Plug - osnovna tema

U lakšoj zemlji je dobro zaoravao, u težoj baš i ne. Ako je bilo puno suhe mase, znao se i gušiti, iako je bio visok 80, a dug 102cm... Uglavnom, jako loš plug, jako težak za vući, slab materijal... Kupio sam ga na poznato, izorao je nekih 50ha lakše zemlje, za to vrijeme je puklo jedno pero na daski, i još dva su napukla, piramida za kačenje je počela pucati kod toplinka, i cilindar je dobio lufta, a vukli su ga traktori od 70 i 80ks. Bio sam sretan kad sam ga se riješio...
 
U lakšoj zemlji je dobro zaoravao, u težoj baš i ne. Ako je bilo puno suhe mase, znao se i gušiti, iako je bio visok 80, a dug 102cm... Uglavnom, jako loš plug, jako težak za vući, slab materijal... Kupio sam ga na poznato, izorao je nekih 50ha lakše zemlje, za to vrijeme je puklo jedno pero na daski, i još dva su napukla, piramida za kačenje je počela pucati kod toplinka, i cilindar je dobio lufta, a vukli su ga traktori od 70 i 80ks. Bio sam sretan kad sam ga se riješio...
Koji ti se najbolje pokazao od tih plugova?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Bečar- definitivno Kverneland, otkad sam kupio prvog, više ne gledam druge plugove... Samo treba gledati da su daske broj 9 ili 28, visina i dužina pluga, kao i oblik pretplužnjaka su manje bitni. I naravno, plug mora biti čim teži, nema vajde od lakih plugova, nisam vjerovao dok nisam probao.
 
Poslednja izmena:
Turski vario.
db0f1bc2a15280fc883ee83a66bd0a33.jpg
634cbb9a3349737376444f6adf0a62fc.jpg
b7eb5eca0bfc198dbd8c6f8bd9cb47bc.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Gogo 7441 koji kverneland si kupio nov, dvo ili trobrazni? Kako su se ponašali ovi kvernelandi dvobrazni? Koji smatras dobrom kombinacijom? Da li si imao iskustva sa kuhn obrtacom?
 
Evo mojih iskustava u ovih 6 dana oranja.Vogel l950 sa daskama UN400,predpluznjacima i deflektorima je ispao ne prikosnoven.Jedina mana je sto nije obrtac.Zadnja tri dana orano sa vogelom i daskama UN430 i predpluznjaci .Nemožete mu ni prici.Jedino što je obrtac pa nema razora.
Oba se lako vuku ali UN 400 bolje zaorava

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;t1q34EfXBIY]https://youtu.be/t1q34EfXBIY[/video]

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;2VcETFoXEUU]https://youtu.be/2VcETFoXEUU[/video]
 
Evo mojih iskustava u ovih 6 dana oranja.Vogel l950 sa daskama UN400,predpluznjacima i deflektorima je ispao ne prikosnoven.Jedina mana je sto nije obrtac.Zadnja tri dana orano sa vogelom i daskama UN430 i predpluznjaci .Nemožete mu ni prici.Jedino što je obrtac pa nema razora.
Oba se lako vuku ali UN 400 bolje zaorava

l950 jako los materijal , 30ks slabiji traktor i kuci ga vlasnik nosio u 2 komada , dosta poorali sa njima ali vareni non stop dok se nisu raspali.
 
Naravno da se sa 1221 lako vuku.Još bi lakše išli sa 160ks:osmeh:Trbaš zakačiti za 105 da bi video koji od 3 brazde ide lakše:ppozdrav:
 
Evo mojih iskustava u ovih 6 dana oranja.Vogel l950 sa daskama UN400,predpluznjacima i deflektorima je ispao ne prikosnoven.Jedina mana je sto nije obrtac.Zadnja tri dana orano sa vogelom i daskama UN430 i predpluznjaci .Nemožete mu ni prici.Jedino što je obrtac pa nema razora.
Oba se lako vuku ali UN 400 bolje zaorava

Mislim da su kod obrtača daske WY, a ne UN. Lakše se vuče nego UN, ali lošije "mrvi" zemlju.
 
Ako je malo vlažnija zemlja, WY samo prevrće i "kaiša" zemlju, dok kod UN ipak ima razbijanja zemlje, makar to bile i krupne grudve.
Opet, sve zavisi od tipa zemljišta...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.Dali mozda neko ima onu drljacu sa jednim redom klinova sto se sada prave za plugove i ako ima dali moze da postavi neku sliku.Pokusao sam da nadjem na forumu ali nisam uspeo
 
wy vogelova daska je moja tiha patnja. ja ne volim kad se oranje rasipa, imam samo probleme radi toga u proljeće. kad je oranje grubo, kod mene se to nekako bolje pokazalo. s wy i ne smiješ ići brzo, zna se za šta je taj tip daske namjenjen, nit je za preduboka oranja nit je za prebrza oranja nit je namjenjena tome da mrvi zemlju...
 
Za težu zemlju je bolja mnogo od UN,kad se lepo radi radi i ona rasipa a u slučajevima kada je dosta vlažno lepo ona naslaže brazde u proleće sve puca bolje nego da je zatvoreno oranje. Teže je sa njom pokriti žetvene ostatke nego sa UN ali daleko od toga da ne pokriva.Dobar efekat je imala u 2014 godini .
 
Nazad
Vrh