Poljoinfo Youtube kanal

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.367
Lokacija
Apatin
Mada Youtube poljoinfo kanal postoji godinama, sad je došao na red da se malo aktivira. Nešto sam ja testirao prošle godine, a sad evo i prvi video u ovom nisu.



Za sada je to neki nivo produkcije koji će biti, jer su sredstva ograničena. Kada bude mogućnosti biće i video priloga na temu poljoprivrede sa terena.


Link prema Poljoinfo Youtube kanalu

https://www.youtube.com/channel/UCqILE_BS--ncIHLB_VZRcYg?sub_confirmation=1

Ukoliko imate nekih predloga šta bi bilo interesantno da se obradi kao video, pišite ovde. Naravno, treba na neki način biti vezano za poljoprivredu.
 
Mogli bi snimati poljop.emisiju redom po gazdinstvuma clanova ili po predlozima clanova i izbacivati na oko 10 dana. Da se snimi emisija onako kako to treba bez reklame velikih i lepe nasminkane slike.. da se malo ljudi pohvale svojim delima dostignucima i pozale na sto sta…
 
Takve emisije su i bile u planu, ali za jednu da se snimi kako valja, a da traje 20 - 25 minuta bi troškovi bili oko 20 000 - 25 000 dinara, bez kupovine dodatne opreme koja mi nedostaje.

Tako da taj format emisija sa gazdinstava, ali i sa manifestacija jeste mi u planu, ali za sada će ići skromnije, sa tim da će biti o temama koje su baš zapostavljene od komercijalnih televizija (jer nema nikoga da plati reklame za takve priloge).

Za jedan ovakav prilog, kao ovaj o zlatnim fazanima mi je potrebno 4 radna dana, a on je da kažem prilično jednostavan.
 
Može svako da snimi svoje odgovore na pripremnjena pitanja... potrudi se oko kvaliteta i što duže snimi kako bi imali materijal za sečeenje i montažu, malo pokrivalice.. pošalje se preko mejla ili već čega ne gubi kvalitet

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sad završavam jedan video, pa kad to avršim videću da probam sa nekim dogovorim da nešto snimi i pošalje za montažu.
 
Objavljen je i drugi video u ovom nizu, u njemu sam predstavio 21 vrstu ukrasnih fazana.


 
Sad sam objavio video na Youtube na temu tova ćuraka, ta tema je baš opširna i nisam sve mogao da spomenem. Ukoliko neko ima nešto da doda, neka napiše u komentarima ispod videa.



uvod
najbitnije o ćurki
predstavljanje
opis ćurke
objekat za držanje ćurki
mladi ćurići
hrana za ćurke i voda
cena i prodaja ćurki
problemu u uzgoju ćuraka
zanimljivosti o ćurkama


Ukoliko neko ima neku konkretnu ideju za video ili za neku saradnju oko Youtuba da mi se jave preko privatne poruke ili preko forme na sledećem linku

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUuBOgZXHV5Ru6Zuqpp_lRO7i5HDw4Ol6zy5ASQkY3wi-8Yg/viewform


Link do Poljoinfo Youtube kanala

https://www.youtube.com/channel/UCqILE_BS--ncIHLB_VZRcYg?sub_confirmation=1
 
Od nekog snimka od pre par godina sam montirao jedan kratki video, a tema je prikolica za pranje šargarepe. Ovo je dosta često na Youtubu jer se ove prikolice dosta koriste u Begeču (Begečka šargarepa) i to u blizini mesta gde se nalazi skela za prevoz preko Dunava. Pa ljudima bude interesantno, naprave snimak i okače na YT.


Tako je i meni blo interesantno, a verujem da će i članovima koji se bave povrtarstvom biti interesantno. Mada je sama prikolica priča sama za sebe, moram reći da dobro i jednostavno obavlja posao pranja, verujemd a se može koristiti i za još neke povrtarske kulture.
 
Objavljen je novi video na poljoinfo youtube kanalu, tema je prikaz 41 rase ukrasnih kokošaka. Na titlovima se još radi, ali mislim da je sam video interesantan.

Pretplatite se na kanal - https://www.youtube.com/channel/UCqILE_BS--ncIHLB_VZRcYg?sub_confirmation=1

Ukoliko znete nekoga ko se bavi ukrasnim kokoškama ili se samo interesuje za tu temu prosledite mu link. Takođe možete podeliti link i na društvenim mrežama.


Andalusia - Blue Andalusian chicken
Australorp - Australorp chicken
Araucana - Araucana chicken
Brama - Brahma chicken
Brakel - Braekel chicken
Brabant - Brabanter chicken
Banatski gološijan - Banat Naked-neck chicken
Erdeljski gološijan - Transylvanian Naked Neck chicken
Faverol - Faverolles chicken
Phoenix - Phoenix chicken
Yokohama - Yokohama chicken
Hamburg chicken - Hamburg chicken
Srarozagorska red - Stara Zagora Red
Houdan - Houdan chicken
Holandska beloćubasta - Polish chicke
La Flèche - La Flèche chicken
Lankenfeld - Lakenvelder chicken
Langshan - Langshan chicken
Leghorn - Leghorn chicken
Minorka - Minorca chicken
Nju hempšir - New Hampshire chicken
Onagadora - Onagadori chicken
Saseks - Sussex chicken
Sultan - Sultan chicken
Velzumer - Welsummer chicken
Vijandota - Wyandotte chicken
Štajerska kokoš - Altsteirer chicken
Orpington - Orpington chicken
Padovanska kokoš - Padovana chicken
Plimut Rok - Plymouth Rock chicken
Somborska kaporka - Somborska kaporka
Antverpenska bradata kokoš - Barbu d'Anvers
Šabo - Japanese Bantam or Chabo
Kokinkina - Cochin chicken
Sebrajt - Sebright chicken
Japanska svilena kokoš - Silkie chicken
Feder fist kokoš - Federfüßige Zwerghühner
Sumatra - Sumatra chicken
Malajski borac - Malay chicken
Šamo borac - Shamo chicken
Orlof - Orloff chicken
 
Upravo objavljen video na poljoinfo YouTube kanalu - Koke nosilje na otvorenom. Iskerno nisam očekivao da će biti baš toliko interesovanje za temama o živinarstvu.


Probao sam da pokrijem sve bitne stavke oko kokošaka na otvorenom, sa malo jačim naglaskom na koke nosilje, ali verovatno je moglo bolje.



(00:20) - koliko se isplate koke nosilje na otvorenom
(01:55) - koliko prostora treba za koke nosilje
(02:40) - kako da se opremi prostor - kokošinjac
(04:26) - kako hraniti koke na otvorenom
(06:00) - kako zaštititi kokoške na otvorenom
(07:13) - koke nosilje zimi
(09:06) - koje rase kokošaka odabrati za dvorište
(13:09) - problemi kod držanja koka nosilja
 
Objavljen je novi video na poljoinfo YouTube kanalu, a tema je gajenje morki. Iskreno je tema zanimljiva, a probao sam da spomenem što više informacija o morkama.

Spomenuo sam i prugastu morku koja se gaji kao ukrasna ptica, mada se za nju sada kod nas koriste i neki spektakularniji nazivi, a za čije jaje za nasad se traži trenutno 50 eura.



(00:14) - kratak opis morke
(01:13) - nazivi za morke
(02:27) - kako izgleda morka
(03:37) - vrste morki
(04:55) - kako se hrane morke
(05:45) - kako se nabavljaju mlade morke
(06:48) - smeštaj za morke
(08:36) - meso od morke
(09:16) - jaja od morke
(10:58) - problemi oko morki
(13:12) - zanimljivosti o morkama
 
Ne znam.
Da se pere u nekoj maloj reki na izvoru, a u Dunavu?
Sigurno je čistija voda nego pre 30 godina, a ipak...
 
To se pere od grube zemlje, kad dovezu kući vrši se finalno ispiranje.


Video sam postavio je jer prikolica zanimljiva.
 
Kod nas proizvode isto, ali ima kadu, da staviš vodu.
http://www.kozina.si/Default.aspx?ID=223&category_groupid=14&catalogue_itemid=51

Nema baš reka sa prilazom, da možeš u njih.

Slična oprema je korištena već dugo u irskom i britanskom stočarstvu. Pošto tamo nisu gajili kukuruz, najviši urod po površini je bio od raznih repa i korena. Pa su to imali u korpama utovarivača, da su ušli u potok, reku i oprali grubu zemlju.
 
Na YouTube kanalu poljoinfo foruma je objavljen video na temu rasa koza. Predstavljene su samo one za koje ima interesovanja na ovim prostorima.



Možete ovde napisati predloge za povrtarstvo i kozarstvo, šta bi valjalo snimiti, a i ako neko ima ideju da sam nešto snima neka mi se javi preko privatnih poruka.
 
Nazad
Vrh