Plugovi-dodaci

Odg: Plugovi-dodatci

e to i mene interesuje ali bi bilo dobro postaviti pitanje i u temi plug opsta tema
 
Odg: Plugovi-dodatci

@bob82 prodacu ti ja moj IMT 756 VK.
Uopste mi nije jasno kako vam gusi plug sa predpluznjacima?Ja nemam tih problema.Nepaljeno tulaiste zaorava samo zvoni.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Farmer Bob je napisao(la):
za @ Rale 83 - sad sam video slike onog tvog pluga,crvenog.Kako i od cega se prave ti nozevi na daskama umesto crtala?Samo se navari ili...... :ppozdrav:
To ti je Bobe nož brazde.Dobra stvar koja čuva dasku,ja sam to viđao na Overum plugovima i sada na ovome što je Rale slikao
 
Odg: Plugovi-dodatci

b_a_t_a
Nisam ni rekao da imam predpluznjake ali je niski klirens pa lose ide,gusi strasno, ali reci mi koliko trazis za tvoj plug koji kazes da imas?
 
Odg: Plugovi-dodatci

b_a_t_a je napisao(la):
@bob82 prodacu ti ja moj IMT 756 VK.
Uopste mi nije jasno kako vam gusi plug sa predpluznjacima?Ja nemam tih problema.Nepaljeno tulaiste zaorava samo zvoni.
756 zaorava kukuruziste pez problema , ja na 756 nemam pretpluznjake da bi komentarisao .
Jeili zaoravao nevrsenu uljanu repicu ili ne taripiranu slamu sa predpluznjacima
 
Odg: Plugovi-dodatci

Matić je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
za @ Rale 83 - sad sam video slike onog tvog pluga,crvenog.Kako i od cega se prave ti nozevi na daskama umesto crtala?Samo se navari ili...... :ppozdrav:
To ti je Bobe nož brazde.Dobra stvar koja čuva dasku,ja sam to viđao na Overum plugovima i sada na ovome što je Rale slikao
Dobro,ali opet niko ne govori kako to da ja namestim na IMT plug. :sta:
 
Odg: Plugovi-dodatci

Rale 83 je napisao(la):
756 zaorava kukuruziste pez problema , ja na 756 nemam pretpluznjake da bi komentarisao .
Jeili zaoravao nevrsenu uljanu repicu ili ne taripiranu slamu sa predpluznjacima

Ni ja nemam vecih problema sa zaoravanjem, ali sam mislio da ce manje da gusi sa predpluznjacima, jer bi oni gurali ostatke u brazdu pre nego sto naidje plug. Bar tako mislim, ne znam.
A za tarup mi ne pricaj, prosle godine kad smo tarupirali kod strica ovi stariji iz sela se cudili sta to radimo. :haha: :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1290731080[/time]
_________________________________________________
Farmer Bob je napisao(la):
Matić je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
za @ Rale 83 - sad sam video slike onog tvog pluga,crvenog.Kako i od cega se prave ti nozevi na daskama umesto crtala?Samo se navari ili...... :ppozdrav:
To ti je Bobe nož brazde.Dobra stvar koja čuva dasku,ja sam to viđao na Overum plugovima i sada na ovome što je Rale slikao
Dobro,ali opet niko ne govori kako to da ja namestim na IMT plug. :sta:

Uzmi ti lepo list gibnja, iseci, navari na celo daske, naostri i vozi misko. :ppozdrav:
 
Odg: Plugovi-dodatci

Gospodine Farmer Bob
Evo na koji način je to Kverneland rešio na svom plužnom telu.U obeleženom delu crteža su razni oblici "noževa" i način montiranja na njihove plužne daske, a Vi prlagodite za IMT
miyq14.jpg
:cao:
 
Odg: Plugovi-dodatci

Evo uspeo sam da uploadujem
2s0e9ed.jpg
, Pa nadovezi na Panonstibov crtez i naci ces neko resenje , Mozes na dasci navariti 2cm izbocinu umesto ovog pera ( da bi je zastitio ) ipak su crtala naj bolja
 
Odg: Plugovi-dodatci

Rale 83 je napisao(la):
b_a_t_a je napisao(la):
@bob82 prodacu ti ja moj IMT 756 VK.
Uopste mi nije jasno kako vam gusi plug sa predpluznjacima?Ja nemam tih problema.Nepaljeno tulaiste zaorava samo zvoni.
756 zaorava kukuruziste pez problema , ja na 756 nemam pretpluznjake da bi komentarisao .
Jeili zaoravao nevrsenu uljanu repicu ili ne taripiranu slamu sa predpluznjacima
Uljanu repicu nesejem,a za slamu prvo secka odradi posao pa tek onda plug.
Bilo je reci da u kukuruzistu gusi plug sa predpluznjacima pa sam zato reagovao.U temi ORANJE je cicimoric postavio snimak oranja nepaljenog tulaja,pa ko nije video neka pogleda.Plug radi bez greske. :ppozdrav:
 
Odg: Plugovi-dodatci

ivan610988 je napisao(la):
I ja imam 756VK. I mene interesuje sta je bolje, i po mogucstvu jeftinije.
na ovo pitanje sam odgovorio , mislim da na tako kratak plug i uzak 30cm (mislim da je to 12 coli)
Pretpluznici nemogu doci do izrazaja , vec ce doci do gusenja
Post je spojen: [time]1290788077[/time]
_________________________________________________
cicimoric je profesionalac i ore sa Keverlandom (najlosijim plugom) i zahvatom od 14 do 20 ili od 35 do 50 cm a i plug mu podugacak
 
Odg: Plugovi-dodatci

Danas sam na najlonu nasao deflektore za IMT 756 1000din po komadu,dobro izgledaju.
Da nije cale poorao kupio bih 2 komada bas da vidim razliku jer od kad je taj plug kod nas on nema deflektore.
 
Odg: Plugovi-dodatci

@ ivan610988

U pravu si! Prevideo sam da je kupa takođe pravljena za rastojanje glava od 30 cm i da se mora i napred kod nje ubaciti odstojnik. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh