Plug - osnovna tema

Ja imam OLT posavac 1.40
On uopste nije mali. Lakse vucem dvobrazni 2x30 nego njega. Fabrika kaze da je njegova radna dubina 36cm sto znaci da moze i dublje u praksi.
Sa kojim traktorom koliki je njegov zahvat

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока
 
A zašto 1 brazda?
Orao sam tešku zemlju za voćnjak, 40+cm dubine a još na ha rašireno 80t stajnjaka,
Njiva extra ugažena bio kukuruz, Brano po mokrom jednoredni berač, kupljena i balirana kukuruzovina, prevoz sve po mokrom+ stajnjak
nagovori me komšija da uzmem njegov jednobrazac IMT za 560 ja probao i nema šanse tolika je kosa vuča da NE MOŽE
Odem po mog REGENT 2x35 redukuje blokada lanci na gume i polako 2_3spora ali do grede jesam potrošio 55l nafte na hektar ali vrh uzorano!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Kako kosa vuca mislis ne valja imt 752

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока
 
Ma uzan zahvat za velik traktor, baca prednji kraj u oranje!
Uhvati 50_60cm odvaljiva strašno
Mnogo lakše mi je išlo sa regentom

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kupio bih jednobrazni plug za 558 pa ako moze neki savet koji da kupim.
Mozda ima oraca sa iskustvom na 558 kada je u pitanju jednobrazni plug. Razmišljao sam o 752 na osnovu onoga što sam ovde procitao
Hvala unapred

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока


Orao sam sa IMT-558 i IMT 1x16". Ide fino, samo treba dobro naštimat plug. Taj IMT plug je prodan i kupljen novi OLT Posavac 1x16" Y. Olt je jači, puno bolje zaorava masu, može dublje orat, al se malo teže vuče od IMT-a. IMT je malo ljepše mrvio brazdu.
 
Ne moze da nema kose vuce sa jednobraznim plugom. Ali dotegnes desni lanac/spaner, i onda bude to ok. Ne moze kao sa dvobraznim.
Ovim Posavcem sa izorao svasta i kao nov je. Samo moze traktor da stane, a da se on sam iskrivi, to je jako tesko. Kupio sam ga kod mene u selu. Covek kupio novog za fergusona, video da nema sanse da ga vuce i prodao ga meni. Dobar posao ima moj zetor 5711 sa njim.
 
Naorao sam se prilično sa IMT-533 i OLT Posavac 1x16" Y. Španer sam koristio samo ponekad kod izvlačenja razora (kad se plug nema na šta oslonit sa plazom). Kad se plug fino uštima nema potrebe za korištenjem španera.
 
Gledao sam kako 540 ore sa olt plugom ali je traktor bio skroz skupljen trag
Ide pesma, znaš kad sam stao da vidim


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Traktor maximalno sužen trag!
Ide ko pesma ( jako lepo)
Probao sam 539 da maximalno skupim mnogo lakše i lepše ore sa 2x30 fergusonovim plugom

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Koji je ovaj posavac I valja li sta
14b7e7c74c860e67eba33ebd58fdc4fd.jpg


Послато са G3121 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh