Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Mozes slobodno da nosis (sejes) sestorednu sa rakovicom. Moj dugar seje nekoliko godina sa rakovicom i sestorednom (agria) mislim da je slicne tezine. Ja sa fergusonom sejem soju sa nodetkom 6 reda, ali za kukuruz je malo duzi ram i nije puno teza. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

paorpaor je napisao(la):
R60 je teska oko 2900 kg i cinimi se da joj je podizna moc oko 900 kg. 6-oredna sigurno nema 800 kg ,a narocito bez depozitora i onih tockova za repu. Ja cu probati pa sta joj bog da. Do sad sam sejao sa 542 i 4 reda ,a sad se premisljam da li i dalje sa njim ali stepen nize brzinu ili sa R60.
sad si me naterao da nađem u prospektu.evo ovako agria šestoredna je teška 710kg a četvororedna 520kg.710+70kg semena soje je 780kg ukupno.računaj na to i da je original nodetka ili olt nešto malo čak i teža(kvalitet materijala je bolji).moj ti je predlog da seješ sa rakovicom(ako je utegnuta i u dobrom stanju)a iz prostog razloga zato što je okretnija od svakog imt-ovog traktora pa čak i od ferge :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja na 560 nosim šestorednu punu soje bez problema.


img0029su.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

560 ima daleko bolju hidrouliku, pa mu zato nije problem.
Gledam tvoju sejacicu i pitam te da li je taj polozaj tockova obavezan ?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Rakovici ce se pre propinjati prednji kraj pod teretom nego da ne moze da podigne poluge.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6lJIIjgsBUs[/youtube]
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sve jedno snimak sam stavio samo da se vidi.Inace imam Rakovicu 65 i znam da pre nece moci da radi sa nekom teskom masinom zbog propinjanja a ne zbog hidraulike. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

na mom 560 je ubačena hidraulika od 577 i diže i 2 t
inače original je bila njesra
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ne nego cela ploča i neke adaptacije
jedan dobar majstor mi je ugradio i već 10 god nisam ni pipnuo hidrouliku
a pre mi je jednom godišnje crkavala
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja sam kupio Sjacicu za 850e,posto je jedan iz sela prodao da vrati dug u Kafani :haha: Masina je OLT i treba je preko zime malo remontovati. Ispravna je ona i sada ali bolje biti siguran :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Jel ima tko uputstva za upotrebu u elektronskom obliku za mehaničku sijačicu kukuruza OLT MSK 2, 4 i 6 redova? To su one sa žutim plastičnim, a kasnije su bile sa metalnim kutijama.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja imam napisano u jednoj bilježnici raspored pogonskih lančanika i na osovini koja pokreće kutije sa sjemenom (veći pogonski i manji na osovini za kutije ili obrnuto).
To služi za razmak zrna u redu, prepisao iz orginal upustva.
Prije par godina sam kupio 4 reda sijačicu a nisam dobio nikakva upustva pa sam posudio i prepisao.
 
Nazad
Vrh