Podzemne vode

Nema tu spasa , samo čekati da se prosuši - podzemne vode .
 
Prošle godine sam hteo kaktuse da proizvodim. Sreća što sam odustao. :haha:
 
kiraj ili napraviš lepo ribnjak :pecanje: i samo ::suncanje:: sediš i uživaš i naplaćuješ karte i malo osveženja prodaješ .... itd sport lov i ribolov , seoski turzam . ima ideja koliko hoćeš :ideja:
Uslove već imaš . :udri:
 
Bilo bi dobro da je sva ova zemlja moja,tada bih znao šta bi.Nažalost ili na sreću samo 2 kj pod pšenicom su moja.
 
Hajde da pišemo predlog Vodama Vojvodine da oni nama plate za odvodnjavanje a mi ćemo sami da se pobrinemo za višak vode.

A drugar Predsednik da nam plati osiguranje od suše...
 
Ima toga i u Iđoškom ataru, samo nisam imao fotoaparat da slikam....
 
Evo jedne slike i iz mog atara,gde je dubina u ove dve "rupe"gde se zadrzala voda jesenas bila otprilike do pedale kvacila na IMT-539, :haha: jedan covek bas sa fergusonom i plugom jos jesenas mislio da je to mala useka od 10-15 cm i da ce ferga prr,prrr i da prodje madjutim kad se nasao na sred "jezera"plug je poceo da se zariva u put,ali covek pametan prebaci ga u 1 i sibne gas(kao da ore) i traktor se malo po malo nasukao samo zbog toga sto se ovaj nije setio da mu plug stavara ogroman otpor i da ga ustvari ukopava i tako da se traktor i ugasio od muke :zli:.Posto je stariji cica pa nema mobilni izadje on do druma(asfala koji se vidi u pozadini)jer je put prometan pa ce neko da naidje i da mu ili pomogne ili da pozove nekog sa jacim traktorom.Cica je onda pozvao mog prijatelja sa rusom 820 da ga izvuce i ja sam iso sa njim(nisam imao tad aparat jbg :udri:)a cica nas ceka kod druma mokar do kolena zbog toga sto je morao da bi izaso iz traktora da uskoci u "olimpijski bazen"i tako se okupa :nono:,ali eto ovde ne samo da je taj cica najebao vec i ova dvojica sto imaju njive pored tih rupetina ovaj levo treba da ima 1.5 kj ima 1 , a ovaj jadnik sa zitom 1kj a nema ni celih 0.5kj valjda zato kazu da netreba da imas kucu na lakat i njivu pored puta :sta: :haha:
nqobxi.jpg

301epdv.jpg
 
Nazad
Vrh