Plug - osnovna tema

Kakve glave i daske stavljate na te 2 brazne kockaste leoparde(velike) , jedan tu prodao za navodno 500kn takav plug.

Ja sam nekidan pregovarao za tri kompletne glave s vogela. Imao covjek tri lijeve i tri desne i dosao mu kupac da kupi svih 6 i tako mi utekne... Trazio mi 500€ za tri desne kompletne s deflektorima sto mi se nije cinilo puno. Glave su bile UN400. Ram na mom leopardu je po svim mjerama kao vogel 1020. prebacio bih te glave na njega i bio bih miran jednu dulje vrijeme.

Volio bih naci tri wy400 glave da nabacim na njega to bi bio pun pogodak.
 
Ja sam nekidan pregovarao za tri kompletne glave s vogela. Imao covjek tri lijeve i tri desne i dosao mu kupac da kupi svih 6 i tako mi utekne... Trazio mi 500€ za tri desne kompletne s deflektorima sto mi se nije cinilo puno. Glave su bile UN400. Ram na mom leopardu je po svim mjerama kao vogel 1020. prebacio bih te glave na njega i bio bih miran jednu dulje vrijeme.

Volio bih naci tri wy400 glave da nabacim na njega to bi bio pun pogodak.
http://www.mgmplamencompany.com/pro...vredne-masine/delovi-za-plug/plug-vogel-noot/

Ovi imaju daske.Uzimao sam raonike od njih i dobri su.
 
Da se razumijemo, ne samo daske... Dakle, KOMPLETNE glave skinute s pluga, covjek nabavio resetkaste da upari s drugim plugom. Dakle kozlac, daska, prsa ( i prsa u rezervi) plazovi dobri, deflektori dobri i novi raonici + 1 rezerve. 500€tri kompletne glave, samo trebalo pripasati na leoparda i gaaas.

Samo daska iz male privrede mi ne znaci nista. Pricao sam na novosadskom sajmu s nekim ing. iz Dubice, i pitao koliko bi kostalo da se na moj ram pripasu vogel wy tjela s deflektorima, rekao mi je oko 800-900€ za tri komada ako se sjecam dobro s time da idu i nove noge pluga u tu cjenu.

Meni se nikud na zuri, mozda i naleti kakav polomiti l850 plug koji su vecinom dolazili s wy tjelima... Kompletni l850 s tockom i crtalom u dobrom stanju su se prodavali oko 1000€ kod nas samo ih skoro i nema po oglasima.
 
Opet je to mala privreda s kojom imam lose iskustvo. sad su na leopardu daske iz male privrede koje su bile doslovce nove kad sam ga kupio prije 3 godine. Na ocigled nestaje materijal s njih i nije to TO.

Radije dam 500€ za polovno ali original nego za novo iz male privrede. Ko uspara na mostu, plati na cupriji.

Na malom plugu s vogel glavama se u 9 godina jedva pozna da je orao, raonici su jos prvi na njemu. Nema vise govora o maloj privredi.
 
Posto sam se rasekao na daske od mog leoparda reko doslo vreme za zamenu posle vise nego casno odsluzenih par decenija rada . Da uzimam od male privrede nisam bio za to al ajd kad nema drugo . U tom naletim kod brace na nove daske 3 kom koje su sa cela iste samo se rupe ne gadjaju ali su podosta duze i uvinutije i uzmem ih kao i nove JohnDere deflektore . Na kozlacu izbusim 2 rupe a na dasci jednu ( to je bilo problem al uspelo se ) .

U oranju su super lepo uvrcu a nize su sa preda pa deflektori rade punom parom sto rezultuje ravnijim i sitnijim oranjem . Posebno me odusevilo da su se usjajile posle 2 jutra oranja strnista a deflektori posle 5 a daske ne lepe u svezem oranju tako sveze uribane( komsija odorao naravno ). Sto se tice sile potrebne za vuci ne primecujem da se teze vuku nogo original no pokazace vreme posto ova godina nije bas merodavna .
 
Ne fali mu ništa.Samo sreda i krajevi.U mojoj zemlji da bi složio i uzorao kako treba mora na dubinu od dobrih 30 cm a ne nekim parcelama ne sme dublje od 24-5 cm jer izbacuje napolje žutu i belu zemlju pa nastaje problem.Ne prevrće lepo niti lomi brazdu a uz to se teško vuče.Dok nisam probao plug drugog proizvođača za mene je IMT bio zakon ali sam brzo promenuo mišljenje.Nisam išao 3-eg na vašar a trebao sam jer je bilo komplet glava za V.N plug bagatela od 50 do 100 eura.
 
Maticu i ja sam istog mišljenja. Imam 757.20 i isti problem. Stalno imam utisak da oranje nije izmrzlo. Oduševljen sam dimenzijama, nema gušenja kao sa 756, ali ipak ne slaže idealno. Više nasloni brazdu, negde lomi, a negde katastrofa. Na istoj njivi u istoj brazdi negde lepo, a negde jok( za moj pojam). Takođe mislim da bolje ore sa dubinom oko 30 cm, ali je to možda i džaba siljenje svega. Zbog toga sam poodavno u potrazi za obrtačem. Sa tim bi dobio i bolje oranje jer sigurno da bolje zavrće brazdu, a i oranje bez razora. Imam njivu širine oko 200 metara, sve u špic, ni jedna vrsta nije prava duž, teško za oranje, ali rodi dobro. Jedan forumaš kaže ojebina, ali rodi za medalju zlatnu. E zbog nje, i naravno zbog drugih njiva, želim da kupim obrtač.
 
Aca74, mislim da je više do zemlje ako imas utisak da oranje nije izmrzlo. Jer i kod mene se to dešava, i na takvoj zemlji u proleće laka drljača 4 krila uopšte ne ide u zemlju, a spremačem moram 3 puta da pređem da bih mogao da sejem. Nego i ja imam 757.2 i uvek po malo vire žetveni ostaci. Ne znam kako bi izgledalo oranje da namontiram predplužnjake. Ili možda nema smisla ulagati u njega, već ga šutnuti u oglase i tražiti obrtača.
 
Ne mora obrtač.Može i ravnjak zapadnjak. :osmeh: Kada bi našao Regenta kakvog imam za iste pare koje sam dao rešio bi problem.Ovi po oglasima su izdrndani a potrošni delovi u kvalitetu dosta koštaju pa cifre prelaze zdrav razum za plug ravnjak.
 
vuce se osjetno teze u jesenjem oranju gdje treba progurati kroz nisku dasku veliku kolicinu zemlje.Problem je duljina i zavrnutost daske u dubljem oranju. taj plug radi do ~20cm dubine lagano, sve dublje od toga se drasticno povecava otpor vuce i ako je traktor kadar desi se ko kod kolege iz susjednog sela, daske u djelovima idu kuci.

Svake godine mi komsija sa ovim plugom izore mali vocnjak koji imam. Pridje do samog stabla, i posle na prolece rucno isfreziram i sve bude super na oko kao za slikanje. Evo njegovih karakteristika.

Plug OLT PTO 2.25 -10 cola
Pogodan i za manje voćarske traktore zbog niskog klirensa. Osnovna karakteristika pluga OLT PTO-2.25 je njegov promenjiv ovjes što omogućava oranje uz samu među, ogradu ili drvored. Plug se odlikuje sjajnim spiralnim daskama koje savršeno premeću i mrve plasticu i kod relativno plitkog oranja. Idealan izbor za oranje pri gajenju povrtlarskih kultura.

Dimenzije okvira (mm) : 65*20
Broj plužnih tela : 2
Potrebna snaga traktora ( kW/KS) : 18-30 / 25 -40
Masa (kg) : 215
Klirens (cm) : 53
Razmak između plužnih tela (mm) : 675
Dimenzije gredelja (mm) : 65*30
Zahvat po plužnom telu (cm) : 25
Radna dubina (cm) : 26
 
Steva1984, malko je i do zemlje. Ljudi iz mog sela su kupili u Vilovu trobrazni obrtač. Tu je sa njim radio traktor od 90 ks. Te plugove su kupili za ruseve 1221.3 pa ti vidi kakva je zemlja kod nas. Ore on lepo u rastresitom, i u dubini. Kada je teška zemlja, i pliće oranje, nema valjanog slaganja. Postaviću slike. Nije problem i da nije obrtač, ali je mali izbor, pa bi baš obrtač da kupim. Na postojeći 757.2 ne želim da ubacujem i budžim, plug je skoro nov.
Sad vidim tvoj ima vogel daske. Ali, sve ostalo stoji.
 
Poslednja izmena:
Da li je ova original glava regent (lijeva?) , cijena je paprena.


http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/glava-pluga-regent-oglas-17211314


Onda je bolje odmah ovo , glava lemkena 200E sa porezom

http://www.psc-ferencak.hr/index.php?opt=shop&act=show&id=8671&lang=hr
http://www.psc-ferencak.hr/index.php?opt=shop&act=show&id=8672&lang=hr

Ili tko vise voli vogela na isto mu dodje 200E sa porezom
WY 400
http://www.psc-ferencak.hr/index.php?opt=shop&act=show&id=3508&lang=hr

Dok ova UL/ULST je skuplja
http://www.psc-ferencak.hr/index.php?opt=shop&act=show&id=3509&lang=hr

I jos frankove daske i raonike i vozi , nije jeftino moze odmah polovan plug:)
 
Poslednja izmena:
Grabik, radije nadjem za male pare kao sto sam i rekao l850. vecinom su nosili wy400 glave i ljudi ih sad prodaju jer su niski i tjesni.ram mi ne treba, bitne su mi samo glave. njih bih prebacio na leopardovu ramu i da vidis posla. Onaj ram je po mojim dosadasnjim iskustvima nepokidiv, pogotovo cime ga ja vucem i u kakvoj zemlji.

Vogel kao vogel, slab ram, izvareni ovo ono, ali mislim da glavama ne moze biti nista. Samo, treba sad neci povoljnog 850, sva mi se cini da nisam jedini dosao na ideju kupili povoljno slomljen plug samo radi djelova... Kaze mi kolega da je u vasem kraju nedavno otisao l850 bas s wy glavama za 1000€ navodno poorao samo 30 jutara od kako je kupljen... Ajde ga znaj...
 
Nazad
Vrh