Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Od zmajevog kombajna,cini mi se da gura vitlo napred nazad.Inace hod mu je 30cm. sto je dovoljno da drzi markirant oko pola metra od zemlje.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Hteo bi da pretresem sejacicu u pitanju je nodet 4 reda pa me zanima sto se tice biksni dali se kupuju na komad ili mozda ima da se kupi komplet garnitura biksni i dali neko moze da mi kaze gde mogu da se kupe kvalitetne i koliko bi kostale ::novac:: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ako su ti biksne caure onda se one kupuju na komad i imas ih u cinimi se tri dimenzije plus za prenos gde dolazi jos jedna dugacka sa prorezom. Ja sam kupio kod Metalorada u Odzacima. Caure nisu bas jeftine, ali se njihova zamena svakako isplati. Najvazniji sklop kod cele nodetke je onaj u samom setvenom aparatu kod ona dva konusna zupcanika sa sitnim zubima. Ako je to utegnuto koliko toliko masina ce raditi. Sve ostalo i moze da ima malo lufta, ali ovo bas i ne.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

zorancile je napisao(la):
Moj rodjak je napravio sistem sa dva lanca koji se zakače na donju vuču od traktora, pa kad spusti sejalicu spuste mu se oba markera, a kad digne lanac se zategne i podigne ih.
Jesi ti siguran u ovo sto kazes.....? :cool:
Sa kojim traktorom seje...? :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ban.novo selo je napisao(la):
Hteo bi da pretresem sejacicu u pitanju je nodet 4 reda pa me zanima sto se tice biksni dali se kupuju na komad ili mozda ima da se kupi komplet garnitura biksni i dali neko moze da mi kaze gde mogu da se kupe kvalitetne i koliko bi kostale ::novac:: :ppozdrav:
To planiram i ja da pretresem celu masinu, cale je kupio 1988 god do sad nista nije menjato na njoj vreme joj je za mali remont... Planiram delove kupujem iz Zrenjanina Plamen...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Računaj da je to veliki remont jer joj moraš sve menjati.Ja sam moju remontovao pre par godina i isto sam mislio da će biti samo par sitnica ali na kraju su delovi izašli 500 eura a sam sam radio.Ako hoćeš najkvalitetnije delove obrati mi se na p.p za broj telefona. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

SaleCar je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Moj rodjak je napravio sistem sa dva lanca koji se zakače na donju vuču od traktora, pa kad spusti sejalicu spuste mu se oba markera, a kad digne lanac se zategne i podigne ih.
Jesi ti siguran u ovo sto kazes.....? :cool:
Sa kojim traktorom seje...? :cao:

Jesam. Ima Imt 542.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

evo moje sejalice :D
1217civ.jpg

24o0vut.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

zorancile je napisao(la):
SaleCar je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Moj rodjak je napravio sistem sa dva lanca koji se zakače na donju vuču od traktora, pa kad spusti sejalicu spuste mu se oba markera, a kad digne lanac se zategne i podigne ih.
Jesi ti siguran u ovo sto kazes.....? :cool:
Sa kojim traktorom seje...? :cao:

Jesam. Ima Imt 542.

Koja slucajnost, i mi sejemo sa 542 ali to nije moguce, jer kada spustis sejalicu u zemlju da seje, kardan bi se polomio o donju vucu posto ide nize od donje vuce :cao: :cao: jedino ako je donja vuca neke rucne izrade pa da je jako kratka ( otprilike nekih10-15cm) onda bi mozda moglo tako kao sto ti kazes, ako je duza nema sanse da tako moze :cao:
Ali ako tvrdis, ubaci slike da vidimo :cao: :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Eo danas smo pravili nosace za kutije za djubre i stavili na masinu, da bi bacali manje vestackog djubreta po kj tj bolje ga iskoristili. Inace kutije smo uzeli od spartaca stane po 25 kg u svaku, inace ima 2 kutije :D HOMEMADE izrada :D
neke slike :D
23vlq2c.jpg
stub-nosac kutije
fk6ss8.jpg
namontirano
2lthbol.jpg
ovo je osovina koja ce pokretati djubre, a nju ce pokretati glavna osovina sejalice :D - izvinjavam se ako je lose objasnjeno :SS
Jos treba samo da kupimo creva i da ih spustimo ispred sekire-razmisljamo cak i da napravimo posebne razgrtace ispred tih creva, koji ce samo malo da razgrnu zemlju za djubre, cisto da bude malo zatrpano :D
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Vrhunska sejalica :D I ja imam istu ovakvu samo od 8 redi.Prosle godine meni je kostalo 20500 sa kompjuterom
 
Odg: Sejalica za kukuruz

zorancile je napisao(la):
SaleCar, proveriću i slikaću kad budem išao kod njega.
Hajde slikaj ako ti nije problem, jer bih i ja onda tako namestio da ne moram da pazim na markire pri okrecanju :D
 
Nazad
Vrh