Podsticajna sredstva za vocnjake za 2010 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ukoliko pretpostavimo da ce budzet za 2011 god.biti isti kao u 2010 god. ( ako ne i manji ), da li neko od vas zna da li neko ko ima registrovano gazdinstvo a pritom nije cist poljoprivrednik ( znaci u radnom odnosu ) moze da ostvari neka podsticajna sredstva na prikljucnu masinu Tarup ili na Kompresor za orezivanje voca , vodotopiva djubriva .
Koja je svrha ministarstva finansija da mi svake godine salju da se ponovo registrujem ako ne mogu da ostvarim nikakve pogodnosti .
Da li je neko mozda upoznat sa ovom tematikom ?
 
Pročitaj uredbe za prošlu god. Mislim da je uslov PIO bio samo za subvencije po ha i traktore a maašine je moglo kupiti svako reg,gazd.
 
Za sada samo ugovor sam dobio :D :D :D a kako rekose novac (180.000) za neki dan.Inace posadjenih su 30 ari jagoda i dobijam za to , znaci za zivice jagoda .Za sistem za navodnjavanje nemam pravo jer nisam osiguran na pio .
 
Potrebna mi je informacija u vezi sadnje lesnika i subvencija da bih mogao da ostvarim povracaj novca!Koliki razmak treba da bude za stablasti tj.kalemljen lesnik u redu i izmedju redova? Da li je dovoljno da bude-za slabo bujne 5x5 za srednje bujne 5x6 i za bujne 7x7
 
УРЕДБА О КОРИШЋЕЊУ ПОДСТИЦАЈНИХ СРЕДСТАВА ЗА ПОДИЗАЊЕ ПРОИЗВОДНИХ ЗАСАДА ВОЋАКА ВИНОВЕ ЛОЗЕ И ХМЕЉА ЗА 2010. ГОДИНУ

...

20) леске на генеративној подлози потребно је да број примљених садница буде од 400 до 1.250 садница по хектару, с тим да се за стандардну садницу исплаћује до 700 динара;

http://www.agroinfo.in.rs/uredbe7.php

Čekamo novu uredbu ali verovatno se ovo neće menjati, zato digitron u ruke pa računaj sa kojom gustinom ulaziš u propisani standard. :ppozdrav:
 
Pozz.Ako neko ispuni uredbu o subvencijama neka se javi ja ga licno vodim na rucak mislim da ovo sto traze je nemoguce ispuniti a ima toliko toga od sitnih do veoma krupnih stvari samo jos krvnu grupu sto nisu napisali da je potrebna ili kojim slucajem poreklo dedova paradedova ili da nisi kao mali slucajno prelezao boginje.Haaaa.....Mislim ako se sve ono mora ispuniti kao fizicko lice ili mozda ima nesto sto nisam od onoga skapirao neka mi neko napise ako je i malo uprosteno koliko tacaka mora da se ispuni.Pitanje-Kako ja da nabavim racun od onoga sto mi radi obradu zemljista mislim na oranje tanjiranje i ostalo sto se tice mehanizacije i to da je radjeno na dubini 60cm ko jos ima te racune od vas koji ima Traktore i nasta se to odnosi. Ako ima neko da je popunjavao za LESNIKE neka napise sta tacno treba!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh