Potrošnja goriva

E sad će bit: Moj traktor troši 4,3875 l/sat rada sa spremačem kad su idealni uvjeti i 4,4291 l/kad su malo manje idealni ti isti idealni uvjeti. Već vidim i čiji traktor će bit sa najmanjom potrošnjom i izmjerenom na najviše decimala. ::namigivanje::

Ja znam da moji troše kolko god ima naspem, a sipam često.
 
Dobra tema ali ste je trebali odma klasirati po tipu i kvalitetu zemljišta.To više utiče na potrošnju goriva nego svi drugi parametri zajedno.
Jedino je neko prevoz merodavan za upoređivati potrošnju.
 
diklofen je napisao(la):
Dobra tema ali ste je trebali odma klasirati po tipu i kvalitetu zemljišta.To više utiče na potrošnju goriva nego svi drugi parametri zajedno.
Jedino je neko prevoz merodavan za upoređivati potrošnju.
Potpisujem.
 
Vrsidba mislim da je svuda slicna jedino treba uzeti u obzir ima secka nema secka ima pologa nema pologa. U mene zmaj 132RM u komadu 6ha. 70l. loze heder 3.6m a kukuruz max. 3ha. na dan 70l. loze recimo prosek rod psenica 40000 kg na ha. a kukuruz oko 7oooo 80ooo na ha. suvo zrno.Misli da ne treba ni pominjati da je to bez secke jer 132 i secka :haha: :sta: :sta: ^-
 
diklofen je napisao(la):
Dobra tema ali ste je trebali odma klasirati po tipu i kvalitetu zemljišta.To više utiče na potrošnju goriva nego svi drugi parametri zajedno.
Jedino je neko prevoz merodavan za upoređivati potrošnju.
Kad bi jos i reljefi bili isti , pa na nekim mestima na MTZ baca vatru na auspuh dok izadje na vrh
@spasoje
Psenica cetrdeset hiljade i kukuruz sedamdeset osamdeset kg
Post je spojen: [time]1300631826[/time]
_________________________________________________
Ima razlikei u mernim instrumentima za tocenje goriva i u kvalitetu goriva
 
Ajd da kazem i za oranje : recimo zemlja mi je zovemo (bjelusa ,pravulja 5. klasa) uglavnom spada u srednje i lakse tipove za oranje. Zimska brazda ZETOR 6045 IMT756 trosi oko 25 l. na ha. ove godine do 30 l.Dok STORE 402 fiatov motor plugIMT 610 04 isti hektar nece preci 15 litara pa cak ni ove godine.mislim da je tesko naci manjeg potrosaca od ovog za ove lakse poslove. Cuo sam od komsije da i njegov IMT549 celi dan radi (sparta prsce kosi) sa malo goriva?Volio bi da neko stavi potrosnju recimo ovih vecih MASEYA oko 100. tinjak Hp.sto vuku po 3/4 brazde.Zanima me živo. :cao: :cao: :cao:
 
dulebdp
Član

Poruke: 106
Lokacija: backo polje


Odg: Slobodna diskusija o traktorima


potrosnja traktora t-40 je 195-250gr./kw/rc,sto znaci oko 8-9l nafte po radnom casu

kako se to izracunava? meni pise u knjizi za ito da je nominalna potrošnja goriva <245 gr/kv
@spasoje
koji motor imas u zmajceku, ono sto si naveo one prinose zmaj 142 sa s46 motorom bi trosio od 10-12lit po kj u psenici a 14-15 u kukuruzu, da napomenem da je sa seckom i jedno i drugo a da nema puno vozikanja od njive do njive.
 
@spasoje
Psenica cetrdeset hiljade i kukuruz sedamdeset osamdeset kg
Zato i navodim ovaj rod od 40000 kg psenice po hektaru da vidite odprilike kakva je to masa jer normalno da da se radi o rodo 6 ili 7 MC/Ha. sipak bi ja ovrsio sa 132 om. 6 Ha. na dan i potrosio samo 70l.zato i mislim ako cemo govoriti i potrosnji pojedinih masina sto sam ja i shvatio da je i krajnji cilj ove teme daje obavezno i navesti koji je rod u pitanju koji posao koje zemjiste pa u krajnjem slucaju i koja godina .A sto se tice goriva mernihinstrumenata mislim da ne treba da izmisljamo toplu vodu jasno je da svako sipa gorivo slicnog kvaliteta i da svaka budala zna koliki mu je rezervoar i kolika mu je prcela a ko hoce da laze sam sebe lako ce slagati i nama na ovom forumu. Jedino bi po meni trebalo obavezno navesti dali ste trosili d2 ili lozu itd.Mislim da je ovo jedna odkorisnijih tema na forumu da se zna ta potrosnja pogotovo za ljude pocetnike koji nameravaju da nabave neku masinu a i za nas ostale jer ako vas vecina kaze da npr. ovaj moj zmaj ili npr. zetor puno trosi u odnosu na neki vas traktor ili kombajn ja ga sigurno necu drzati jer je u ovo vreme gorivo znacajna stavka u proizvodnji. Naravno da cemo uzeti u obzir i cenu traktora kao i njegovo odrzavanje
Post je spojen: [time]1300613460[/time]
_________________________________________________
miroslav k je napisao(la):
dulebdp
Član

Poruke: 106
Lokacija: backo polje


Odg: Slobodna diskusija o traktorima


potrosnja traktora t-40 je 195-250gr./kw/rc,sto znaci oko 8-9l nafte po radnom casu

kako se to izracunava? meni pise u knjizi za ito da je nominalna potrošnja goriva <245 gr/kv
Kad sam ja kupio ladu 120o (2105) 84 godine pisalo je da trosi 8 l a trosila 12l. tako da mi to nista ne znaci ako stvarno nesto radis sa tim traktorima ti lepo napisi koliko trose. :cao:
Post je spojen: [time]1300636878[/time]
_________________________________________________
miroslav k:Zmajcek 132 ima motor s44 bas kao i 577 i kazem ti cijeli dan manje vise 70 l. Videcemo dali jei kod drugih ljudi slicno.
 
Posto 533 ni ne vozim, Rakovicu sam prodao nikada joj ne mereci potrosnju a Claas jos nije stigao mogu samo da kazem iskustva sa 577 posto ih imam 2 komada.
Kada ga vozim na punom opterecenju (sa plugom, setvospremacem, tanjiracom) pri 2000-2200o/min potrosi 8-8.5l/h. Nebitno je vukao dvobrazdni ili trobrazni plug, setvospremac 2.9m ili 3.3m jer spram zemljista izaberem stepen prenosa tako da traktoru nije tesko e sad u zavisnosti od zemljista je potrosnja po jedinici povrsine.
Pri voznji na 1600-1700o/min (baliranje, kosenje, transport pod teretom) potrosi oko 4-4.5/h a u berbi 1700-1900o/min pri manjem opterecenju nego pri oranju i spremanju potrosi oko 5-5.5l/h. U setvi i paranju nisam tacno merio potrosnju ali sto se setve tice mislim da sam se uklapao u 4l/h jer sam vozio na 1600-1700o/min. Toliko od mene... :cao:
 
spasoje je napisao(la):
Vrsidba mislim da je svuda slicna jedino treba uzeti u obzir ima secka nema secka ima pologa nema pologa. U mene zmaj 132RM u komadu 6ha. 70l. loze heder 3.6m a kukuruz max. 3ha. na dan 70l. loze recimo prosek rod psenica 40000 kg na ha. a kukuruz oko 7oooo 80ooo na ha. suvo zrno.Misli da ne treba ni pominjati da je to bez secke jer 132 i secka :haha: :sta: :sta: ^-
Jako me interesuje koja je to tehnologija gajenja kukuruza i pšenice plaćam suvom ::novac:: ::novac:: 10% za ostvarene ovako dobre prinose 40000 kg pšenice ili ti prevedeno 40 tona po jednom hektaru i kukuruza 70000 - 80000 kg. po hektaru ili ti prevedeno 70 - 80 tona po hektaru pa ajde Spasoje pomagaj izgleda da je to stvarnost čim u dva različita posta pišeš isto a za honorar da nezaboravim po završenom poslu možda bude i 13 plata.
 
i ja citam pa me sramota da kazem mi prinos nije ni 10% od ovoga, da ne kazete da sam anti-talenat za poljoprivredu ::sramota::
 
cika_jova je napisao(la):
i ja citam pa me sramota da kazem mi prinos nije ni 10% od ovoga, da ne kazete da sam anti-talenat za poljoprivredu ::sramota::
Neradi se ovde o anti talentu nisam ni ja daleko sada mi pada na pamet da se možda tamo drugačijim merama mere parcele a izražavaju se u hektarima, samo tada neće mi biti jasna potrošnja goriva jer u ovakvom slučajno neidi na njivu sa punim rezervoarom već samo sipaj malo pa kad se vratiš odaspi iz njega da bi sutra mogao raditi. Pa zar vi Čika-Jovo nebi dali 10% ali nemojte od vašeg roda malo je. :haha:
 
miroslav k je napisao(la):
ajde pisite kako stojite sa porosnjom ove godine na spremanju, ja jos nisam merio
Ja sam završio prvo setvospremiranje sa MTZ-820 i setvospremačem 2,9 m potrošnja mije 3,3 L po K.J. vozio sam ga 7 usporenom brzinom. :ppozdrav:
 
spasoje je napisao(la):
Ajd da kazem i za oranje : recimo zemlja mi je zovemo (bjelusa ,pravulja 5. klasa) uglavnom spada u srednje i lakse tipove za oranje. Zimska brazda ZETOR 6045 IMT756 trosi oko 25 l. na ha. ove godine do 30 l.Dok STORE 402 fiatov motor plugIMT 610 04 isti hektar nece preci 15 litara pa cak ni ove godine.mislim da je tesko naci manjeg potrosaca od ovog za ove lakse poslove. Cuo sam od komsije da i njegov IMT549 celi dan radi (sparta prsce kosi) sa malo goriva?Volio bi da neko stavi potrosnju recimo ovih vecih MASEYA oko 100. tinjak Hp.sto vuku po 3/4 brazde.Zanima me živo. :cao: :cao: :cao:
mf 3125 oko 15l na kj u oranju sa vogel plugom 18 coli po glavi,tri glave
 
Nazad
Vrh