Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Fabrički stoji ispred hladnjaka-pa se hladnjak zajebe,zato se lepo stavi sa strane
 
e je.... moze mu se nadgraditi i S44 motor i 5 stepeni menjac i p.vuca i tapacira kabina al to vise nije IMT 560 .
Po meni IMT 560 i 5100-5106 se nisu zadovoljavajece pokazali , a IMT 533,539 , 558 , 577 , 5136 su proslavili IMT
 
E, a ja pazario 560.
Nisam hteo rakovicu.
Naviko na IMT
Dobar je svaki, samo da se odradi posao.
Svi imaju neku manu. :cao:
 
Rale 83 je napisao(la):
e je.... moze mu se nadgraditi i S44 motor i 5 stepeni menjac i p.vuca i tapacira kabina al to vise nije IMT 560 .
Po meni IMT 560 i 5100-5106 se nisu zadovoljavajece pokazali , a IMT 533,539 , 558 , 577 , 5136 su proslavili IMT
potpisujem, samo izbrisi onog 5136, (brena) kako je clan bobo govorio, lepo izgleda, dobro peva i puno hoce da troši.
 
Kurkela je napisao(la):
E, a ja pazario 560.
Nisam hteo rakovicu.
Naviko na IMT
Dobar je svaki, samo da se odradi posao.
Svi imaju neku manu. :cao:
Idealan traktor da svakom odgovara ne postoji , uvek ce nekome nesto faliti nemoze se svakom udovoljiti .
Video sam sta si ti kupio (na forumu) i sta @milos bota prodaje :haha: ja sam iz treceg ugla imao sam rakovicu , puno sam radio sa 560 .
@miroslav k
5136 mozda i trosi , al sigurno manje od 5106 a ucinak jako velik , tezak traktor a i snazan .
Clan tesin ima 5136 za bobo neznam , 5106 ima 60kg po ks a 5136 46 kg po ks 560 ima oko 50 kg po ks a rakovica ima 38kg po ks , ovo sam izracunao po secanju .Ne zamerite ako sam pogresio.
 
Stoji , al nemora da znaci , uzbrdo treba i ks ne samo tezina zato je npr 5136 , daleko ispred 5106.
Gledao sam kako se 5106 muci da stigne 577 u oranju , 7. ga sisala samo tako, cudo al istinito uzbrdo 5106 bruji da se raspadne , razlika u 1800kg i 30 ks jednostavno nije bila dovoljna
Post je spojen: [time]1299604125[/time]
_________________________________________________
A nizbrdo se i go... kotrlja :haha: :haha: :haha:
 
rale 83, samo me zanima da li znas koliko je napravljeno traktora imt 560, a koliko je zajedno napravljeno rakovica 60- 65 ? kad mi to odgovoris uvazicu tvoje misljenje ! i jos da dodam svaka cast i rakovici i to su lepi traktori za odredjene poslove :ppozdrav:
 
E to neznam , znam da npr u selu Manastirica (brdski teren) skoro svaka kuca ima rakovicu ili zetora a ima samo 3 IMT 560 , 560 je zastupljeniji u ravnicarskim terenima
Post je spojen: [time]1299612017[/time]
_________________________________________________
Jesili primetio da se moji odgovori ne baziraju samo na uporedjivanju IMT 560 i Rakovice .
Ja licno sam za traktore sa vecim izborom brzina jer ravnomernije rasporedjuju snagu traktora .
 
Rakovica je daleko losija na hidrauliku.
Sigurno je brza, okretnija.
Ali ne verujem da moze nesto bolje, iskoristiti snagu u radu.
Kod nas ima svakakvih traktora, ali rakovice su nekako sto se tice kvarova u predosti.
@ Rale
Nisam razumeo o Milosu Boti i 560 :haha:
 
Sa Rakovico 65 sam 11 godina orao i nisam primetio da nije dobar orac,jedino sto ljudi neznaju da ona bez dubinca nemoze lepo da ugara ali sto se tice dubokog oranja tu je perfektna i to sa imt756 plugovima.Za imt 560 neznam nisam ga imao i ako ima samo 3 brzine onda je to isto kao rajna a ja sam moju prodao zbog toga a i nisam mogao da nadjem uske felne. :ppozdrav:
 
Ovaj Torpedo će zasigurno bolje da ore od IMT 558 npr. u težim uvjetima kad je blato. Jer ipak ima prednju vuču.
 
Za te pare moze da se nadje dobar 7506 koji ce sa lakocom poraditi to sto je radio 558 i potrositi manje goriva od 558.
Ovaj torpedo 55 ce mozda u nekim uslovima malo lakse da uzore od 558 ali bi ga berac rasturio. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh