Podrivanje zemljišta

Da li neko moze da mi pomogne ,oko sirine spica na radnom telu ? Da li treba da bude sto uzi ili neke odredjene sirine ?
 
Ja sam zbudzio neki flah jedno 70 mm. sirok. Sta da ti kazem, napravi pa probaj jedino ako nemas prisilnu hidrauliku na traktoru onda moras da dodas neke tegove na plug jer je lagan.
DqT8nRI.jpg
PAusyZi.jpg
 
E bas to pitam ,da li treba da bude uzi spic ili neke odredjene sirine , ovako sa fotografija na original podrivacima deluju tanki radni organi ,verujem da je sa razlogom.

Hvala u svakom slucaju , probacu pa kako ide.
 
Sit-anprc na kojoj dubini vladimirče može da radi sa ovom tvojom napravom,jel to IMT 752?
 
Nije to za neko ozbiljnije podrivanje ali je za krajeve n jiva kad ti izgaze sa holmerom ili nekim slicnim masinama pa plug nece 20 m. da se zarije ili ako imas bagrenjak pored njive da iseces korenje itd. Vlajko ga hidraulikom ugura do kraja a to je jedno 0.0005 km. IMT 755
 
Poslednja izmena:
Tip zemlje je ritska crnica,pa možda deluje da je dosta vlažno,ali nije.
A za dubinu nismo merili,po mojoj proceni oko 50 cm.
 
@Deda Lala Nismo merili vlagu u tlu,nego po sistemu ''danas ćemo da podrivamo''.
Naravno da se trebalo još sačekati,ali čovek ima drugih veći obaveza,pa sam ja odlučio da se radi.
 
Ima li nekog da je posle oranja isao podrivacem ispod dubine oranja?Ne mislim odmah nego za nedelju dve kad lepo prosusi kao sad.Ajde iznesite iskustva...
 
Nazad
Vrh