Plug - osnovna tema

Na plugu je sad točak za dubinu metalni koji je širok nekih 11 cm i dosta tone kad je mekana zemlja pa sam mislio da nabacim točak od auta jer imam jedan od lagune koji je možda za nekih 1-2 cm višlji od metalnog i dimenzie su 205/55/16 kako bi se ponašao plug sa tim točkom. I dali bi izdržao teret pluga jer na točkovima piše da je nosivost 600kg.
ja vec godinama koristim takav točak bez problema
 
Na plugu je sad točak za dubinu metalni koji je širok nekih 11 cm i dosta tone kad je mekana zemlja pa sam mislio da nabacim točak od auta jer imam jedan od lagune koji je možda za nekih 1-2 cm višlji od metalnog i dimenzie su 205/55/16 kako bi se ponašao plug sa tim točkom. I dali bi izdržao teret pluga jer na točkovima piše da je nosivost 600kg.

Ako ti plug tako pritiska tocak nesto nije dobro namjesteno, inace jako puno plugova polovnih iz njemacke dolazi sa gumenim tockovima i to vecinom jeftinija verzija od auta.

- - - - - - - - - -

Ovih dana kupio polovni iz uvoza opal 110, isto gumeni tocak sa auta montirana felga i guma, nisam jos probao. Skidao plazeve , potroseni, ima jedan original Lemken a ostali Granit, pretpostavljam da su montorani svi u isto vrijeme , lemken plaz potrosen 20% a granit 70%, neko je ovdje tvrdio da je to isto samo su lemken djelovi skuplji.
 
Ako ti plug tako pritiska tocak nesto nije dobro namjesteno, inace jako puno plugova polovnih iz njemacke dolazi sa gumenim tockovima i to vecinom jeftinija verzija od auta.

- - - - - - - - - -

Ovih dana kupio polovni iz uvoza opal 110, isto gumeni tocak sa auta montirana felga i guma, nisam jos probao. Skidao plazeve , potroseni, ima jedan original Lemken a ostali Granit, pretpostavljam da su montorani svi u isto vrijeme , lemken plaz potrosen 20% a granit 70%, neko je ovdje tvrdio da je to isto samo su lemken djelovi skuplji.

Sad dal je u redu ili ne to ne znam, lepo ore lepo slaže brazde i na jednu i na drugu stranu tako da ne verujem da je do pluga ipak je to dosta težak plug treba to i držati a točak mu je celim 10cm širina a na ostalim takvim plugovima je bar 20cm, tone siguno jedno 5cm ako ne i više.
 


Grunt, na 2. slici se vidi ta kajla sa kojom se podešava širina brazde. Gledano od pozadi u ovakvoj poziciji kajle zahvat brazde je ~35cm.

Ako se kajla izvadi zahvat se širi na ~40cm

Ako se kajla postavi suprotno od položaja kao na slici (tanji deo kajle pozadi) zahvat se još proširuje na ~45cm
Na prvoj slici je nosač točka, i njemu se menja ugao sa kajlom ako se menja zahvat pluga. Doduše sada je to zastareo sistem u odnosu na vario sistem podešavanja iz kabine.....ali nije sada reč o tome.....
Ako misliš to da radiš kao što si naveo da od pločevine sa 5mm skineš konus na "nulu", mislim da će ti biti veliki ugao pa ćeš smanjiti širinu brazde za više nego što misliš......

Kontaktiraj člana gabricn pa nek ti kaže tačne mere kajli koje je on slikao i okačio u ovoj temi pa ćeš biti bliži rešenju tvojih želji i nadanja.....:ppozdrav:
Kolega molim te dali su ovo distanci svi isti bez obzira dali idu na levu ili desnu stranu pluga?5mm kad ubacim dobijam zahvat 27 a sada je 33 to mi treba.
 
Zna li neko o kojem plugu se ovde radi ,podseća me na Lemind leskovac ali nema piramidu ovakvu :sta:


15nm35y.jpg
 
Na plugu je sad točak za dubinu metalni koji je širok nekih 11 cm i dosta tone kad je mekana zemlja pa sam mislio da nabacim točak od auta jer imam jedan od lagune koji je možda za nekih 1-2 cm višlji od metalnog i dimenzie su 205/55/16 kako bi se ponašao plug sa tim točkom. I dali bi izdržao teret pluga jer na točkovima piše da je nosivost 600kg.
Kolega jel si uradio nesto sa tockom?
 
Jesam namestio sam drugi točak od auta samo nisam slikao ispao kao fabrički a 2x širi od metalnog (fabričkog) slikaću sutra i postaviti sliku. Felnu sam uzeo od reno lagune paše rupa na rupu jedino središnju sam proširio za 2mm da bi skroz lego na mesto. Pa posle kad sam sve sastavio vidim da nije sve tako lepo jer guma udara u nosač. Pa je majstor isvadio srce felne i okrenuo naopako i sad paše. I držač čistača točka sam trebao da produžim jer je točak veći za 25mm. Sutra slikam i postaviću slike.

Dimenzia gume je 195 65 15 a težina koju trpi je 98 samo ne znam kolko je to u kg.
 
Da istu takvu gumu imam i ja kao i felnu danas sam je doneo od vulkanizera ali imam problem na tocku ima tri brezona a felna 5 rupa dali da busim felnu na meru rupa na glavcini ili da pravim neku medju plocu sta mislite?
 
Neznam na koji cete to plug kaciti ali ako je trobrazni dzaba se mucite ima da se buse gume ko lude ja sam bio stavio na imt 757-30 i malo malo se guma busila onda sam stavio metalni.Inace guma je bila od nekog fiata 14" njih sam bio dobio,a nisam imao na sta da ih stavim inace gume bile odlicne skoro pa nove.
 
Ima i toga moj limeni je truo pa sam ga krpio dosta puta napuni se zemljom i bude tezak ko olovo,jednu rezervnu unutrasnju i menjas na licu mesta...Kakva su iskustva drugis kolega sa ovakvim tockovima na plugu?
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka,tu glavcinu i felnu koju bi stavio na nju,samo felnu po sredini oblozi limom 3-5 mm i miran si ko zna do kada... Znaci lim sirine koliko je i felna siroka,i savijas u krug i varis...
 
Nazad
Vrh