Plug - osnovna tema

Puca piramida i hoce da se krivi na zadnjoj steznoj ploci,tanke noge ima.Lepo ore.
757 duplo jace uradjen.

Neka su tanke, bitan je kvalitet materijala. Ovdje nitko ne zeli djelove od OLT-a busiti a od IMT-a uzimaju. Npr od starih gredelja su pravili kuke za traktore i slicno. Ako je plave boje ni ne pokusavaju busiti, nesto je valjda prekaljen materijal. OLT je zilav i noge se ne motaju nego kad s nekim bjesnim traktorom zaglavis u panj noge pucaju kao staklene. Kod IMT-a se hoce smotati pa se ubaci u presu i vrati kako je bilo.Kod OLT-a tog nema.

Kolegin posavac 3x14" ore fantasticno, da mu 757.30 nije ravan po kvaliteti oranja ali sto OLT ne voli smrznutu zemlju i odoravati blizu sume gdje ima zila, to je cudo jedno. U biti OLT ne voli neurednog gazdu koji alavo radi pa se ide orati smrzla zutulja. Kolegin je na piramidi izvaren uzduz i poprijeko i trecu nogu svake godine bar dvaput otkine na nekakav panj prilikom odoravanja do sume.

Za dvobrazni nisam cuo da imaju nekih problema al trobrazni je dosta mekan na piramidi...
 
Neka su tanke, bitan je kvalitet materijala. Ovdje nitko ne zeli djelove od OLT-a busiti a od IMT-a uzimaju. Npr od starih gredelja su pravili kuke za traktore i slicno. Ako je plave boje ni ne pokusavaju busiti, nesto je valjda prekaljen materijal. OLT je zilav i noge se ne motaju nego kad s nekim bjesnim traktorom zaglavis u panj noge pucaju kao staklene. Kod IMT-a se hoce smotati pa se ubaci u presu i vrati kako je bilo.Kod OLT-a tog nema.

Kolegin posavac 3x14" ore fantasticno, da mu 757.30 nije ravan po kvaliteti oranja ali sto OLT ne voli smrznutu zemlju i odoravati blizu sume gdje ima zila, to je cudo jedno. U biti OLT ne voli neurednog gazdu koji alavo radi pa se ide orati smrzla zutulja. Kolegin je na piramidi izvaren uzduz i poprijeko i trecu nogu svake godine bar dvaput otkine na nekakav panj prilikom odoravanja do sume.

Za dvobrazni nisam cuo da imaju nekih problema al trobrazni je dosta mekan na piramidi...

Mog Posavca 2*14 sam prvo vuko sa Belarusom 820, pa onda sa Case-om malim i nije bilo nikavih problem, a ujak ima isto Posavca samo 3*12 i isto je varena pirada na sve strane i greda, i dva puta mu je u smrznutom pukla koljenasta osovina.
 
Jel ima netko iskustva sa Helti plugovima iz Mađarske? Neki dan sam išao uštimavat 4 brazde okretač i čini se dobar plug. Ne znam kako bi se vuko u teškoj zemlji (orali smo po mokrom srednje tešku zemlju)? Inače jako ljepo zaorava masu, a brazdu slaže vrlo dobro i isto tako dobro ju mrvi. Dno brazde (na 17") dosta široko tako da guma 650 mm vrlo malo gazi brazdu što se skoro ne primjeti. Sve informacije o plugu su dobro došle.
 
ventil2.jpg
Ljudi treba mi hitna pomoć!treba mi ovakav ventil u kompletu gde bi to mogao da nabavim,jedan deo tj šraf kojim se šteluje protok ulja je odpao u oranje zakačilo crevo hidraulike::jako_besan::
ventil_1.jpg
 
Nikakve veze apsolutno nema jer se "visak" vozi po vec pooranom zemljistu... Samo u prvom prolazu ce ti prednja brazda vaditi sire ali ne bi trebalo biti problema. Ako te bas zulja, mozes ga i skratiti...
 
Manjević , isti moj kverneland u šraf. Ovaj je varen na istom mjestu kao moj , na onom kraćem španeru za podešavanje zahvata . Tu treba ojačati . Ono što vidite da je kao vareno na gredi to je u stvari vjerovatno vareno ne zbog pucanja grede nego je neko pokušao varenjem fiksirati "zahvat" baš zbog toga što oće pucati na ručnim španerima za zahvat i to kolko sam ja primjetio kad se radi sa jačim traktorom kao ja 145 ks 3 brazde pa ga otvorim maks na 18ak cola izgleda da onda oće da pukne na tim španerima . Jedini nedostatak tog pluga je "piramida" koja je po nekim njihovim oznakama nešto kao standardna a ne ojačana , pa sa teškom zemljom i jačim traktorom može biti problema , ili je kod mene već vareno tu kod glavnog bolcna pa je zato napuklo par puta . Ja sam nabacio kad sam kupio nove Njemačke plazove , raonike i špiceve i neprimjećujem uopšte da se troše . Inače glave i njihovi nosači su savršeni i oranje je dobro . Imam zadnje gume 600 i kad je dubina oranja normalna i brzina ne poznaje se prva brazda.
 
Tu je fabrički stavljen ja sam ga izbacio samo sam ostavio ventil(slavinu)kupio sam novu i njom štelujem protok ulja,kad je skroz otvorim pri okretanju ima jako velik udar kad dolazu plug u radni polozaj.Iz tog razloga je taj ventil tu stelovanje brzine okretanja.
 
Nazad
Vrh