Pomoc na farmi

nikola_VUK

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2010
Poruka
1.595
Lokacija
Podgorica
Zanima me da li imate ljude koji vam non-stop pomazu na farmi i koliko ih placate?
 
Ja ih nemam osim svojih celjadi, a bio sam kod coveka okolina Kupaca kod Krusevca, on ima radnika koji mu muze krave 2 puta dnevno, cisti hrani senom silazom, znaci 2 x 2-3 sata svakim danom sem nedelje(valjda) i rece m i da ga placa 15 000 din(150e).
Toliko znam.
:cao:
 
Jedva mogu da nadjem po nekog radnika za utovar deteline i slame, a kad pomenes stajsko djubre nece ni da cuju bolje im je da sede po ceo dan ispred prodavnica i da piju pivo nego da rade ova drzava im je obezbedila sigurnu socijalnu pomoc tako da nemaju potrebe da rade (dva clana socijala + deciji dodatak sve skupa 300 400e) pa ko je lud da radi.
 
i kod nas je tako.Nece da rade nista,sede ispred prodavnice i nalivaju se. Kad pomenes bale ili stajnjak ni da cuju...:zli:
 
Kod mene u selu je uglavnom nemoguće naći nekoga da radi. Kao što neko gore reče, odnekud se navlači neka socijala, preko stranke ili ovo ili onog, nekako se dilberi snadju i cijelu godinu pred prodavnicu, i ljeti i zimi ne možeš otići da kupiš nešto. Kad pitaš da neko radi samo te ismijavaju i provociraju.
 
Kod nas je isto tesko naci sezonca ali ja se za sada ne zalim.Naravno nisu iz mog sela ali uvek mogu da racunam ne njih kada mi zatrebaju.Sto se tice cene placanja,utovar i istovabr dala deteline,slame,soje 10 din po bali njih 4 dele.Stajnjak ili neka fizikalija 2000 din hrana i pice i nikada nisu radili ceo dan.Od 8 do 4,5 sati.
 
Zimsko vreme od 7 do 16h 1600din dnevnica dorucak (slanina ,kobasice ,sir, przena jaja) Rucak (pasulj, peceno meso sa krompirom,) letnje vreme od 6 do 18h hrana slicna uz sve to rakija, pivo,sok kolaci (krofne,pogacice,kifle) mnogi ce reci da sam preterao ali u pravoj domacinskoj kuci je stvarno tako i pored svega je tesko naci dobrog radnika . Jednom nedeljno idem po slamu i silazu imam dobrog radnika (milenko) prati posao vidi kad treba da se odkaci - zakaci prikolica otvori kapija jednostavno svuda ga ima , pre njega radnik tovari bale slame i svaku petu povuce za jedan kanap i razveze je ja se izner i onda ja dizem bale a on pakuje na prikolicu. Pravih radnika u Gaju je zaista malo mozda je kod vas u Brestovcu bolje vi cete sigurno naci radnike za branje paprike,bostana,utovar bala i stajnjaka.
 
Jedan komsija ima stalnog radnika.Kompletna priprema hrane za goveda oko 30 kom i svinja oko 50 kom,muza 20 krava.Svaki dan i ujtru i uvece za 30000 din.Izuzetno odgovoran i dobar covek.Neide na njivu i ne radi nista sem namirivanja.
 
Ja sam trazio radnika,nudio 30.000din platu.Ujutru od 8 do 16h namirivanje svinja,ciscenje i sve sto treba oko stoke.+Dorucak,rucak,pivo,rakija,kafa......... itd. Ali niko nece...
 
Ovde u CG obično dođu muž i žena zajedno, ona muze i pere on čisti i zajedno hrane, plata je oko 500 eura, imaju smeštaj, i hrane šta ima na farmi.
 
Nazad
Vrh