Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Ako ovo nije ista riba, onda je super. Jel to tamo gde se pesak kopa? Prolazio pre dve nedelje
 
Nije ista riba, mozda sam greskom ubacio koju sliku iste ribe iz drugog ugla al ne bi trebalo da je tako... Ponesite spinerbait varke razlicitih dekora pa dodjite i proverite... 😉
 
Bio sam i ja pre par dana na jednom jezeru i vec se vidi buduca riba koju cemo pecati za koju godinu :confused:, a istu tu vrstu sam i pecao taj dan :p.
 
Može selektivno izlovljavanje,bar da se malo drži pod kontrolom.
inače kvalitetna riba za jelo iz naših bara,samo mu mana što ne naraste do bar po kile.
 
Evo jedan video pecano pre par dana, tu mozete videti koliko puno ima cverglana i kako uzima mamac kada ga pecamo na plovak.

Pecanje cverglana na plovak.
 
Se najezim od ovih riba,kao mali kad smo pecali to kad ubode boli u p... mat...A kolega jos stao na jednog i to veceg,2 dana nije mogao na nogu da stane....
 

U osnovi se ubaci riba u tegle, može bilo šta, ako je krupnije iseče se na filete. Potom se sve složi i zalije uljem da se pokrije sva riba.

To se potom složi u neku tepsiju, ide naravno više tegli u jednoj turi, na primer 5 - 6. Ukoliko je neka tegla lošija i pukne, to će se prosuti po tepsiji. To da pukne tegla se jako - jako retko dešava, ali bolje je biti spreman.

Potom sve ide u rernu, i tu se drži na nekoj osrednjoj temperaturi par sati. Zavisi kako ko voli da je spremljena riba, kolike su tegle, koliki su komadi ribe i fileta unutra.

Gotovo je kada se kosti opuste do nivoa kao kod onih sardina iz konzerve, da se osete malo ali da ne smetaju pri jelu.

Recept

Što se tiče recepta to neću objaviti, jer svako treba da nađe šta ga zanima. Stvar je u začinskim biljkama koje su ubacuju i količini koju ćete ubaciti. Tu je i opcija da se priba pre pripreme u tegle malo proprži ili da se drži malo na dimu.

Varijacija je zaista mnogo, može da pomogne ovaj link ispod, ima pisanih recepata ili video priloga. Jedini savet je da ne spremate previše toga, za prvu turu može i par tegli bele ribe, onako radi vežbe. Ne mora odmah dimljena štuka ili šaran.

Ako budete previše pripremili, može se ukućanima popeti na vrh glave, a posle toga oni vama da se popnu na vrh glave. :cao:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=sardine+u+ulju+recept
 
Sinoć borba sa somom. Kolega zakačio jednog i počela borba. Mi u čamcu a teren jako težak. Sedre i potopljeno granje. Kad se zavuče nema mrdanja dok on ne odluči da krene. Pitam ga da pustimo čamac do mjesta gdje se zavukao a on se nešto nećka. Kaže izvuću ga. Nije tako velik. Oko 10-15 kg" Na štapu je najlon 0,70. Nakon 15-tak min borbe odluči da je ipak bolje prići čamcem. Popustimo se do iznad soma i on krenu.
Samo se čulo PENG i nevjerica u glasu kolege.
Ode.
Izvuče ostatak najlona. Otkinuo iznad udice. Zamjeni štap i sjedili još dva sata i ništa. Idemo kući a on kaže: "Dobra borba. Još mi ruke trepere al on ode.":)
 
Sinoć borba sa somom. Kolega zakačio jednog i počela borba. Mi u čamcu a teren jako težak. Sedre i potopljeno granje. Kad se zavuče nema mrdanja dok on ne odluči da krene. Pitam ga da pustimo čamac do mjesta gdje se zavukao a on se nešto nećka. Kaže izvuću ga. Nije tako velik. Oko 10-15 kg" Na štapu je najlon 0,70. Nakon 15-tak min borbe odluči da je ipak bolje prići čamcem. Popustimo se do iznad soma i on krenu.
Samo se čulo PENG i nevjerica u glasu kolege.
Ode.
Izvuče ostatak najlona. Otkinuo iznad udice. Zamjeni štap i sjedili još dva sata i ništa. Idemo kući a on kaže: "Dobra borba. Još mi ruke trepere al on ode.":)

Како је сада стање да нема рибе пре бих желео да се свакога пута тако неки откине и оде него да га упецам.
 
Nazad
Vrh