Povrat troškova obrade kredita.

Evo malo i bivši bankar da prokomentariše ovu temu.

1. Ovu stvar su započeli advokati jer su, zbog notara koji su im preoteli veći deo kolača podržani od strane države, videli neku mrvicu i za sebe.
2. Zakon bankama dozvoljava da obračunavaju trošak obrade zahteva ali ne paušalno u nekom _% nego dokumentovano; rad na kred. predlogu toliko para-provera kred. biroa toliko-priprema odluke toliko... i na kraju ukupno: 15.500, 00 dinara.
3. Banke to ne žele tako već hoće samo linearno svima po neki _ % i kraj. I tu advokati vide prostor za tužbu.
4. Trenutno je podneto preko 100.00 tužbi i sve su upućene na jedan sud u Beogradu, jer većina banaka ima sedište u BG.
5. Došlo je do totalne blokade rada suda i sad se traži izlaz u tome da se dozvoli, što nikad nije bilo, i ostalim sudovima po Srbiji da rešavaju ove tužbe.
6. Banke formalno nemaju crnu listu ali da li neko misli da će moći da traži novi kredit od banke koju je upravo tužio, a i kod tog novog kredita opet imate stavku: trošak obrade zahteva.
7. Realno je da banke izgube ove sporove, a oni se samo pozivaju na to da ste bili upoznati sa tim troškom, što i jeste, i da ste dobrovoljno pristali na to i da ste sami potpisali takav ugovor.
8. Ima situacija da je oštetni zahtev nekad i 3-4 hiljade dinara, a advokati se naplaćuju od banke, ako dobiju spor, i oni dobijaju svj deo od 30-50 hiljada u zavisnosti koliko ročišta bude.
9. Na svakom ostaje da prosudi šta mu valja činiti, a eventualna presuda i pare stižu za 1-2 godine, možda i kasnije.

Nadam se da je sad sve jasno.
 
Jedan Poznanik koji je ceo život u kreditima što za zemlju što za mašine. Rešio da tuži banke za to..... Imao je u zadnjih 10 godina možda i 20 kredita sve u istoj banci. (ProCredit) i dobije on te sve pare kako mu je advokat i obećao, dobio gomilu para što bi on rekao. I posle svih tih presuda. Ode posle 3 meseca da digne kredit da kupi neku polovnu mašinu od oko 20000e. Otkačili ga naravno u svim bankama gde god je pitao, bez obzira što je nudio zemlju kao zalog za kredit. Na crvenoj listi je u svim bankama gde god je pitao. I na kraju posle svih, dođe u ekspozituru u jednom selu, i kažu oni može da dobije kredit ali je kamata 11% ili 15% već sam zaboravio. I šta će on pristane i potpiše.... I ProCredit-u i dalje isplaćiva sve kredite što ima, ali ništa više, rekli su mu saradnja je gotova što se nas tiče...
 
To je tako kad imamo samo usa kapital banke(oh na lepa amerika,bio jednom u njoj pa sad se hvali kako je tamo lepo),a ne domaću banku jer ne može da se ima državna banka,doduše sve samo govno do govneta šeta ulicama našim.
Mislim ,dok god se ne zabrani onim dilerima da se krste i šire Srpsku zastavu,jer jebo ti čoveka koji truje Srpsku decu a vamo se kurči kao neki srbin i još ljubi ikonu .
E ,nedaj bože,da ti sin poginuo braneći otadžbinu od usa tomahavka,nebi ti tako lepa bila.
 
Ja sam prosle godine uzeo vojvodjanskoj otp onaj kredit od 1% na kraju su uzeli 1,5% za obradu. Ima li smisla tuziti ih s obzirom da se radi o 15.000 din
 
Jedan Poznanik koji je ceo život u kreditima što za zemlju što za mašine. Rešio da tuži banke za to..... Imao je u zadnjih 10 godina možda i 20 kredita sve u istoj banci. (ProCredit) i dobije on te sve pare kako mu je advokat i obećao, dobio gomilu para što bi on rekao. I posle svih tih presuda. Ode posle 3 meseca da digne kredit da kupi neku polovnu mašinu od oko 20000e. Otkačili ga naravno u svim bankama gde god je pitao, bez obzira što je nudio zemlju kao zalog za kredit. Na crvenoj listi je u svim bankama gde god je pitao. I na kraju posle svih, dođe u ekspozituru u jednom selu, i kažu oni može da dobije kredit ali je kamata 11% ili 15% već sam zaboravio. I šta će on pristane i potpiše.... I ProCredit-u i dalje isplaćiva sve kredite što ima, ali ništa više, rekli su mu saradnja je gotova što se nas tiče...
Bolju uslugu mu nisu mogli napraviti.
 
Ako uzmemo u obzir da preko 90 posto ljudi je uzelo neki kredit, ovo je samo ocajnicki pokusaj sa tim crnim listama da se ljudi odvrate od tuzbi, jer ako bi ih svi tuzili, svi bi se preselili na crnu listu i kome bi onda plasirali kredite...
Jadno...
Po meni samo jos jedan razlog da ljudi reaguju jer je banka odradila protivzakonitu radnju i normalno je da se ostecenim ljudima isplati nadoknada, po meni je realno i da banke za takve stvari odgovaraju i pred drzavom i naravno da snose posledice takvog protivzakonitog ponasanja
 
Svi smo potpisali te ugovore i pristali na sve tacke. Niko nas nije vuko za rukav da moramo da potpisemo.
 
Jesi li ti čitao ugovor od slova do slova?
A banke sada iz revolt uvode raznorazne naplate tipa izgubio si PIN plati, koristiš tuđ bankomat plati, potvrdu i izmirenom digovanju plati itd.
 
A sto se dogadja pljacka?
Jel vlast legitimno izabrana, jeste. Jel vlast ima pravo da uredjuje budzetsku politiku, ima. Sto se onda bunite, glasali smo za ovu vlast i sad nam kao krivo. Ako niste zadovoljni protestujte, mada cete biti u ogromnoj manjini jer je ocito ogromnoj vecini sve potaman.
 
A sto se dogadja pljacka?
Jel vlast legitimno izabrana, jeste. Jel vlast ima pravo da uredjuje budzetsku politiku, ima. Sto se onda bunite, glasali smo za ovu vlast i sad nam kao krivo. Ako niste zadovoljni protestujte, mada cete biti u ogromnoj manjini jer je ocito ogromnoj vecini sve potaman.
Nismo mi glasali za njih nego oni a njih je više. Tako i u banci se mi ništa nismo pitali, ako hoćeš kredit može tako i tako pa smo morali potpisati.... I ja sam podneo prošle godine za tri kredita da mi vrate te troškove pa evo sad sam podizao kredit za kombajn i niko nije spomenuo nikakvu listu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ma kakva crna lista kakve gluposti, jos sami zovu i nude kredit,pa oni od toga zive a ne od odrzavanja racuna 300 din mesecno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ma kakva crna lista kakve gluposti, jos sami zovu i nude kredit,pa oni od toga zive a ne od odrzavanja racuna 300 din mesecno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Banke mozda i zovu i ne obaziru se na pretnje tuzbom jer znaju da od toga nema nista. Cak i u novom ugovoru ima stavka troskovi obrade kredita. Klijent je pristao na sve stavke i to je kraj price. Kako bi bilo da tuzimo banke zato sto nam je kamata bila visoka pa da trazimo povracaj?
 
Nije baš tako jednostavno.
I ja sam prosle godine potpisao.
Bar ih u Evropi vise nema i banke su vracale pare za 5-6 godina unazad. Kod mene na poslu su kolege od stambenih kredita dobijali pare nazad. Zakon vazi ok 2014. Od tada banke to ni ne naplaćuju

Dali u Srbiji postoji takav zakon?
Tj dali mora da postoji?
 
Nazad
Vrh