Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
577 jeste bolji traktor tu nema sta. I ja imam u planu ove godi ne da uzmem neki traktor malo jaci od njega, ali njega necu prodavati. Da mu nisi mozda ubrzavao kardan?
 
kodmene je kardan na 780 o/min na 2000 o/motora ,tako je kupljen,skoro sam prodo osovinu sa kojom se postižu ti obrtaji kardana
 
Pozdrav ljudi!

Pazario sam ja pre 5-6 dana IMT - 560 stari tip.
Od prvog vlasnika, 85 godiste, motor nije uopste otvaran, 3 500 radnih casova, kabina.
Placen 2 500 eura.
Gume solidne, zadnj leva zamenjena prosle god.
moje samo da zamenem desnu, i voziiiii!!! :ppozdrav:
Dali je to preplaceno, ili malo para:haha: :sta:
Napisite malo vise o 560, da vidimo mane. :cao:
 
kod nas za te pare :nono: neces naci dobrog 560, po meni mana mu je nisko sediste i visoki blatobrani i volan ako je mehanicki zna da bude tezak. sve u svemu to i nisu neka ulaganja da se dovede u red i imas solidan traktor. veliki faktor je i koliko zemlje radis. u svakom slucaju cestitke za kupovinu :ppozdrav: a ti kad budes radio sa njim reci nam tvoja zapazanja
 
@ Kurkela

Ako ima kabinu, hidrovolan i rade mu kočnice super si prošao. Moj komšija je prodao `84. godište sa hidrovolanom i novim kočnicama ali bez kabine za 2300. Zadnje gume su bile loše a prednje nove. Postavi slike pa ćemo moći reći približnije mišljenje, u svakom slučaju neka te dobro služi. ::svaka cast::
 
Za par dana cu da prefarbam, tapaciram krov, na kabini, sredim zadnju instalaciju,
sve sitnice. Maksimalno 100 e ulaganja.
Gumu cu kasnije nabacivati, nije hitno.
Radim 15 - 16 ha zemlje, i IMT - 539 je sve sam do sada odradjivao u roku.
Ako bude upola kao malisa, ja sam prezadovoljan.
Nije mnogo ciman kod starog gazde, samo je malo bio zapusten, farba, instalacija.
Sto se tice volana, dosta sam slusao kako je tezak, ovaj se mota samo tako.
Nije hidraulicni.
 
NIDŽA je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Ima u mom selu jedan 560 novi tip,radjeno sve za 4300e. :cao:
Jel to taj traktor?
http://www.polovniautomobili.com/oglas973489/imt_560/#0

ja sam imao ovakav traktor
isto 86.godiste
bio sam veoma zadovoljan sa njim u svakom pogledu
traktor je odlican u toj klasi
samo sam morao da ga prodam jer mi je trebao veci,da mi nisu trebale pare ostao bi i on u mom vlasnistvu 100 %
prodao sam ga pre skoro 4 godine za 5000e i uzeo TD9006
 
Nije loš traktor ali nije toliko za branje i presu,ima samo 3 brzine i lošije su raspoređene ali ostalo može da radi bez problema
 
Koliki radijus okretanjaa ima IMT 560 , Koliko KG ima po KS taj isti traktor i koliko treba vremena da se promeni akumulator, i kazitte mi ko je terao frezu sa 560
 
Bio sam jednom kod druga (sad otisao u inostranstvo) vidim skinuta hauba , sta radis
Menjam akumulator :haha: :haha: :haha:
Po meni velika prednost 560 na odnosu r60 je lamela i hidraulika i rad u sumi , sve ostalo ::lose:: ::lose:: narocito kad sednes u njega rascesnes noge ko za s.. pozu sediste ::lose:: buka da nepricam
 
Mislim da je 560 u svemu u prednosti osim u okretljivosti.
U odnosu na rakovicu.
Isto tako uporedite IMT 542 i IMT 560,
Daleko slabiji po snazi,a isti sto se tice okretljivosti.
Ne mozes ga okrenuti na uvratinama, a malo jaci od ferdze.
 
A kocnice , a nepodnosljiva buka u kabini , polozaj sedenja sa rascesnutim nogama , a vidi brdo pre mene , trosi ko i rus u transportu .
Radijus oretanja se moze povecati , iseces granicnike na rukavcima .
IMT 560 ima preveliku tezinu za motor od 60ks i zato ga bas nevolem :haha: al je dosta mirniji sa prednjinom od rakovice al trebali su samo malo modificirat 558
 
nema 560 graničnike na rukavcima nego na kućištu volana,na kućištu se malo obrusi graničnik
 
Rale 83,akumulaor montiraš sa desne strane ispred kabine(desno kad gladaš iz traktora,ako se dobro sećam ima oko 2500kg,mali ajšlang,solidan je orač i potrošač
 
Zoki fali mu malo od 3000kg sa kabinom , a akumulator mu stoji ispred hladnjaka.
Ore lepo al sporo , a kad ore uzbrdo ::lose:: ili smolnice , u oranju je mali potrosac al samo u oranju
za ostalo ::lose:: dosta sam ga vozio
 
Nazad
Vrh