Polka

Bravo Proximus
Znaci da se spremim na jesen, pa polako makazama
Evo danas brao na 700m duznih bilo 60kg i vec sledece branje ce biti jos manje, tako da ocekivao sam veoma dobar prinos kao sto sam pisao na samom pocetku berbe ali sada sam doziveo veliko razocarenje, al dogodine se nadam boljem.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Hvala drugari :)

I ja sam se razočarao prošle godine zbog azijske mušice i kojekakvih problema, ali sam ove godine bio opet uporan i ispalo je ok...

Pa fino si nabrao Polkić... Možda da vidiš da poteraš te mlade sa nekom prihranom i da ih spremiš za jesenju berbu... ;)

Ooo daaa... Makaze dobre i da vežbaš šake i zglobove :D
 
Nije to too, prosle godine u ovo vreme bila su mi branja oko 100-120 kg,
Meni se cini konkretno za Polku od svih prihrana naj bolje joj prija voda u neogranicenim kolicinama, tada ima i krupnocu, kvalitet, sve.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Sada cekamo da se @Srb1n oglasi i reai nam nedoumice.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka

Mora da se "pogura" jer se malina iscrpi posle prvog roda.
Probaj da pustis kroz sistem "Solinure 20*20*20" on dobro potera bocne grane i kod mene se odlicno pokazao..trebalo je malo ranije ali sta je tu je.
Nije mnogo skup, kod nas je 260din/kg a ide 1.5gr na 1L, kod mene su kace od 2.000L pa pustam 2x po 3kg na 1000m/d.
Prvo natopi pa pusti prihranu pa jos malo vode(10-15min) da isperes prihranu iz traka.
Kad izrodi mozes da je zaseces/zalomis na metar i ona ce da pogura bocne grane, tu je rod manji i sitniji ali ga ima.
 
Kod mene je problem jer jer je radjala iznad jednog metra visine isteravala male rodne grane i taj rod je prosao, sada mi ostaje jedino tvoj predlog da zakinem tu dokle je radjala pa ako stigne da istera dole rodne grane.
Hvala tii

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Evo da se javim kao sto sam obecao, par stranica unazad sam ocekivao zaista dobar rod Polke ali sam doziveo razocaranje. Od ocekivanih 4kg/md ja sam nabrao oko 1.5kg. Inace ne bih ni sabirao koliko je bilo ali posto sam obecao evo da iznesem podatke. Berba je vec zavrsena i ostaje pitanje kako se spremiti za sledecu godinu da ne dozivim isti peh.
 
samo rod po vrhu lastara? to su sve lastari koji izbijaju iz starog panja pa dodju kao rodna grana, nema nista bez lastara koji je izbio iz korena, takav lastar je ceo u rodu, sa vrha do dna. da bi se dobio takav lastar nije dovoljno iseci lastare do zemlje ili u zemlji, to kad se uradi mora da se prekopa da se povade ti stari panjevi koji su pod zemljom. ja sam to radio samo mislim da sam trebao ranije ali dosta je bolje nego samo da se iseku
 
Prodaje li neko sadnice polke? Iz mog zasada nisu nesto razvijene, susa je ucinila svoje,nisam zalivao, a da sadim sta bilo necu .. Sad bih da popunim jedan deo parcele ali nemam čim. Ako neko ima neka se javi u pp
 
Molim za konciznu i jasnu preporuku kako polku da gajim.

Evo do cega sam disao .
Jednoredno cu da sadim razmak 50 cm. Samo jedan red. Stubove na 6 ili 7 metara. Precage bi na tri novoa.
Prvi na 50 ili 70 treba mi instrukcija.
Zatim sldeca dva nivo oba po 50 cm iznad. Da li je tako.
Koje sirine da budu precage, treba da sirina radte sa visinom.
Da li stacljam jednu horizontalnu zicu i na koliko.
E kod orezivanja posle sezone da li na kasnu jesen ili rano prolece . Da li do zemlje da se vide patrljci ili makaze da udju u zemlju da se reze pod zemljim.
Za sad toliko.
 
Niko nista, nesto je zakazalo ovde...

Evo sta sam danas nasao na netu.

Tri precage
Prva na 50 cm sirine 60 cm
Druga na 100 cm sirine 100 cm
Treca na 140 cm sirine 120 cm

Pa nek vidi ako koga bude jos zanimalo ...
 
Nazad
Vrh