Potrošnja goriva

Miroslave kod nas to neki rade sa šestorednim sejalicama (kopijama) jer imaju problem sa lepljenjem semena na ploče (soja), a ja nisam za to da radim na malim obrtajima motora ma koliko to opterećenje bilo malo.Ja sam prezadovoljan sa ovom potrošnjom i da dodam ovom rusu su ugrađeni turbo sklopovi i dizne prošle zime i majstor mi reče da se ne iznenadim ako sad bude manje trošio, sad dal je to zbog tog neznam pošto sa njim sam počeo prošle proleći da sejem a do tad sam sejao sa imt 560 stari tip i njega sam prodao.Imam još jednog 820 iz 2010 ali sa njim nisam sejao pa nemogu da uporedim potrošnju.
 
Ja sijem IMT 539 sa 1BH na 1100/o ,koliko je to km/h?Sijačica je sa 4 reda, mehanička,kopija OLT-a radi ih neka firma iz Srbije.
 
Belorus 82,1 i sestoredna maja,31kj kukuruza-60 litara d2 sa vozanjem.Jedna njiva 25 kj druga 6kj.Brzina 5.spora, gas na 1900-2000 obrtaja.
 
Moj traktor je prosle godine trosio gorivo sa Nisa i Avie, ove godine sam ga izbegavao u sirokom luku i primetio drasticnu razliku u potrosnji....bas se pitam zasto je tako??
 
Ne bih da filozofiram mnogo i da sad ispada da hvalim nesto, jednostavno motor ocuvan i odise snagom to i svi parametri potvrdjuju, temp. do 80c, pritisak ulja 3,7bara, manja potrosnja, sve je kako treba.
mada sam bio skeptik jer svi koji su ugradili bili su sa turbom, pa sam molio boga samo da se ne greje jel ce to biti prvi znak da je motoru tesko.
 
Kolko ja vidim moj perkins troši malo uz malu pomoć mojih transportera na 12 jutara(2 parcele od 3 kj i jedna od 6 jutara) prešao je u transportu oko 15km i praznilo se u hodu
i potrošilo se oko 80 litara d2.Samo što moj 143 ima oko 110-100 ks zato što motor radi na 2000 obrtaja umesto 2600 tad ima 132 ks(motor nema turbinu) .Sve u svemu mečka je mečka i to je to!!
 
Nazad
Vrh