Potrebno misljenje i savet

slican problem sam imao,sa jednom šiparicom,probaj da promeniš vepra,kod moje šiparice je to pomoglo,i smanji joj malo hranu ako je preterano debela
 
slican problem sam imao,sa jednom šiparicom,probaj da promeniš vepra,kod moje šiparice je to pomoglo,i smanji joj malo hranu ako je preterano debela
covek sto dovodi vepra je bio u subotu zadnji put sa drugim veprom ona se jos dere i trazi, a za hranu tesko ima ih tri u svinjcu pa nemogu da kontrolisem koliko jede,ona je najjaca pa pojede najvise.
 
Ja imam problem sa 4 komada, menjao sam veprove i korigovao ishranu i neko mi na ovom forumu rekao da moze biti od vrucina da se to desava.
 
vidi nije normalno da krmaca trazi na svakih 10 dana, to je onda po meni neki hormonski poremecaj, a jedan od razloga kada krmace ne mogu da ostanu suprasene su ciste na jajnicima koje se mogu pojaviti i to se ne isplati leciti.
 
Jel imao neko problem sa tučom svinja i kako se toga rešiti? Čim malo stasaju krene tuča i grizu se, navale na jednog i da ih ne prekinem ubili bi ga (što mi se već dešavalo). Moj brat od tetke je za 10 dana morao troje svinja da zakolje zbog tuče, i on ima taj problem...??? ::pomoc:;
 
Mixer mislim da im fali nešto u ishrani,imao sam taj problem pa sam ga rešio sa detelinom.Ubacim balu pa neka se igraju,malo jedu malo gaze ali se ne tuku.
 
Jel imao neko problem sa tučom svinja i kako se toga rešiti? Čim malo stasaju krene tuča i grizu se, navale na jednog i da ih ne prekinem ubili bi ga (što mi se već dešavalo). Moj brat od tetke je za 10 dana morao troje svinja da zakolje zbog tuče, i on ima taj problem...??? ::pomoc:;
Ja, i vise nas smo imali taj problem prosle godine, i pisali smo o tome u odgovarajucoj temi ,da ne ponavljam sada sve, moji su prestali kada sam im poceo davati Minazel+ . objasnjeno je da ti razni toxini u zitaricama uzrokujutakvo nasilno ponasanje,a nije na odmet promeniti premix
 
Jel imao neko problem sa tučom svinja i kako se toga rešiti? Čim malo stasaju krene tuča i grizu se, navale na jednog i da ih ne prekinem ubili bi ga (što mi se već dešavalo). Moj brat od tetke je za 10 dana morao troje svinja da zakolje zbog tuče, i on ima taj problem...??? ::pomoc:;

Moji se tukli pre desetak dana.Ubacivao im vetaeko stop i prestali .Morao sam 7 komada da izbacim napolje.
 
Jel imao neko problem sa tučom svinja i kako se toga rešiti? Čim malo stasaju krene tuča i grizu se, navale na jednog i da ih ne prekinem ubili bi ga (što mi se već dešavalo). Moj brat od tetke je za 10 dana morao troje svinja da zakolje zbog tuče, i on ima taj problem...??? ::pomoc:;
Da li im stavljaš Minazela u hranu?
 
Vrlo je moguće da je takvo ponašanje(griženje) zbog toksina.Meni su prošle godine, kada sam počeo sa novim kukuruzom svinje počele da grizu jedna drugoj uši.Probaj, ubaci u hranu minazel plus i biće ti vrlo brzo jasno da li je to razlog?Nečeš ništa izgubiti(moje svinje inače jedu stalno u hrani minazel).
 
Poslednja izmena:
Previše amonijaka, manjak vazduha, premalo mesta na hranilicama, teško svarljiva hrana, nedostatak vitamina ili minerala... Ako si u mogućnosti, probaj da zavežeš neki debeo lanac da visi sa plafona pa neka se igraju i zanimaju. Možeš i malko da im ubaciš slame pa neka se zanimaju dok rove po tome. U krajnjem slučaju, promeni premix.
 
Ubaci im u hranu kanistop ima da spavaju ko bebe posle rucka. Kod mene su se grizli pre jedno dve godine, nenormalno u jednom boksu repove usi opsta tuca. Ujutro kada sam usao sve krvavo i oni i zidovi strasno znaci. ubacivao sam kanistop nekoliko dana i dobro se pokazao probaj nije ni skup, ja mislim da je sada oko 300-360 dinara.
 
Ako se dešava da samo jednog tuku i maltretiraju onda njega kolji jer će ga urnisati do kraja. Dešava se.
Odvoji ga i kolji ako ne možeš samog da ga dršiš, vratiš li ga posle par dana rastrgaće ga zasigurno.
 
Ako se dešava da samo jednog tuku i maltretiraju onda njega kolji jer će ga urnisati do kraja. Dešava se.
Odvoji ga i kolji ako ne možeš samog da ga dršiš, vratiš li ga posle par dana rastrgaće ga zasigurno.
To se dešava. Tuku jednog i samo na njega. Ja ga odvojim, sutra krenu na drugog. Odvojim i tog pa onda krenu na treće i tako možeš u nedogled...

Ubaci im u hranu kanistop ima da spavaju ko bebe posle rucka. Kod mene su se grizli pre jedno dve godine, nenormalno u jednom boksu repove usi opsta tuca. Ujutro kada sam usao sve krvavo i oni i zidovi strasno znaci. ubacivao sam kanistop nekoliko dana i dobro se pokazao probaj nije ni skup, ja mislim da je sada oko 300-360 dinara.
Kanistop probao, ne pomaže...

Previše amonijaka, manjak vazduha, premalo mesta na hranilicama, teško svarljiva hrana, nedostatak vitamina ili minerala... Ako si u mogućnosti, probaj da zavežeš neki debeo lanac da visi sa plafona pa neka se igraju i zanimaju. Možeš i malko da im ubaciš slame pa neka se zanimaju dok rove po tome. U krajnjem slučaju, promeni premix.
Obor je otvorenog tipa tako da vazduha imaju na pretek, njih je 23 kom. a ranilica ima 6 mesta, a negde sam pročitao da ide 4 kom na 1 mesto hrane. A lanaca i kanapa, trave, slame, flaša od koka kole zatvorene i svega ostalog imaju na pretek...

Vrlo je moguće da je takvo ponašanje(griženje) zbog toksina.Meni su prošle godine, kada sam počeo sa novim kukuruzom svinje počele da grizu jedna drugoj uši.Probaj, ubaci u hranu minazel plus i biće ti vrlo brzo jasno da li je to razlog?Nečeš ništa izgubiti(moje svinje inače jedu stalno u hrani minazel).
Uzet danas pa ćemo videti...
 
Nazad
Vrh