Plasman Jabuke

Počeo da stize ajdared iz Makedonije,prva klasa košta ovde 35 dinara
 
Mi juce izbacili zadnje jabuke iz hladnjace/kontejnera. To je to za proslu godinu! :) Doduse ove zadnje sam koristio samo za cijedjenje.
 
Ovde kod nas je bilo nešto jabuka za pečenje rakije po ceni od 10 dinara, to je ono što ne prolazi kao redovna roba.
 
Hoce li neko realno progovoriti sta se vec sada desava sa ovogodisnjim otkupom za strano tj. Rusko trziste ?
Kod nas u Juznom Banatu oko 40% vocaka nije potuceno gradom a niko ni da pita za rane sorte Mucu i Jonagold na zeleno branje.
Zadnjih bar 4-5 godina uvek se to lako prodavalo kao i sledece sorte Delises Rainders, Gala u kalibarazi 7+ itd...
 
Pa pravo je cudo kako su se Mucu i Jonagold i do sada prodavale na zeleno. To je bilo uz veliku dozu prevare.

I u nasem kraju to ove godine niko ne kupuje jos uvek a prosle godine je toga bilo vrlo malo.

Verovatno su Rusi razumeli da Greni ipak ne sazreva u avgustu.
 
Evo mesec dana proslo, o berbi i trzistu jabuka svi ovde cute kao zaliveni...
Kod nas uveliko Zlatni delises je treba da je pri kraju berbe , medjutim on jedva da je i
poceo zbog totalnog nezainteresovanja izvoznika i ostalih raznih pilicara nakupaca za otkup.
Rane sorte kao Gala i Rainders Delises su propale skroz jer ovde u Beloj Crkvi nema hladnjace koja
bi primila i ovako malo roda koje nije stradalo od grada. Jonagold od krupnoce pada dole...
Zlatni delises totalno losa potraznja a GreenSmith klon Celendzer nikakvu potraznju nema i stoji na drvetu.
Red Chief takodje nigde interesovanja ... Proizvodjaci oni koji nemaju stete i sa protivgradnom mrezom su osudjeni
da beru i sklanjaju u dvorista kuce i poneku manju hladnjacu na lager.
Strasno nam se sprema a svi cute. Cena za ono malo sto ide je mizerija da je podsmevanje i pomenuti.
Gala 25 din, Delises 30,
Ne znam kako je u drugim lokalitetima. Tesko da svi imaju svoje mini hladnjace i ne mare za ove pocetne jako niske cene u berbi.
Industrijska jabuka zato ide punom parom... 5 dinara / kg. Jad i bedak.
 
Danas oterao 2,5 tone zlatnog i jonagolda lokalnoj veleprodaji kojoj dajem i ostalo voće cena 40 din roba je odlična
 
Svaka cast. Da neko prodaje i neko otkupljuje.
Ovde kod se ne pojavljuju izvoznici, ogromne su kolicine u nasoj opstini.
Cujem i da je u severnoj Vojvodini slicna otkupna cena 40 za Delises.
Nego ovde nas ucenjuju i ne dolaskom spustaju cenu.
Agromarket ovde, takodje samo puni svoju hladnjacu, tesko da sada roba ide Ruskim sleperima...
Evo uvece nacuo da je ajdared 50 % obojenosti cist ko suza oko 27 dinara. Sto ce u oktobru garant oboriti na 20 din/kg
Nikada ovako nije bilo.
 
zlatni je danas brat , ajdared ce sledeće sedmice
MIrYKUz.jpg
SAOA7aL.jpg
djkKR7r.jpg
d6kD76P.jpg
 
Nisam pogrešio temu,namerno sam okačio slike ovde jer mislim da kada je roba dobra nema problema ni sa prodajom ni cenom
 
Naravno , a kod nas ima robe jako mnogo dobre, i svakome zelim da sto bolje proda svoj trud...
Mislis li da su proizvodjaci krivi za to sto nemaju sada izbora,
jer moraju da skidaju delises da ne pozuti od stojanja na drvetu.
Ovde na forumu kao da je neka tajna, otkupna cena ?
A objavljeno je da imamo preko 600 registrovanih izvoznika voca za Rusiju.
Ako su to sve prevaranti i neozboljni nakupci i nema ih, gde su onda ovi glavni izvoznici ?
Verovatno opet se spremaju za prepakivanje Poljske jabuke.
 
Problemi sa plasmanom ove godine izuzetni. Prevaranata sam imao 20 koji samo obecavaju a ni ne dodju da vide robu, kada kazem da je uslov kesh na blatobranu ili menica. Subotica ima tri hladnjace sa kojima radim AgroProm, Vocko i Global. Svi krijete kupce i cene, a ne shvatate koliko smo mi mali za svetsku proizvodnju. Nasiroko zaobici Gomeks, koji mi je prosle godine oglagao utovar 3x misleci da cu doci u poziciju da ih molim da uzmu i da mi skinu cenu. Nek se jebu svi ucenjivaci i mesetari. Pre cu je izgaziti traktorom nego je dati po 4din za industriju ili 1 klasu ajdareda za 20din prevarantima.
 
Ima toga gde god zelis ! Samo pravi covek koji hoce da ti prodao, i ovako 70% Srbije ima gradobitno voce.
Muku ce svi da imaju da isplate dugove kroz 5-6 dinara cenu industrije.

Nego ovde se radi o ceni robe i otkupnom trzistu. Roba za izvoz cista 1.Klasa mozda malo za domace trziste.
Pricam sada iskljucivo o Ajdaredu cena iz njive sa amplazom od kupca.
2010, od 35-40 din.
2011, oko 28 din,
2013, 22, dinara
2014, 18-20dinara
2015, 22-25 dinara, Sve kalibraza 7+ prosle godine kalibraza 6.5 + do 7 je bila 20 dinara.
2016 ??? Nikada manje kupaca, ponuda na 6.5 + je 25 dinara takodje sa kupcevom ambalazom.

Verovatno je i u svim drugim lokalitetima slicno kao Subotica i Cacak i Arilje, osim Smedereva gde je sigurno bolja cena.
 
Poslednja izmena:
Jabuka Budimka ili Djula kako je kod nas zovu, u rinfuzu 10 dinara pocetna cena.
To je kako neki kazu,cista organika:osmeh:
 
Industrija 7din lele lele lele... Jos zahtevaju pun sleper na jednom mestu i utovar da ne traje duze od 2 sata. Prekupac koji radi za Rauch.

Lose cene, a ulaganja sve veca.
 
Nazad
Vrh