Perko - stočni kelj

Uradio sam i ja senazu e sad cemo videti nisam otvorio rov,radio sam sa samoutovarnom prikolicom,ali ono sto sam primetio jeste da sam ga trebao ranije uraditi dok je u fazi punog cvetanja a ovaj moj je zavrsio cvetanje tako da je to sigurno greska e sad videcemo koristio sam inokulant za senazu pa sad kako bude sledece godine cemo bolje ali ono sto je sigurno je to da ga je najbolje iseckati silokombajnom i onda krave pojedu sve i stabljiku ako se odrvenila a ovako bas i ne.

- - - - - - - - - -

Otvorio jamu sa senazom i poceo ga davati junadima,katastrofa ni da ga okuse bas sam se iznenadio,e sad videcemo kako ce krave da reaguju na njega.
Jedu li krave i bikovi senazu???
 
Sta mislis da je najveci razlog toga sto ga stoka nece?Da li to sto je kasnije pokosen,precvetao,ne bih rekao da je zbog krupnijeg secenja?Ili je od svega pomalo?Ja sam mislio da je dobar kao senaza,sada me tvoje iskustvo koleba.
 
Pa mozda sto je precvetao,ne znam stvarno bas sam se iznenadio mozda da se radi kad je mladji da bi onda bolje bilo..
 
Senaza perka je jedna od najtezih senaza i ja sam ocekivao rezultate u nadi da ce nesto novo da nastane ali se ispostavlja da je to jako tesko.To je biljka za svezu ishranu ali ne i za senazu i silazu.
 
Sta mislis da za silazu je dovoljno lepa boja?A gde je tu prisustvo specificnih kiselina koje odredjuju stepen konzumacije i iskoristivosti silaze u organizmu zivotinje.Zatim je tu pH silaze.Po svim literaturama to je silaza-senaza koja se tesko ugadja po svim standardima.I ja sam vise puta hteo da probam ali nisam imao hrabrosti kako mi se ne bi desilo upravo to da nece da je jedu kako valja.
 
Uz sve tantalove muke koje smo imali da ga pzanjemo nepademi na pamet da ga slikam, porastao preko 2m pa polego pa jos nejednako sazreo,milina
 
I mi smo skinuli perka ima oko 1t mozda malo jace.Sav je lezao ali se super skinuo,mozda i bolje nego da je stojao,vitlo ga nije kacilo,tako da se jako malo rasulo,vlaga je 6%.
Kome prodajete seme?
Evo par slika:

gvdu.jpg


f5z1.jpg

20j3.jpg

awl6.jpg
 
Poslednja izmena:
Koja je cena bila ako nije tajna? ako neko zna de se moze prodati neka napise neki kontakt telefon.
A povrsina je bila oko 2 jutra samo sto je dosta jaka zemlja pa je izgoreo malo mozda,a pojeli mu crvi stablo i sto je nalijo nalijo je onda se poceo susiti,mozda bi bio i veci prinos da nije toga.
 
2 jutra to je oko 1,2h:sta:? cena je bila 137.din
[TABLE="width: 0, align: center"]
[TR]
[TD="width: 500, bgcolor: #FFFFFF"]
[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]KONTAKTI


INSTITUT ZA KRMNO BILJE

37251 Globoder
SRBIJA

Tel: +381.37.442.590
Tel-Fax: +381.37.441.295
Doradni centar: +381.37.681.362[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Nisam mogao da nadjem kome da ga prodam, nudio sam ja i njih ali tada im nije trebalo. Oni su to poceli od ove godine da ga otkupljuju
 
Nazad
Vrh