Persun i sargarepa

Begečani kupaju mrkvu u Dunavu

chrpi.jpg


- - - - - - - - - -

A sprava izgleda ovako

2ljmczp.jpg
 
Jesenji peršun je do sad u dobroj kondiciji ali se pojavilo dosta prezimljujućeg korova.Da li neko zna koji se herbicid smije koristiti u proljeće ako je peršun u fazi četri lista.Može i na PP.:osmeh:
 
Нешто нам је јело шаргарепу у земљи. Претпостављам црви. Чиме да прскам? Ево слике како то изгледа.


125gvih.jpg

2qbdjig.jpg
 
pa neznam kako ce ti pomoci prskanje sada,jer se oni nalaze u zemlji,ispod povrsine,naj efikasnija borba protiv zicara crva mrava, je insekticid.i treba da se unosi u zemljiste sa setvom...
 
pa neznam kako ce ti pomoci prskanje sada,jer se oni nalaze u zemlji,ispod povrsine,naj efikasnija borba protiv zicara crva mrava, je insekticid.i treba da se unosi u zemljiste sa setvom...


Да ли би помогло да унесем Галатион поред самог реда, па да га загрнем мотиком?
 
Prošle godine sam ja imao sličan problem posle neke obilne kiše. Bacio sam Galition, dobro zalio i žičari pobegoše :)ali je dosta šargarepe propalo, pošto sam kasno primetio
 
Да ли би помогло да унесем Галатион поред самог реда, па да га загрнем мотиком?
Ako imas galation.onda bolje je unesi sa sejalicom (neznam koja ti je povrsina) pored reda,i netreba da zagrces ja sam tako radio...
 
Par godina unazad gajim sargarepu za svoje potrebe na jednoj parceli i potpuno sam razocaran njenim kvalitetom. Sargarepa ima tvrdo srce, a omotac puca i u celini ima losiji ukus i jedrinu i slabije je obojena od recimo one iz maxija (koja kao da uopste i nema taj centralni deo nego je sva homogena). Prvo sam mislio da je problem zbog suse, ali ove godine posle svih ovih kisa cini mi se da je situacija jos gora. Da li ja to predjubrim nekim od elemenata, ili ne nadjubrim dovoljno, ili ne valja pH, ili fali neki mikroelement ili sargarepa trazi neku specijalnu molitvu ne znam, ali cu definitivno odneti zemlju na analizu...
 
Ja bi ti reko da je najpre do sorte... a omotac puca zbog previse vlage,pogotovo kada je dugo u suvom pati za vodom pa onda dodje do obilnih padavina ili preteras sa zalivanjem e onda pucaju !ali pravu boju dobija pred kraj vegetacije...
 
Vrlo moguce da je bas to bilo - prevlazeno posle suvog perioda. A koje bi sorte preporucio kao kvalitetnije?
 
Pa od jeftiniji al dobrih imas DP 44, NANTES,tito,forto,ako mozes da ih nadjes starije su sorte, imas skuplju varijantu:bolero f1 hibrid,ili neki slican ima i drugih dobrih hibrida .....sada nemogu da se setim ja sam prosle god. imao neki francuski hibrid extra je bilo.hibridi (f1) su bolji,ali i skuplji...
 
pa ovo ti je pastrnak,ali taj sa leve strane mi je nekako ''bolestan'' jel za domacu potrosnju ili proizvodis i za prodaju...
 
Nazad
Vrh