Pioneer hibridi

Koji kukuruz mi preporucujete za silazu? Sta kazete za PR34N43?
 
Ko radi u zrnu i gleda vlagu nema sta da trazi preko fao 499:osmeh:

Kad tako mudro zboris reci mi molim te kako je prosla godina opravdala tvoje tvrdnje ?
Evo ja cu ti reci.
Soja se rastegla I odmah nakon skidanja soje smo poceli kukuruze 6.10. Medjutim niko nije poceo sa prijemom jer soja jos nije bila gotova. Taj prvi koji smo uradili 6.10 je imao 15% vlage. Posle toga je pala jedna kisa, pa druga I onda je vlaga kukuruze bez obzira na fao otisla na 17 I vise. Posle je padala, ali nikad vise nije dosla na 15%. Na kraju se ispostavilo da su hibridi vecih fao grupa doneli I veci rod jer se razlika u vlagi istopila, a prinos je na strani vecih fao.
Tako da kad bi to sve bilo tako jednostavniji I prosto da samo posejes I uzmes lovu onda bi mi bili milioneri. U poljoprivredi nikad 1 I 1 nisu 2.
 
Smajli na kraju simoblizuje da se malo salim, malo mislim ozbiljno.
Mogao se skinuti pre kise fao 300-400 sa 13.5-14.5 (tolerisali su do 15 u tom prvom naletu) DKC i Pio. Ostatak tvog posta je sticaj okolnosti lane.:cao:
 
Danas kada postajem pionir,dajem časnu pionirsku.... stigli danas pioniri....

IMG_20160304_112809%201.jpg
 
Koja su vam iskustva sa po704,nikada do sada ga nismo sejali,pa me interesuje ako neko moze da napise iz svog primera,deluje mi kao zanimljiv?
 
Poslednja izmena:
Meni treba da stigne 10 vreca A79,ostalo mi od prosle godine 4 i to je to za ovu godinu,cisto da imam za svinje.
 
Danas zavrseno sa semenom kukuruza P0023 uzet cekao 9911 ali mrka kapa kazu da ga je jako tesko nabaviti pa nisam hteo da reskiram da ostanem i bez ovoga!
 
Ali je i cena bila sa sonidom:osmeh: ispao mi je telefon kad mi je rekao cenu i momentalno sam poceo da krcim ko kada je veza losa:osmeh:
 
Nazad
Vrh