Perko - stočni kelj

Da li je kasno sejati perka za seme. Koji je optimalan rok setve ? Nesto bih radio. a ni sam nemam pojma sta se isplati. Gde prodajete seme ,ima li kupaca
 
Da li je kasno sejati perka za seme. Koji je optimalan rok setve ? Nesto bih radio. a ni sam nemam pojma sta se isplati. Gde prodajete seme ,ima li kupaca
Malo kasnim sa odgovorom kao sto bi i ti zakasnio sa sejanjem. Optimalni rok sejanja je od polovine septembra do kraja istog meseca... Ja svo seme prodajem po poljo apotekama imao sam kupaca za bar jos toliku kolicinu koliko sam prodao, cena ove godine je bila 250din za kg!!! Evo par slika mog perka (slikano danas) koji je sejan za seme
zydmo8.jpg
339na5c.jpg
 
Ja sam posejao u roku i on je izuzetno dobro nikao i zgustio se.Ali zbog onako velike vruzine cele kasne jeseni cini mi se da je malo prerastao pa se sad plasim da ce ova suvomrazica da mu naskodi.Imao sam vec jedared lose iskustvo.
 
Ja imam za kosenje u kombinaciji sa razi,bore se on i raz za prostor mada kontam da ce se kako kaze kolega moci poceti polako kositi za 10-setak dana ako nastavi ovako toplo,mislim da za sad ima vlage ali da bi sigurno dobro dosla koja kisa da ga zalije posteno.
 
Pozdrav, je l' zna neko gde ima da se nabavi seme stočnog kelja i po kojoj ceni?
 
E,ja sam pukao s tim perkom,srecom pa nisam mnogo posejao,posejao sam malo za probu,al ga nema ni pola visine onoga sto je postavio Kombajner,sejao polovinom oktobra. Probacemo opet ove godine da posejemo.
 
Moramo samo paziti da ne zavrsi cvetanje jer onda ga nece ni okusiti,dok su sad lude za ovom kombinacijom ;)
020420141836.jpg


050420141857.jpg


- - - - - - - - - -

Posto sam se bojao da ne prestari,danas pokosena citava njiva:

I kako ga mi kupimo :)
 
Ево и мог перка,почело кошење пре пар дана.Добар је,али је ужасна штета сто смо под незапамћеном сушом,незабележеном у историји мога краја.Листови почињу да се суше,као да су попарени.За све ове године никада није било да после кошења и уласка у њиву не буде блата.Сада су буквално пукотине и тотално сува земња.Недо бог.
p4080177.jpg
[/IMG]
p4080175.jpg
[/IMG]
Види се моја мајка,једва.Висок је око 160цм.
 
Данас краве почистиле перка, парцела око 35ари, изгурао је мени скоро до браде , а висок сам нешто преко 190, са кошењем почео 26.марта, био је почео да цвета, добио је 75кг урее и понегде је почео да пада..
Иначе појело га је 14 крава и 2 јунице - ваљда ће ово неком користити за орјентир ако планира да га сеје...
 
Nazad
Vrh