Perko - stočni kelj

Pa tako oko 1,2ha.Pa to je ok cena,pozvacu ih sutra pa cu da pitam.
 
Mogu reci da su junad poceli lepo jesti senazu od perka,nem pojma zasto moguce da je duze trebala ostati u silo jami,ne znam stvarno bitno mi je da je jedu i da ga mogu iskoristiti iskreno veliko olaksanje za mene.
 
danas posejali perko(institut krusevac, 350din/kg) posle ovsa i graska na 30a, zemlja je dovoljno vlazna a izgleda ce i kisa, nadamo se bar malo otkosu u jesen, uradili smo po savetu ljudi iz navedenog instituta, plitko oranje, 3*15, tanjiranje i valjanje, prvi put nam je, pa cemo da vidimo. obavesticu vas kako se odvija, inace planiramo da hranimo ovce. pozdrav.
 
hteo sam da sejem jari stocni grasak pa sam odustao,sad hocu perka jel moze neko da mi objasni kad se seje,koliko djubriva se baca jel ima neka zastita od bolesti koliko semena ide po hektaru ili jutru posto je seme i gde se moze nabaviti,hteo bi dsa posejem 5 kj :osmeh:
 
Seme oko 10kg/h, moze samo tanjiraca bitno da se lepo usitni obavezno valjanje dubina setve 2-3cm, ako sajes za kosidbu djibrivo oko 100kg/h azota
 
Ma ja sam trebo da se javim prvog drugog ali otiso na more pa sve otpalo,i onda sad cekam sutra da vidim jel primaju ili ne.
Jedino en znam kolko bi me i izaso transport :/
*zvao sam danas krusevac, ne otkupljuje vise.
 
Poslednja izmena:
Prosle godine su dosta ugovorili proizvodnju za ovogodisnji rod i otkupili su samo od njih a ove godine perko rodio odlicno tako da verovatno im vise netreba, da si pozuro ranije dok oni nisu predali verovatno bi ti uzeli nesto,sacuvaj ga prodaces ga sigurno.
 
razmisljam da posejem perko na strnjistu gde mi je bio jecam, planirao sam da predjem 2 puta setvospremacem i setva...

ostalo mi je 3 dzaka uree po 50kg, neznam dal bi valjalo da bacim pre setvospremaca i koliko ili da ostavim djubrenje za prolece, parcela je 35-40 ari
 
nemoze setvospremac, na toj parceli je bio jecam koji se patosirao 100%, pa setvospremac kida i skuplja onu slamu sto je ostalo iza prese - probacu sa tanjiracom, ako ne onda plug...
 
LJuuudiiiii :) da li neko moze da mi kaze koliko kosta seme perka,i da nije kasno sada da ga sejem,posto je za nase apotekare to sto se tice informisanosti ravno nuli??
 
@jugi

Ima semena u Institutu u Novom Sadu.

Cena je 300, ili 350 din/kg, pakovanje od po 5kg.
 
Kosta od 100-300din zavisi de kupujes,dali je deklarisano ili privatno seme,a da li je kasno,ja sam prosle godine i kasnije radio pa je uspeo.
 
@jugi

Ima semena u Institutu u Novom Sadu.

Cena je 300, ili 350 din/kg, pakovanje od po 5kg.
ja planiram da posejem 20 ari, jbg. to je najbliza njiva :)
samo da vidim s mojima dali da narucimo ili kako cemo? :) thank :)

- - - - - - - - - -

Kosta od 100-300din zavisi de kupujes,dali je deklarisano ili privatno seme,a da li je kasno,ja sam prosle godine i kasnije radio pa je uspeo.
ma i od seljaka nema veze, nego za baksuz ja sam skroooz na jug a vi na sever :osmeh:
 
Perko sa razi:
lbw0.jpg
 
Nazad
Vrh