Pioneer hibridi

No1 je standardni hibrid kod mene. Nikada nece biti najbolji ali ce uvek biti u vrhu. Uvek mi je rodio zadovoljavajuce. 9911 je u toj fao grupi a mislim da je prinosniji. Kako ce biti u ekstremnim godinama ne znam. Poredjenja radi 2012 sa No1 sam imao i 4.5t/kj zrna sto je za tu godinu ekstra. Pritom nismo dobili 100l kise kao Juzni Banat te godine.
 
Sta se stalno palite na tu JuznoBanatsku kisu ko mala deca. Pa ta kisa 27 Jula za one koje su sejali pocetkom Aprila mogla je uopste i da ne dolazi. Kukuruz je odsvirao svoje pocetkom Jula!!!
Te godine od 500 kg/kj do 4500 kg/kj imao sam prinosa. Najbolji hibrid DKC 5783 a najgori AS72.
 
Sta se stalno palite na tu JuznoBanatsku kisu ko mala deca. Pa ta kisa 27 Jula za one koje su sejali pocetkom Aprila mogla je uopste i da ne dolazi. Kukuruz je odsvirao svoje pocetkom Jula!!!
Te godine od 500 kg/kj do 4500 kg/kj imao sam prinosa. Najbolji hibrid DKC 5783 a najgori AS72.

Verovatno sto se i ti palis da ste imali susu a kazes da si imao prinosa i do 4500 kg/kj.
Vidi ja sam te godine imao 7 hibrida od DKC i Pioneer-a i prosecan prinos od 700kg/kj sa full agrotehnikom.

Takodje sam bio prisutan dok je jedna ozbiljna firma tarupirala 700ha kukuruza, te mi je malo muka da citam kako su neki imali i u "susi" odlican rod! Imali ste losiju godinu i to je to, susa je bila rezervisana za neke druge!
 
A teko kod mene , sastavile se 2 sušne godine zaredom , naime 2011 mi je bila ako ne i gora od 2012. Evo jedan snimak kombajniranja kukuruza 2011 , koji sam tad postavljao na forum , e to je suša.

[video]https://youtu.be/GZpwx0xybZM[/video]
 
Tako je kova77, to je kod mene dve godine bilo najznačajnije. Kukuruz kao gora, modar, veliki, ali u oplodnji bilo bas 40+ i klipova veliko ništa. Oni koji nisu posejali na vreme, nego kasnije, imali kukuruza kao blata. Više sreće sledeće godine.
 
Pa ali i tu je fora, gde se zuri sa sejanjem? Ja sam prosle godine sejao od 10. aprila do 30., namerno. I evo druga ili dltreca godina zaredom, najbolji prinos mi je bio na tim najkasnije sejanim parcelama. Ove godine planiram posle Uskrsa da krenem u setvu, jedino suncokret ide pre. Naravno, najvise zavisi hoce li kisa i kad, ali tako odprilike taktiziram...
 
Posle boja svi su generali. Nikad se tacno ne zna taj vrući talas. Kad on naidje onda nije bitan ni razmak ni hibrid. Mada najpre naj.....emo mi na težim i ljućim zemljištima.
 
Da li se neko susretao sa hibridom PR38N86.
Kod nas ga nema u prodaji.Nasao na hrvatskom sajtu Pionira da je fao 290.
Seme je pakovano u Austriji
 
Nazad
Vrh