Plasman mlade jagnjadi i svih ostalih kategorija (siljezad,ovce,ovnovi)..

Ja koliko sam uspeo nesto da procesljam nasao sam nesto o klanicama Divci i Nedeljkovic, koliko sam skapirao tu imaju neke dozvole.. A moze se i nazvati B92 i traziti tamo informacije o toj klanici ako je stvarno bio prilog o tome.

---------- Poruka napisana u 22:06 ---------- Prethodna poruka je at 21:55 ----------

http://www.lutra-group.com/claniceKlanica.html evo ovde pise da klanica divci ima dozvolu za izvoz u eu i da ima i halal sertifikat od 2008 god.. samo jos proveriti
 
Ne vidim da se bave preradom ovčijeg mesa,ali trebalo bi proveriti.Kada bi imali tako sigurnog kupca,značajno bi se povećao broj stada.
 
pa recimo Bikara je na dobrom putu imalu su ponude za otkup
sad da se neki pametan i sposoban covjek nadje da okupi sve odgajivace napravi plan da se ovnovi u isto vrijeme puste u ovce da bi jagnjad u isto vrijeme dosla radi veceg broja angazuje se jedna ili vise klanica potpise visegodisnji ugovovr sa otkupljivacom i da se ozbiljno bavi
 
U sustini ne pise da se bave konkretno ovcijim mesom al imaju dozvolu za izvoz u eu, i imaju halal sertifikat(halal klanje se primenjuje kod goveda i ovaca ) i dozvolu izvoza za islamske zemlje.. To je za kolegu majilovca najvaznije jel koliko sam ja njega razumeo to mu je bio problem jel nije nasao klanicu sa ovim dozvolama..
 
Dozvola za izvoz a i halal se dobija za tačno određen proizvod ili grupu proizvoda što se i taksativno navodi na dozvoli/sertifikatu, tako da to treba proveriti.
 
dozvola za liniju klanja ovca ili jagnjadi se treba imati,govorim o eu,moraju se ispunjavati eu standardi klanice,pricam o klanici,ako se imaju ti stadardi i potvrda priznanja onda se trazi samo sertifikat za kolicinu mesa koja se isporucuje(hladnjaca naprimer)tako da svaki kamion mora imati novi sertifikat,zasto sam se u putio o ovom jer sam svojom voljom pokusao i dalje cu pokusavati da se jagnjece meso izveze,nazalost za sezonu 2012 nisam uspeo nista jer mi je problem klanica sa dozvolom,za halal neznam sta i kako,

---------- Poruka napisana u 10:27 ---------- Prethodna poruka je at 10:18 ----------

kolega minutauro ocisti postu u pp,
 
Ma nije ni to toliko jednostavno,i kad bi se sve regulative ispratile,opet treba naci musteriju koja bi uvezla tu robu.. Msm neznam stvarno sta i kako,ali u sustini,kada bi se taj problem resio,znam da bi sigurno mnogo hobista preslo iz tog istog hobija u neku ozbiljniju pricu,polazim prvo od sebe.. Ociscena posta :ppozdrav:

---------- Poruka napisana 07-01-12 u 20:45 ---------- Prethodna poruka je 05-01-12 at 21:37 ----------

Pricao sam danas sa jednim covekom sto drzi jednu od jacih kafana u zemunu u vezi tog pecenja i tako toga.. On licno nema pecenje ali planira da u skorije vreme ubaci jagnjetinu pod sacem, rekao mi je da ima prostora za plasman po kafanama i pecenjarama ovde kod nas (sto je i normalno ) ali kad se udje u tu pricu onda ti kao prozivodjas moras imati konstantno robe, znaci bukvalno svaki dan da imas neko jagnje od 40ak kg kad te kupac pozove da ga samo zakoljes i odneses.. A posto ovde kod nas nema mnogo profesionalaca ti kupci onda idu lepo u mesare ili privatne klanice i uzimaju robu po porudzbini i to je to..
 
U našem kraju jagnjetina ide solidno, to mogu da potvrdim, samo jedna pečenjara-kafana na autoputu kod Batajničke petlje dnevno proda preko 10 jagnjadi u pečenju. Cena 1350din. za kg. Drugi su još i skuplji, potražnje ima. ::novac::
 
To je ovaj Savic ja mislim,u sustini mozete da zamislite kako on radi kad proda 10 jagnjadi, a gde je prasetina?? on stvarno ubija... ima i ova na novosadskom NK pecenjara i oni isto rade ko ludi...
 
Kod Savića nisam bio dugo, ne drži me za reč ali kod njega je jagnjetina bar 1500 ako ne i 1800. Samo na tom potezu imaš nekoliko mesta sa dobrom klopom i svi rade da samo puca, ako pomnožiš sa brojem dana u godini ispada da jedna pečenjara/restoran proda i 4000 jagnjadi godišnje!
 
Neznam onda na koju si ti konkretno mislio , al to za savica stoji taj rstoran radi neverovatno, tako da me nebi cudilo i da proda dnevno preko 10 komada..
 
Idu kamionima pijacnim danima po sumadiji najvise kupuju uzimaju koliko nadju 20,30, 50 i tako pune kapacitete. Kod mene dolaze za jednog pecenjara iz Smedereva ali samo od proleca do septembra kad je veca ponuda ostali deo godine ih nema jer nema jagnjadi za pun kamioncic pa nemaju racun da dodju. Kad bi se nekako grupisali i vezali ugovore sa pecenjarima nebi mogli samo BG da podmirimo samo kad bi imali kontinuitet i njima bi tad bilo lakse jer ima perioda kad i oni muku muce jer nema robe.
 
To je pravo pitanje, kriza, nemaština, nema jagnjadi i klopa se na sve strane, pa ko je tu lud? Kafedžije robu uzimaju od posrednika-nakupaca po ko zna kojoj ceni. Pretvarati travu u pečenje, tu je keš.
 
Nazad
Vrh