Pod kojim uslovima ugovoriti setvu suncokreta za 2012

Jos nista od ponuda? svi cute, nema ni nagovestaja?
Lepo sam rekao jos pre Nove Godine,suncokret nece biti aktuelan posto je ulje drasticno pojeftinilo a konkurencija je velika na trzistu!Verovatno imaju i velike zalihe i zato suncokret ne ugovarati a i u slobodnoj proizvodnji sto manje,samo ko mora.Cena sigurno nece ici preko ovogodisnje,samo moze da bude niza!Bez obzira sto mnogi misle,sad ce mnogi odustati od suncokreta pa ce cena biti dobra-to je zabluda,ne daju tajkuni seljaku pare,hoce sto vise oni da zarade!Realna cena bi mu bila oko 420-450 eura po toni,jel racunajte godisnji-republicki prosek koji prelazi jedva 2t/h a seme papreno skupo,hemija,nafta,malo djubriva?!Nerentabilno skroz a sa njihovih 30 din,neka ga seju oni...
 
Ja suncokret planiram da sejem samo koliko mi treba za zercove! A ulje nek prave od čega god hoće, mamicu im tajkunsku... 32 puta su me dosad izradili za suncokret, više neće...
 
to je tacno, kod nas soja je retkost neko proba 1 u 5 godina i lose prodje,mada sejala je firma u ritu i rodila je dobro , kada nisu zeznuli sa navodnjavanjem tj udavili to se desavalo zadnjih godina pre kraha.
to je slucaj isa Vrscem,a vec u Jasenovu postizu neke rezultate ( to je oko 20 km udaljeno od Vrsca )
 
na ovoj strani ka vlajkovcu mada ,sejali su je svuda i tamo ka vama.ali uz navodnjavanje
 
nesto se desava sa ,,garantovanom,, cenom suncokreta svi spominju 400 eura tona valjda dok ne posadimo a na jesen ko zna
 
samo ako je cena na papiru i datum isplate overa i potpis.prosle godine su pricali o ceni 400 do 450 e t pa ako se neko opet upeca onda je stvarno panj.A paritete su racunali po ceni kojoj su mislili da plate , tako i ove godine 1.6 za kg ureje .ureja 45 din oko 28 29 dinara +subvencija 33 eto to je to.
Mada kako cujem sprema se odgovor udruzenja na bezobraznu ponudu uljara bojkot setve Suncokreta?
 
samo ako je cena na papiru i datum isplate overa i potpis.prosle godine su pricali o ceni 400 do 450 e t pa ako se neko opet upeca onda je stvarno panj.A paritete su racunali po ceni kojoj su mislili da plate , tako i ove godine 1.6 za kg ureje .ureja 45 din oko 28 29 dinara +subvencija 33 eto to je to.
Mada kako cujem sprema se odgovor udruzenja na bezobraznu ponudu uljara bojkot setve Suncokreta?
Kod nas u ataru je posejano jako malo psenice a suncokreta ce biti jos i najmanje...Dominirace Sec.repa i kukuruz...soju sam zaboravio,ona kao i suncokret! Niko se ne usudjuje da garantuje bilo sta jos uvek,a zna se i zasto...Cekaju se uredbe,pa izbori,pa koliko ce biti posejano i na kraju koliko ce da rodi-onda se gazde uljara sastanu na nekom rucku i odrede najmanju cenu koju mogu da plate!Svetska cena 450 eura ,nama je dosta i 300 ako bude...Ma...necu samo da se nerviram ::namigivanje::
 
Daleko od toga da treba da se nerviras, ali mislim da ce se ove godine oni nervirati jer ce ga biti koliko su i brinuli prosle godine o ceni i nasoj zaradi.Jedina pomoc ce im biti u MK ili DELTI.ako se i oni usude sejati.
 
Cena na Budimpestanskoj berzi iz dana u dan sve veca...Trenutno na 420e/t...Ako bude poredjenja sa njom kako najavljuju,mozda i bude donekle isplativa proizvodnja ali sumnjam u ove nase lopove!
 
Sve je to ok, Ali to znaci da ce cena onog koji ide za izvoz biti malko skuplja,medjutim preradjivaci ce dati 3 din manje od te i isto ti jer za njih dobijas subvencije a za izvoz sipak.
 
U Madjarskoj cena suncokreta za oktobar 128.000Ft, to jest oko 430 eura+pdv *kurs evra, pa racunajte.::novac::
 
Nisam pametan,ove godine malo više soje i još više suncokreta nego obično tako sam rešio još jesenas pa šta bude.
Lepo je ovo u mađarsko j samo ima jedan problem mi smo u zemlji Srbiji.
 
Do žetve ta cena na berzama može i da padne, sve zavisi od roda u zemljama velikim proizvođačima. Dovoljna je suša u jednoj od njih da cena skoči, ako svuda dobro rodi ide dole. Pitanje je da li oni mogu da prođu sa cenom od 27 din ako na inostranim berzama cena bude mnogo veća. U teoriji trebalo bi da se pojavi neko (tačnije neki) ko će videti računicu da nam otkupi suncokret po boljoj ceni, izveze ga i zaradi i on i mi. E sad, ako se ministar poljoprivrede umeša sa nekom zabranom izvoza to je druga stvar.
 
Nazad
Vrh