Plasman i cena maline u 2020 godini

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.367
Lokacija
Apatin
Tema posvećena cenama za maline, onako sa terena i iz prakse, za analize, teoriju i slično ću otvoriti novu temu.

Tema je cana maline u 2020 godini, pa ne treba pisati kako je bilo 2019 godine.
 
Pa sad, da li je trka ili trka s preprekama a cilj se nezna pitanje je. Cuj cega su se setili, bice najveca cena koja bude. A moze da bude i od 100 do 120 din prevedeno u KM pa ta najveca bude 120 din a zovu na potpisivanje opet BLANKO ugovora.
Da su rekli bice, kao sto neko na njihovim komentarima rece 3 KM=1,5e=175,00 din ili vise pa ajde ali ovako se opet nista ne zna do berbe. A ti ulazi radi i na kraju sta?
Prvo DEFINISITE cenu pa da se trkamo...
 
1.22x117.5=143.35 bas hoce da je zatru............ Bitno je da je cena otisla 30% gore i da je nema. A u Cileu 2.2$ proizvodjacu...
Pa nista, krompir predvidjaju od 47.00 da 52.00 din, Eto resenja a i hladnjacari jadni nek malo odmore od gubitaka:spavam:
I otkud ovi izbori nisu na jesen u PM nego sad...
 
Poslednja izmena:
O kakvoj ceni maline ovi pederi trtljaju,kad se za istu po njihovim sopstvenim recima ne pitaju,ne odlucuju i ne uticu
Oni se jave samo kad ne treba da se jave. Kad je cena bila sto dinara tad je tržište odeđivalo cenu a sad kad bi cena trebala da ide naviše oni ničim izazvani izađu sa nerealno cenom a Ljubojević jedva dočekao i kaže da je to realnost.
 
nema vajda od cene dok se ugrade svi seljaku ostane sipak,samo znam da se u mom kraju povrsine smanjene za pedeset posto sa trendom pada,bolje dzaba lezat nego dzaba radit ,za neku godinu pakovace drava u hladnjace
 
zadnjr 4 godine k.... smo zaradili a hladnjacari neznaju gde ce od para,kako sam cuo da pricaju dva hladnjacara kaze sada treba j.... srpskog seljaka ,more budak i vadi neme vise ovde hleba
 
Cena proslogodisnje zamrznute maline, neprebrane, je od 210 din pa navise. Po toliko prodaju male hladnjace izvoznicima. Malina je izvezena sva. Po proceni mog izvora ispod 180 nece biti. Po mojoj proceni ce biti 200 pa navise. Samo voditi racuna da se odma naplati po predaji, mislim da ce likvidnost biti problem mnogih, a resavace je preko nase grbace.
 
Pozdrav svim clanovima, zamolio bih zainteresovane malinare i kupinare iz krajeva na slici da mi se jave privatnom porukom ako su zainteresovani za saradnju, u pitanju je zemljoradnicka zadruga koja nudi jednu novu i zdravu pricu oko otkupa, kooperacije, plasmana naseg voca.

Srdacan pozdrav za sve proizvodjace
 
4. Које су цене смрзнутих бобица?
Цене смрзнутих бобица варирају од врсте бобица. Дивље убране бобице (попут боровница или малих дивљих јагода) најскупље су од свих смрзнутих бобица. Смрзнута малина обично је скупља од смрзнутих купина, док су смрзнуте јагоде најјефтиније. Други фактор који утиче на цене је облик у којем се извозе. Јагоде које се продају у блоковима су најјефтиније, док су ИКФ бобице најскупље.
Осим тога, извозне цијене овисе о сорти. На пример, српске смрзнуте малине Вилламетте и Меекер су обично скупље од пољских смрзнутих малина Полка и Полана. Штавише, пољска смрзнута јагода Сенга Сенгана скупља је од култивара из Марока и Египта. Извозне цене смрзнутих бобица такође зависе од сезоне. У сезонама са ниским уродом цене се често повећавају и обрнуто. Недавна кретања извозних цена су следећа:
  • У 2019. години, пољски ЕКСВ цене замрзнутих јагода Сенга Сенгана кретале су се у распону од 1,60 € / кг до 1,70 € / кг, зависно од величине и класе. Ово представља смањење у односу на 2017. годину када су цене биле изнад 2 € / кг и 2018. када су цене биле између 1,60 € / кг и 2 € / кг. У 2019. години цене египатских и мароканских производа биле су ниже и кретале су се око нивоа ФОБ од 1 € / кг до 1,20 / кг.
  • Српска смрзнута купина извезена је у цени од 1 до 1,20 ЕУР / кг ЕКСВ.
  • Извозне цене смрзнуте ИКФ малине крећу се од 2,50 € до 3 € / кг ЕКСВ, док се мрвица од малине продавала око половине цене ИКФ бобица.
  • Цијене смрзнуте црне рибизле у 2019. години су се кретале око 0,65 € 0,70 € / кг ЕКСВ.
Будући да се већина смрзнутих бобица продаје индустријским корисницима у Европи и много мањи проценат у сегменту малопродаје, следеће рашчлањивање цена је врло грубо и добављачи земаља у развоју могу га користити само да добију генералну представу о тржишту ИКФ бобица. На пример, цене мало пакованих смрзнутих јагода обично варирају између 4 и 6 €, зависно од паковања, а малопродајна цена смрзнуте малине обично је између 6 € / кг и 8 € / кг (са ценама органске малине изнад € 10 кг / кг). Малопродајна цена мешовитих смрзнутих бобица је негде између цена јагода и малина.





 
Poslednja izmena:
I kako se zavrsi kolege, mislim kojom krajnjom cenom. Kod mene 215.00 ako kojim slucajem ne bude nekakve doplate.
 
Nazad
Vrh