
Nazad
Vrh