Prašenje krmača

Jel imao neko slucaj da krmaca pocne prasenje u 3 mesecu,ili je to pobacaj izbacila dva mrtva praseta a nema ni mleka termin joj je 4.aprila?Dali da joj dam oxitocin?
 
Jel imao neko slucaj da krmaca pocne prasenje u 3 mesecu,ili je to pobacaj izbacila dva mrtva praseta a nema ni mleka termin joj je 4.aprila?Dali da joj dam oxitocin?
Druze to je pobacaj, daj joj oxitocina da izbaci to iz sebe. Sutra kad zavrsi presenje kupi lotagen i ispiraj je dva tri dana. Bice sve ok. Vidi daj joj antibiotika posle prasenja. Ja bi tako uradio
 
Šteta sad je bitno spasiti krmaču lotagen i ispiraanje biće dobro antibiotik će je zaštititi.

- - - - - - - - - -

Meni nazimica 114 dan naliva vime još nema mleka mislim da će dočekati sutra da bar jedna se oprasi po danu:spavam:
 
Pen-strep se koristi u dozi od 1 ml na 25 kg,tako da je to prevelika doza,Oxitocin je sasvim dovoljno 1 ml po nazimici,2 ml po krmaci,ne daje se vise od 3 ml.

Kod takvih stanja,kao sto je pobacaj,slabost,lezanje,dobro bi bilo dati malo Catosal/a,Multivitamin.Takodje,obavezno izmeriti temperaturu,ako je povisena,dati i Dexamethazon.
 
Prvopraska 9 kom nije se još ocistila a nece da primi prasad dobila 10 mg bensedina inj ali je i dalje agresivna lezi na vimenu i hoce da grize prasad.dobila i rakije u uvo i dalje divlja kad vidi prase blizu.savet molim
 
Pen-strep se koristi u dozi od 1 ml na 25 kg,tako da je to prevelika doza,Oxitocin je sasvim dovoljno 1 ml po nazimici,2 ml po krmaci,ne daje se vise od 3 ml.

Kod takvih stanja,kao sto je pobacaj,slabost,lezanje,dobro bi bilo dati malo Catosal/a,Multivitamin.Takodje,obavezno izmeriti temperaturu,ako je povisena,dati i Dexamethazon.
Zavisi o kome se pen strepu radi ali ja sa kojima sam se dosad susretao uvijek je bio 1ml na 10kg,(Penstrep 400la) i uvijek treba da se ispostuje doza po kilazi a ne da se aplikuje kao manja doza kako rece gruja za preventivu. Sa takvim nacinom ne cemo se rijesiti baktrija u potpunoj mjeri, samo mozemo stvoriti rezistentnost. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh