Potrošnja goriva

Da ta tabla je jako lepa za rad.Mislim da je 2Bh na 539 tu blizu oko 8km/h.
Ja suncokrete uvek sejem 2BH i na 1200-1300obrtaja motora.Kukuruze sejem 2BH na 1300-1400obrtaja motora samo kada su uslovi kao ove godine tj. idealno sitno,ravno i bez štruckanja.Gde god sam ,a dosta sam kontrolisao, svuda je raspored zrna bio odličan.
 
Kod mene potrosnja za T-25 i mehanicka majina sejalica 4 reda ne prolazi 1.5 litra dizela po kj,ne morate verovati ali tako je vise puta mereno.
 
Seje li neko sa univerzalom 445 ili 549 dm..Ja sejem sa Štore 402 a to je isti motor kao na univ..Sejalica cararo sa bacanjem djubriva.Tri njegova tega orginalna napred + dva tega u prednje felne od zmaja 132 što idu u zadnje . Mogu posejati 10ha. sa rezervoarom 33l.Ako sam shvatio jutro je oko 6 dunuma ja treba da sam zadovoljan.
 
@Kish?

Ja sam sa istom mojom sejalicom sejao sa 533, 539, 577 i Claasom...sa IMT traktorima i 1. i 2. BH a sa Claasom 7km/h i meren je razmak zrna i uvek je bio dobar.

Potrosnja u zatvaranju brazde sa Claasom je bila nesto ispod 3l/kj sa vozanjem.
 
kada je njiva stvarno dobro pripremljena 1BH je cista danguba i potrosnja u prazno...

nisam merio u predsetvenoj pripremi koliko mi trosio ruja, ako je u zatvaranju brazde 3rangom 3brzinom trosio 2,2l na 1jutro, onda u predsetvenoj propremi gde se vozilo 3rangom 4brzinom verovatno ispod 2l.
ostalo mi jos par jutara pa cu izmeriti...
 
Juce je meni covek sa rakovicom 47 i njenom 1.brzom i sa starom old/nodet sejalicom sejao kukuruz.
Seme je super rasporedjeno,ali sto je najbitnije,radio je od 06:15 do 16:00,jedva da je potrosio 20 lit.a sejano je na dosta mesta + dosta su parcele udaljene.
 
Celog veka seje Univerzal feat.Olt-Nodet sejalica 2BH na 1.500 obrtaja.Da davimo 1BH nema teorije.Njive su uvek besprekorno spremljene i ravne ko tepsija.
P.S.Potrošnja goriva je smešna.
 
Ne znam tačno.Možda nešto preko 6km/h jer je sporiji od recimo IMT-a 539 u 2BH i ima 540/o min.na kardanu.
 
Kod univerzala obrtaji na kardanu su jaki ne ko na rakovici nikad u branju nisam imo dovljno obrtaja ali univerzal on je uvek imao previše tero sam ga sa nešto više od pola gasa samo 5m i sa tarupom sam se poljubio
 
Nije bas neki traktor za setvu,ali evo danas posejah drugaru 3.5 jutra,T 40 dv sa oltovom pneumatskom 4 reda,potrosnja na 3.5 jutra je 9 litara loz ulja,sto mu dodje 2.57 lit/jutro,brzina oko 7 km/h.
 
Ne znam koliko koji pojedinačno troši ali sam za proljetnu sjetvu kupio 135l lože. Uradjeno je ukupno 4.1ha zemljišta u 6 parcela (najveća razdaljina je nekih pola sata vožnje) Hurliman je vukao spremač od 2.7m na 3.8ha (2 prolaza) i tanjiraču (x 20 diskova) na 0.3ha dva prolaza, te sijačicu (OLT mehanička sa 4 reda i unošenjem vještaka). IMT 539 je odradio logistiku (vozio djubrivo u prikolici za hurlimanom, da se ne bi vraćalu kući), prskanje ssvih parcela sa 8m 300l prskalicom, valjanje svih parcela sa 2.5m valjkom, nekih 1000m2 frezanja sa 1.65cm frezom (za krompir, luk...), komšiji smo odorali dvije bradze od nekih 300m pored voćnjaka, nije on mogao jer nema pomični plug, te je odradio još kojekakvih sitnih vozikanja kao i dovoz vještačkog djubriva (nekih 15km). Ostalo mi je još nekih 10l dizela u kanisteru, Fergo ima 3/4 rezervoara a u hurlimanu je ostalo još nešto manje od pola rezervoara (toliko je i imao prije početka radova tako da se to ne broji dok je fergo bio prazan). Sve u svemu, mislim da smo potrošili nekih 100l goriva.
 
MTZ 820 standard sa sejalicom 4 reda livac (kopija nodeta) posejao 22kj kukuruza na sedam parcela i večeras ga napunim punog do čepa stalo između 48-50l dizela što mu dođe potrošnja između 2.2-2,3l po kj sa vozanjem do njive i setvom.Inače sejem 6 kornjača na 1700 obrtaja.Ovo mu dođe super potrošnja.

Jel merio neko još u ovom tandemu potrošnju?
 
MTZ 820 standard sa sejalicom 4 reda livac (kopija nodeta) posejao 22kj kukuruza na sedam parcela i večeras ga napunim punog do čepa stalo između 48-50l dizela što mu dođe potrošnja između 2.2-2,3l po kj sa vozanjem do njive i setvom.Inače sejem 6 kornjača na 1700 obrtaja.Ovo mu dođe super potrošnja.

Jel merio neko još u ovom tandemu potrošnju?
Merili smo mi, ista potrosnja kao i kod tebe
 
Nazad
Vrh