Preparat Slavol u praksi

Bilo je savetovanje u Backom petrovcu -centar za organsku proizvodnju NS semena i direktno sam pitao Vladimira Sikoru za dejstva slicnih preparata.
Odgovor je bio da ima smisla u dejstvima preko zemlje cak je rekao da imaju neki preparati koji mogu da povecaju sadrzaj fosfora ali opet moraju da budu uneseni
u zemlju blizu korena.
Neki od proizvodjaca preparata su bili i sponzori pa je iskrenost bila upakovana u pravila o lepom ponasanju.

Nisam protiv preparata ali mislim da ih treba koristiti ekonomski isplativo onako kako bi oni dali maksimum za ulozene novce

Siki2 kako nisi vodio racuna o kolicini preparata pa to se placa???
 
Bilo je savetovanje u Backom petrovcu -centar za organsku proizvodnju NS semena i direktno sam pitao Vladimira Sikoru za dejstva slicnih preparata.
Odgovor je bio da ima smisla u dejstvima preko zemlje cak je rekao da imaju neki preparati koji mogu da povecaju sadrzaj fosfora ali opet moraju da budu uneseni
u zemlju blizu korena.
Neki od proizvodjaca preparata su bili i sponzori pa je iskrenost bila upakovana u pravila o lepom ponasanju.

Nisam protiv preparata ali mislim da ih treba koristiti ekonomski isplativo onako kako bi oni dali maksimum za ulozene novce

Siki2 kako nisi vodio racuna o kolicini preparata pa to se placa???


To ti je posve jednostavno cjena slavola je takva da nije potrebno voditi računa o tome dali ćeš staviti litru ili dve, dva piva jedna litra slavola. Od piva po meni nikakve koristi, a od slavola imaš koristi i to velike. Ja smatram da bi svi proizvođači pogotovo povrća trebali da probaju slavol nikakvu štetu ne mogu napraviti osim u krizantemama gdje od prevelike količine cvjet počne odbacivat latice. A u povrću evo slika za paradajz.

Po pravilu treba da bude četiri paradajza u redu a ovdje nemože nikako.




Uploaded with ImageShack.us
 
Pre redovne upotrebe treba samo isprobati prve godine, tretirati 2-3 reda pa videti - nikakvim eksperimentima ne verujte nego svojim očima
 
Nemoj da nam se to desi sa kukuruzom, da budu debeli klipovi pa da ne mogu da udju u rupu od krunjača. :osmeh:


:osmeh: svaka kultura ima svoje posebnosti i što bi jedan gospon rekao "špecije" a svatko treba da koristi kako misli da mu je najbolje. Meni se Slavol pokazao kao dobar proizvod, do sada nisam ali ove godine ga idem probat na ječmu i na kukuruzu i to sjeme sa tavana pa da vidimo šta se može izvuć od toga.

@piv975 mislim da Slavol nije toliko skup da nebi mogao da ga upotebiš na barem pola njive umjesto na dva tri reda.
 
Koliko ide ovog Slavola po hektaru da prihranim psenicu preko lista?
za pšenicu 7l/ha sad sa primenom herbicida gde idemo na bolju lisnu masu i korenov sistem i drugo tretiranje u zaštiti klasa od bolesti sa drugih 7 l/ha gde idemo na bolje formiranje klasa, krupnoću zrna i kvalitet. Hvala pozz

- - - - - - - - - -

Moze li se slavol S kombinovati sa nitraginom prilikom zaprasivanja semena?
naravno, slavol s se koristi za brže nicanje i klijanje i odličan je u kombinaciji sa nitraginom.
 
Koliko bi imalo efekta primenivanje Slavola kod sadnje voca?Umakanje korena ili polivanje rastvorom?
 
Alexa075
Kod sadnje voca koren se umace u kravlju balegu. Ja sam Slavolom zalivao voce pocetkom vegetacije i naprednije je nego ono koje nisam zalio Slavolom.
Prskam sa njim preko lista voce i povrce i mogu ti reci da nema bolje Folijalne prihrane od Slavola.
 
Znam za balegu, nego vidim svi ga hvale za seme, pa me zanimalo da li moze i za sadnice, posto je slican princip.
 
Ja sam skoro poceo da ga koristim u zasadima sumske jagode pa cu moci reci pravi efekat u narednih masec dva. Ali Slavol to sigurno znam iz iskustva nekih kolega ima najbolji efekat kada se mesa sa prihranom tj. nekim vodotopivim djubrivom jer omogucuje biljci da bolje prihvati hranu.Kazu da je tad cudo i prinosima i povecanju tj. porastu same biljke.
 
Da si probao i koristio znao bi zasto ga hvalimo.
Ako ne verujes evo ja cu za 10min da odem da slikam dulek(bundevu) sejanu u isti dan,razlika je samo u tome sto sam jednu zalio Slavolom i prskao Slavolom preko lista a ostale nisam (cisto sam zeleo da vidim razliku u biljci koja je tretirana slavolom u odnosu na ostale).
I ja nisam verovao da Slavol deluje dok nisam video u praksi.
 
Pa slucajno sam ga koristio poslednje dve godine i tvrdim da je cisto bacanje para... Prosle godine njiva kukuruza ZP 684 od 110ari tretirana slavolom dala je jednu petotonku otpada, a druga njiva u produzetku te iste table istog hibrida od 60 ari tretirana Haifom, izraelskim djubrivom dala je dve petotonke i jedan bunker preko, brano beracem 214s, sejano istog dana, predusev psenica, djubreno istom kolicinom npk i kan. S tim sto vreca Haife od 25 kg je za povrsinu od 5 ha i kosta oko 6000din. A taj miris slavolu daje vodonik sulfid (H2S), produkt bakterija koje razgradjuju organsku materiju bez prisustva kiseonika, isti proces se odvija i septickoj jami.
 
Nazad
Vrh