Podizanje višegodišnjih zasada

Da li nije brat Zopran Ga sa podrivacem?
Naravno :osmeh: Baš smo te pominjali danas, to jest tvoju metodu za kopanje kanala.

- - - - - - - - - -

А шта ћеш за ђубрење?
Radiću sadnju u kanalima i đubriću samo kanale.
Evo jedne od metoda kopanja kanala koja mi se najviše dopada ali pošto u ovom kraju nema kanalokopača primeniću metodu Srđana Žorža (slike imate u ovoj temi na 7. strani)
https://www.youtube.com/watch?v=oIfNFfM7UpY
 
Pozdrav. Planiram da zasadim viljamovku u spaliru 4. 5hektara.. Bacen je. stajnjak po celoj parceli. Uzorano na nekih 30cm. Predjeno tanjiracom i rotofrezom. Vec 3dana ogradjujemo i kopamo rupe pa cekamo novembar... Uskoro cu postaviti slike. To sve radi jedan moj drugar jer ima iskustva ali eto zeleo bih da cukem jos neki komentar u vezi propreme zemljista.. inace zemlja je banatska crnica.. ne pliva na manjem bregu je.. Hvala

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nisam radio podrivanje jer je kod nas zuta zemlja vec na 40cm.. Sadim Viljamovku a za zaprasivace koristim Santa Mariju i Pakams Trijumf...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
sadnice su nabavljene kod nekog Verka iz Topole... duzno sadim na 2.5metra.. a sirina je 3.8metara.. 5500sadnica 5000viljamovke i 500oprasivaca

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Juče završeno oranje parcele kako je i planirano - pre kiše :osmeh: Nadam se da će ova kiša omekšati zemljište i grudve koje su se pojavile pa da nastavimo sa završnom obradom, tanjiranje, drljača, freziranje.

- - - - - - - - - -

wi83.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

rssz6p.jpg
[/IMG]
1punm9.jpg
[/IMG]
2nulrmf.jpg
[/IMG]
 
Samo napred momci , svaka cast.
I kod mene zemlja pripremljena, ali me muci geometar, niko nece da radi ovaj deo Tomasevaca, zbog preciznosti podataka koje mogu da uzmu sa karata koje su misevi pojeli.. Sad me sve to koci.

Srdjane kako ste merili pravce redova ?
 
Svaka cast momci... Htedoh da vas pitam, zasto toliko usitnjavate zemlju pre sadnje? Zar nije bolje proci tanjiracom samo tamo gde idu redovi, a ostalo da ostanu brazede bolje je i zbog sakupljanja vlage preko zime i zbog prolecne obrade...
Brazde preko zime izmrznu u prolece milina za obradu...
 
Samo napred momci , svaka cast.
I kod mene zemlja pripremljena, ali me muci geometar, niko nece da radi ovaj deo Tomasevaca, zbog preciznosti podataka koje mogu da uzmu sa karata koje su misevi pojeli.. Sad me sve to koci.

Srdjane kako ste merili pravce redova ?
Sa traktorom .. navigacija i odmah busis rupe

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Svaka cast momci... Htedoh da vas pitam, zasto toliko usitnjavate zemlju pre sadnje? Zar nije bolje proci tanjiracom samo tamo gde idu redovi, a ostalo da ostanu brazede bolje je i zbog sakupljanja vlage preko zime i zbog prolecne obrade...
Brazde preko zime izmrznu u prolece milina za obradu...
hteli smo da izravnamo sto bolje teren prvi put i sve smo isli setvospremacom pa rotofrezom ili roto drljacom kako ko zove

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Карлос, је ли оно мраз?
Ako misliš na prvu sliku nije mraz, hteo sam da pokažem razliku između između podrivenog i zaoranog nakon podrivanja.

- - - - - - - - - -

Srđane, kako si pripremao stubove za ogradu? Da li si ljuštio koru na sveže ili si ih pustio da odstoje ? Ograđivanje me tek čeka :(

- - - - - - - - - -

Svaka cast momci... Htedoh da vas pitam, zasto toliko usitnjavate zemlju pre sadnje? Zar nije bolje proci tanjiracom samo tamo gde idu redovi, a ostalo da ostanu brazede bolje je i zbog sakupljanja vlage preko zime i zbog prolecne obrade...
Brazde preko zime izmrznu u prolece milina za obradu...

Gde ću preko ovako zaoranog u sadnju, polomiću Fergija a polomićemo i noge prilikom sadnje :osmeh:. Mnogo je meko i nezgodno zemljište posle podrivanja i oranja. Treba sve to isplanirati, napraviti puteve i sl. a to ne može na zaoranom zemljištu. Pošto je u pitanju jesenja sadnja ne znam na koju prolećnu obradu misliš (osim borbe protiv korova) ?
 
Da ne bi lomio noge prilikom sadnje prodjes tanjiracom (i to sa ispravljenim tanjirima) tu gde ces saditi redove i resio si problem :osmeh:... Nema potrebe setvospremirati za sadnju voca, nije vocnjak ratarska kultura.
Najbolje je da ostanu brazde zbog skupljanja sto vise vlage preko zime, a i borba od korova je mnogo laksa u prolece. Lakse je izmrzlu brazdu u prolece poravnati i dobiti idealno ravno zemljiste, nego ponovo razrivati ovo sto je setvospremirano jer ce se zabetonirati do proleca, kao da nisi ni obradjivao...
 
Nazad
Vrh