Podsticaj poljoprivrede od pokrajine

U konkursu piše "ko je dao zemlju u zakup" a ne "ko je dao na korišćenje".
Moji zakupodavci ostvarili pravo za 2010 i dobili pare. Sigurnija je varijanta da napraviš ugovor o zakupu i mirno spavaš.
 
Morao je da bude u trajanju od 5 godina od godine kada se zahteva podsticaj.
Znači ako sam napravio u 2010 ugovor o zakupu na 5 godina onda je važio .Oni ugovori napravljeni 20o9 nisu važili zato što je do isteka ostalo još 4 godine,pa samo napravili nove.
 
Saznao sam da treba ugovor o zakupu i to je to. Tako mi rekli u trezoru. Kada izadje konkurs videćemo dalje šta treba.
 
talianu je napisao(la):
U konkursu piše "ko je dao zemlju u zakup" a ne "ko je dao na korišćenje".
Moji zakupodavci ostvarili pravo za 2010 i dobili pare. Sigurnija je varijanta da napraviš ugovor o zakupu i mirno spavaš.

Ovako stoji u mojim ugovorima:
Zemlja se daje u zakup na 5 god. (bez nadoknade).
Sad sve ovo moze da se tumaci na vise nacina. :cao:
 
Uh lepo je moj Profa govorio "Volim tehničke nauke jel je 2+2=4 a u pravnim naukama može biti i osam"
Ne znam šta da ti kažem sačekaj konkurs pa ćeš videti :cao:
 
talianu je napisao(la):
Uh lepo je moj Profa govorio "Volim tehničke nauke jel je 2+2=4 a u pravnim naukama može biti i osam"
Ne znam šta da ti kažem sačekaj konkurs pa ćeš videti :cao:

Najveci problem kod nas je upravo taj jer skoro nikad 2+2 nije 4 nego uvek drugi rezultat koji pase onima koji su zadali zadatak. :cao:
 
Da li mi koji smo predali prosle godine treba samo da obnovimo, odnosno samo da popunimo zahtev i da posaljemo...
 
@Boki-Vl

Pročitajte oglas do kraja, sve piše šta treba predati onima koji su do sad koristili podsticaj ... :ppozdrav:
 
Novcana podsticajna sredstva iz Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu Vojvodine

Juce su legle pare na caletovom racunu od Pokrajine. U pitanju su novcana sredstva koja se daju registrovanim poljoprivrednim penzionerima koji su dali zemlju u zakup a imaju prebivaliste na teritoriji AP Vojvodine.
Novcana sredstva se daju u visini od 6000 din., 8000 din. ili 10000 din. po ha. a imaju pravo do 10 ha.
http://www.psp.vojvodina.gov.rs/sites/default/files/Javni_oglas_srpski_23072011.pdf
Dali je jos nekom od vas stigao novac?
 
Jeste mojoj baki, pre mesec dana, doduše ja sam lično odneo u pokrajinski sekretarijat na samom početku konkursa... A znam da su dobili novac i ljudi koji su slali pri kraju konkursa....

Treba napomenuti da pokrajina daje ove podsticaje već 3 godinu za redom. Ali da je ove godine novitet to što mogu dobiti novac i starija lica od 65godina koja nisu penzioneri, odnosno nisu nikada bili zaposleni...
Pretpostavljam da će se takav vid podsticaja davati i sledeće godine, pa ljudi obratite pažnju.....
 
Ja radim od mog oca zemlju jel bi mogao i on da dobije dogodine ako bude.Ima više od 65god.ima poljoprivredno gazdinstvo koje nije obnavljao već dve godine i poljoprivredni je penzioner.
 
mogao bi, u koliko je u nečijem gazdinstvu, ali nikako tvom, ili u koliko obnovi svoje gazdinstvo... pronađi na netu stari konkurs da vidiš kako je izgledao, da znaš za dogodine...
 
Ja radim od mog oca zemlju jel bi mogao i on da dobije dogodine ako bude.Ima više od 65god.ima poljoprivredno gazdinstvo koje nije obnavljao već dve godine i poljoprivredni je penzioner.

Moje je misljenje da bi napametije bilo da obnovi gazdinstvo i sebi ostavi minimalnu parcelu od 0.5 ha. a ostatak nek daje tebi u zakup.
Pa onda ako bude ista uredba mocice da ostvari novcana sredstva.
 
Nazad
Vrh